Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
Witam
Zastanawiałem się ostatnio nad zakupem lampy błyskowej do 350D i szczerze powiedziawszy nie wiem czy jest mi potrzebna lampa, nie wiem co ona zmieni. Nigdy nie miałem kontaktu z takimi lampami więc nawet nie wiem czego powinienem oczekiwać a czego się spodziewać.
Myślałem o lampach:
Canon Speedlite 430 EX lub Canon Speedlite 580 EX nawet nie jestem pewien którą jag by co !!
Może ktoś ma jakiś zdjęcia dla porównania – fotka zrobiona na automacie z lampą wbudowaną i druga fotka z lampą zewnętrzną.
Robiłem swego czasu takie porównanie. I wniosek ? Nie ma porównania. Róznica jest IMO baaaardzo duża. 430stka jest u mnie teraz Nr1 na liście zakupów. Jak stać cię na 580tke to bierz, mocniejsza, pracuje jako master itd. Wieczorem poszukam może mam jeszcze gdzies takie porownanie, zresztą w necie jest takich porownań kupę.
Przykro mi ale wywaliłem ten test. Pstryknąłem, zobaczyłem co chciałem i wywaliłem. Nie powtórze po 580tkę miałem pożyczoną na tydzień. Ale jak bojedydy różnica jest poważna
Miałem okazje ostatnio mieć w rękach lampę Canon Speedlite 420 EX jak na te czasy to starszy model. Model ten nie jest dedykowany do serii cyfrowej EOS więc trudno robić jakieś testy porównawcze ponieważ lampa nie chciała nawet współpracować w automacie a na ręcznych tylko ISO 100 i 200
Fotki wydają mi się równo i lepiej doświetlone niż z lampy w wbudowanej !!!
Ale najważniejsze i od razu odczuwalna jest zmiana pracy AF to co wiele ludzi denerwowało w 350D ( problemy z łapaniem ostrości jak jest zmrok ) mruganie aparatu, po podpięciu lampy jak ręką odjioł ( zadanych problemów z AF ) a fotki robione były w nocy na ciemnej hali
Pozdrawiam
Pytanie czy jak mam 350D i będę miał lampę Canon Speedlite 580 EX to będzie możliwe włączenie wspomagania AF bez błysku ????
KUPOWAć LAMPE W CIEMNO!!!!!! Przymierzając się do zakupu mojej 350-tki od razu brałem pod uwagę zakup zew. lampy - to była tylko kwestia czasu. Nie ma co gdybać czy fotki będą lepsze czy gorsze, czy wykorzystam czy nie - trza zbierać kasę i już. Lampa jest Ci tak samo potrzebna jak dodatkowe bateryjki do aparatu. Docenisz to jak Ci kiedyś braknie światła i jedyne ujęcie będzie do kosza. Tyle!!!!
Canon 350 + kit + grip + Canon 70-200 L F4, 24-105 L F4 IS USM + SANDISK ULTRA III 1 GB + cała elektrownia akumulatorków. 430EX, 50 1.8. Zbieram na coś naprawdę długiego.
Z Twojego postu wynika, ze nie masz za wiele pojęcia o lampach zewnętrznych więc wypadałoby uczyć się na czymś tańszym: 430 EX
A z drugiej strony - rację ma też kami74 - brać najlepsze na jakie Cię stać: 580 EX - bo się z czasem jej nauczysz i w sumie Canon lepszej na razie nie zrobił - starczy Ci na długo i mocy i całej reszty. Chyba, że nie zamierzasz ostro pstrykać w przyszłości - i jesli istnieje mozliwość, że nie wykorzystasz w pełni tak dobrej lampy jak 580 EX to szkoda kasy - kup 430, a do tego co Ci zostanie dołoż trochę i zainwestuj w jakieś szkiełko.
5dmkII.BG-E6.24-70 f/2.8L.Extreme 8GB. 350D.BG-E3.430EX.18-55.50f/1.8.TAMRON 28-75.SIGMA 70-300 APO DG.kilka inych gratów.
Komentarz