Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Quadralite Stroboss V1C - problem z trybem HSS.

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    A, A
    Wiek
    47
    Posty
    127

    Domyślnie Quadralite Stroboss V1C - problem z trybem HSS.

    Mam problem z w/w lampą. Użytkowałem ją cały sezon ślubny (6 m-cy) z Canonem R6 i zaobserwowałem następujące problemy: w trybie AV, błysk na druga kurtynę, dłuższe czasy otwarcia migawki - lampa naświetla prawidłowo, zero problemów. W trybie manualnym - M, przy krótkich czasach, od 1/200 w górę, przy włączonym HSS, lampa prześwietla około 70% zdjęć. Kompletnie nie radzi sobie z prawidłowym oświetleniem sceny. Po kilku seriach dwu-trzy zdjęciowych, przy 3/4 stanu akumulatora, lampa przestaje wyzwalać błyski. Pomaga wyłączenie i ponowne włączenie lampy - na krótki okres. I teraz pytanie: czy mieliście Państwo podobne problemy? Może problem leży gdzieś w sofcie (v. 1.7). ? Nie chcę wysyłać lampy na serwis, bo być może to kwestia aktualizacji i zdaję sobie sprawę, że ciężko może być ze zdiagnozowaniem problemu.

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 421

    Domyślnie Odp: Quadralite Stroboss V1C - problem z trybem HSS.

    Cytat Zamieszczone przez tomek1976 Zobacz posta
    Mam problem z w/w lampą. Użytkowałem ją cały sezon ślubny (6 m-cy) z Canonem R6 i zaobserwowałem następujące problemy: w trybie AV, błysk na druga kurtynę, dłuższe czasy otwarcia migawki - lampa naświetla prawidłowo, zero problemów. W trybie manualnym - M, przy krótkich czasach, od 1/200 w górę, przy włączonym HSS, lampa prześwietla około 70% zdjęć. Kompletnie nie radzi sobie z prawidłowym oświetleniem sceny. Po kilku seriach dwu-trzy zdjęciowych, przy 3/4 stanu akumulatora, lampa przestaje wyzwalać błyski. Pomaga wyłączenie i ponowne włączenie lampy - na krótki okres. I teraz pytanie: czy mieliście Państwo podobne problemy? Może problem leży gdzieś w sofcie (v. 1.7). ? Nie chcę wysyłać lampy na serwis, bo być może to kwestia aktualizacji i zdaję sobie sprawę, że ciężko może być ze zdiagnozowaniem problemu.
    Skoro wyłączenie i włączenie pomaga na chwile tzn że coś nie tak z płytą/sterownikiem lampy. Serwis jak nic. Pewnie dadzą Ci drugą.
    Te chińczyki tak mają. Mam 4 YN 600EX i każda ma coś nie hallo, całe szczęście błyskają w miarę równo.
    Ktoś ostatnio pokazywał jak błyskają ( chyba to były godoksy ) w serii - każda swoim życiem.
    Już chyba wiem skąd astronomiczna cena oryginalnych lamp. Nowy Canon - 5700.

  3. #3
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    734

    Domyślnie Odp: Quadralite Stroboss V1C - problem z trybem HSS.

    Ja się zastanawiam nad wyborem lampy do R6 i jakoś nie uśmiecha mi się wydawać 5700 na oryginał Canona. Jakieś sensowne alternatywy?

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Quadralite Stroboss V1C - problem z trybem HSS.

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    Ja się zastanawiam nad wyborem lampy do R6 i jakoś nie uśmiecha mi się wydawać 5700 na oryginał Canona. Jakieś sensowne alternatywy?
    No właśnie jesteś w dobrym wątku. Na świecie totalny orgazm na hasło V1C
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 421

    Domyślnie Odp: Quadralite Stroboss V1C - problem z trybem HSS.

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    Ja się zastanawiam nad wyborem lampy do R6 i jakoś nie uśmiecha mi się wydawać 5700 na oryginał Canona. Jakieś sensowne alternatywy?
    No V1C

  6. #6
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    734

    Domyślnie Odp: Quadralite Stroboss V1C - problem z trybem HSS.

    No to dziękuję Panowie za polecenie. Zakupię drogą kupna :P

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    A, A
    Wiek
    47
    Posty
    127

    Domyślnie Odp: Quadralite Stroboss V1C - problem z trybem HSS.

    Przeczytaj wcześniej, o jakim problemie piszę w zw. z posiadaną przez siebie V1C.

  8. #8
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    734

    Domyślnie Odp: Quadralite Stroboss V1C - problem z trybem HSS.

    Cytat Zamieszczone przez tomek1976 Zobacz posta
    Przeczytaj wcześniej, o jakim problemie piszę w zw. z posiadaną przez siebie V1C.
    Czytałem ale tak patrzę to nie bardzo jest w czym wybierać. Mamy albo jakieś tańsze zamienniki typu Godox albo nowego Canona za absurdalne pieniądze. Można jeszcze pokusić się o zakup używanej 600EX

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Quadralite Stroboss V1C - problem z trybem HSS.

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    Czytałem ale tak patrzę to nie bardzo jest w czym wybierać. Mamy albo jakieś tańsze zamienniki typu Godox albo nowego Canona za absurdalne pieniądze. Można jeszcze pokusić się o zakup używanej 600EX
    A EL-5? Patrzyłeś?
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #10
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Quadralite Stroboss V1C - problem z trybem HSS.

    Cytat Zamieszczone przez tomek1976 Zobacz posta
    .. zaobserwowałem następujące problemy: w trybie AV, błysk na druga kurtynę, dłuższe czasy otwarcia migawki - lampa naświetla prawidłowo, zero problemów.
    przy krótkich czasach, od 1/200 w górę, przy włączonym HSS,.
    Ale wiesz, że błysk na drugą kurtynę przy HSS jest bezcelowy?
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •