Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Uszkodzony CR3

  1. #1
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Uszkodzony CR3

    Cześć wszystkim,

    Wczoraj pojawił się u mnie problem tego typu, że pliki CR3 które przeglądałem na dysku w sobotę, na następny dzień pojawiły się jako uszkdzone. Mają normalny rozmiar ale nie da rady nic z nimi zrobić.
    Czy jest jakaś szansa żeby je odzyskać? Puściłem Photorec ale on skanuje wszytskie pliki na dysku bez możliwości wskazania jednego konkretnego folderu, macie jakiś pomysł?


    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 288

    Domyślnie Odp: Uszkodzony CR3

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    Cześć wszystkim,

    Wczoraj pojawił się u mnie problem tego typu, że pliki CR3 które przeglądałem na dysku w sobotę, na następny dzień pojawiły się jako uszkdzone. Mają normalny rozmiar ale nie da rady nic z nimi zrobić.
    Czy jest jakaś szansa żeby je odzyskać? Puściłem Photorec ale on skanuje wszytskie pliki na dysku bez możliwości wskazania jednego konkretnego folderu, macie jakiś pomysł?


    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    1. Spróbuj je skopiować na inny dysk/nośnik i wtedy otwierać.
    2. Użyj innego softu do otwierania/podglądu.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Uszkodzony CR3

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    Cześć wszystkim,

    Wczoraj pojawił się u mnie problem tego typu, że pliki CR3 które przeglądałem na dysku w sobotę, na następny dzień pojawiły się jako uszkdzone. Mają normalny rozmiar ale nie da rady nic z nimi zrobić.
    Czy jest jakaś szansa żeby je odzyskać? Puściłem Photorec ale on skanuje wszytskie pliki na dysku bez możliwości wskazania jednego konkretnego folderu, macie jakiś pomysł?


    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Miałem podobny przypadek - włożyłem kartę wyjętą z R do czytnika i tak jak napisałeś pliki są, ale Windows nie rozpoznaje rodzaju, stad nie chce ich skopiować. Kiedy tę samą kartę włożyłem do aparatu, okazało się, że wszystko jest OK, zapisane zdjęcia da się przeglądać, więc zagrałem z aparatu. Okazało się, że czytnik coś na karcie nadpisywał (małe chińskie rączki lubią dużo wiedzieć?), a karta sformatowana w aparacie nie pozwalała na dopis. Może to ten sam przypadek?

  4. #4
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Uszkodzony CR3

    Skopiowałem część plików z powrotem na kartę z podgladem na aparacie i niby miniatura się wyświetla ale jest komunikat że.nie można przeglądać zdjęcia.
    Spróbuję jeszcze podpiąć body przez kabel.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Pezet85 ; 01-08-2022 o 11:02

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Uszkodzony CR3

    Hej,
    Albo czytnik/kabel uszkodził plik albo dysk komputera. Obawiam się, że sam nic nie zrobisz.
    pisz do https://www.facebook.com/qdrprofesjo...skiwaniedanych

  6. #6
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Uszkodzony CR3

    Tak to wygląda...

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Bywalec Awatar janpur
    Dołączył
    Dec 2015
    Miasto
    Kraków
    Posty
    128

    Domyślnie Odp: Uszkodzony CR3

    Mam M50, czasami mam takie przypadki, wiec winie o to karte.
    5D
    M50

  8. #8
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Uszkodzony CR3

    Cytat Zamieszczone przez janpur Zobacz posta
    Mam M50, czasami mam takie przypadki, wiec winie o to karte.
    Karte wykluczam bo te zdjęcia zgrałem na dysk i zrobiłem selekcję z kopiowaniem do innego folderu. Po przekopiowaniu można było jescze je przeglądać, dopiero w następnym dniu sie porobiły jaja

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 257

    Domyślnie Odp: Uszkodzony CR3

    Rok temu miałem awarię plików i odzyskałem wszystko używając programu iCare Recovery Pro. Wprawdzie była to reanimacja karty, ale zakończyła się pełnym sukcesem i, co więcej, karta jest sprawna po tej operacji. Piszą, że z twardego też się da. Wersja free pozwala na odzyskanie 1 GB danych. Gdybyś potrzebował więcej - daj znać.

    Być może uda się odzyskać pliki bezpośrednio z karty, na której były fotografowane, jeśli za dużo na niej nie robiłeś.

    Sprawdź komputer pod kątem wirusów (dokładnie) i dysk po kątem sprawności. Zanim zaczniesz cokolwiek poważnego robić, skopiuj trefny katalog na jakiś zewnętrzny nośnik. Tak na wszelki wypadek.
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 01-08-2022 o 19:29
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  10. #10
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Uszkodzony CR3

    Znalazłem na karcie folder który zajmuje 88 GB z czego pojemność karty to 32GB .
    Zgrywam wszystkie foty z karty i robię formatKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220801_194745.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	58,6 KB
ID:	8594

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •