Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Serwer plików NAS

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Pszczyna
    Posty
    98

    Domyślnie Serwer plików NAS

    Chciałem podpytać kto żywa serwera NAS. Napiszcie jakich używacie. Cały czas zastanawiam się nad wyborem qnap vs synology. Chciałem zapytać użytkowników.

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Serwer plików NAS

    Ja też przyłącze się do tej prośby. Zastanawiam się nad Qnap TS-453Be vs Synology DS918+.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Pszczyna
    Posty
    98

    Domyślnie Odp: Serwer plików NAS

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Ja też przyłącze się do tej prośby. Zastanawiam się nad Qnap TS-453Be vs Synology DS918+.
    To już bardziej na bogato. Ja chwilowo patrzę na synology 218 +. Ciężko się zdecydować.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Serwer plików NAS

    Od lat stosuję u klientów i sam używam Synology. Działa bez problemów. Kiedyś próbowałem Qnap, ale oprogramowanie nie przypadło mi do gustu.
    Jeśli ktoś chce wersję oszczędną, to jakiś tani używany serwer, np. HP Microserver Gen 7 (N54L) czy coś podobnego i Openmediavault. Interfejs może nie tak ładny jak w synology, ale wszystko działa jak należy.

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    49
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Serwer plików NAS

    Mam QNAP TS-469 Pro. Nie narzekam. Największą wadą są głośne wentylatory. Poza tym ma wszystko, czego mi potrzeba.

  6. #6
    Uzależniony Awatar CYNIG
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łaziska Górne
    Wiek
    57
    Posty
    694

    Domyślnie Odp: Serwer plików NAS

    używam QNAP TS-451 ale chwilowo tylko z dwoma dyskami. Jest cichy i w sumie gdyby nie świecące kontrolki to niedostrzegalny w miejscu pracy

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Pszczyna
    Posty
    98

    Domyślnie Odp: Serwer plików NAS

    Dzięki za info. A jak porównanie oprogramowania obu firm. Skłaniałem się do synology (ciekawa galeria) ale znowu jestem na etapie budowy domu i chciałem potem monitoring doinstalować i tutaj przeważa qnap. Kurcze ciężki wybór.

  8. #8

    Domyślnie Odp: Serwer plików NAS

    Do monitoringu to kup rejestrator IP...

  9. #9
    Bywalec
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Pszczyna
    Posty
    98

    Domyślnie Odp: Serwer plików NAS

    Cytat Zamieszczone przez marcusp Zobacz posta
    Do monitoringu to kup rejestrator IP...
    No i w sumie to jest chyba najsensowniejsze wyjście. To inwestuje w synology. Dzięki

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Serwer plików NAS

    Cytat Zamieszczone przez marcusp Zobacz posta
    Do monitoringu to kup rejestrator IP...
    Po co jeśli NAS też to obsłuży. W QNAPie jest zawsze darmowa licencja na 2 kamery. Można oczywiście dokupić na większą ilość. Działa to idealnie. Nie wiem jak w synology.

    NAS dla fotografa może się też przydać do:
    - backup
    - synchronizacja folderów między różnymi komputerami (zaczynamy pracę na jednym a kończymy na innym, nawet w całkowicie innym miejscu na ziemi)
    - prywatna, tania chmura w sieci o bardzo dużej powierzchni przestrzeni dyskowej (fajne do udostępniania sporych paczek plików klientom, czy rodzinie)

    Mam najtańszy QNAP TS228. Do monitoringu pewnie warto kupić coś z większym, rozszerzalnym RAMem. Brat ma TS251 (więc mocno średnia półka) i bez problemu obsługuje 4 kamery.
    Jeśli chodzi o NAS płacimy tak na prawdę za dopracowane, profesjonalne, intuicyjne i łatwe w obsłudze oprogramowanie + niesamowity support - dlatego odradzam robienie tego samodzielnie w oparciu o freeware-owe rozwiązania. Trzeba mieć na prawdę sporą wiedzę żeby to odpowiednio skonfigurować i zabezpieczyć a i tak zawsze coś nie działa jak trzeba.

    Jeśli nie chcecie na to przeznaczać sporego budżetu to QNAP TS228 można kupić używany za 400-600zł a do niektórych zastosowań wystarczy jakiś stary dysk 1TB.
    Miłego dnia
    moja www

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •