Strona 63 z 68 PierwszyPierwszy ... 13536162636465 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 621 do 630 z 678

Wątek: Bezlusterkowce Nikona

  1. #621
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie lubię dowolnej konfiguracji, nie lubię nie opisanych przycisków. Dinozaur jestem.
    Z tym się zgadzam. Jest to element, który mnie wkurza w Sony. Zawsze muszę się przez moment zastanowić co przypisałem do przycisków opisanych jako C1, C2, ...
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  2. #622
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Body? Śliczne to one nie są, podoba mi sie jedynie ... ciemny górny LCD. Tylko, że Canon R podoba mi sie jeszcze mniej i mniej niż Sony.
    Jak juz to podobaja mi się body z systemów niszowych. Pentax K1, większość bezluster Fuji, Olympusa. Lubię retro albo wyraziste kształty. Lustrzanki Canona są za obłe a bezlustra N C S mają głupio dospawane monitorki i niestety prawie nie mają gałek. Zresztą wiem dlaczego. By szło ustawiać wszystko poprzez (zdalne) aplikacje. Zobaczcie że nawet kółka nie są opisane. Mode i .. nic - Av, Tv M - gdzie? Nikon ma tryby na gałce, aż sie temu dziwię.
    Nie lubię dowolnej konfiguracji, nie lubię nie opisanych przycisków. Dinozaur jestem.
    To fakt że wizualnie chyba mi najbardziej odpowiadają puszki Fuji zaraz potem Soniacze ....
    Obłości Canona to chyba jeszcze ciągle wpływ tego co kiedyś zaprojektował Colani.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 09-01-2019 o 04:53
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #623
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    To fakt że wizualnie chyba mi najbardziej odpowiadają puszki Fuji zaraz potem Soniacze ....
    Obłości Canona to chyba jeszcze ciągle wpływ tego co kiedyś zaprojektował Colani.
    Wygląd (dla mnie) to Z jest najfajniejszy.
    Nieopisane przyciski, gałki to wynik możliwości przypisanie różnych funkcji.

    Ponieważ dużo robię wieczorami/nocą to przy nowej puszce uczę się rozmieszczeń przycisków "w ciemno".
    Dosyć szybko palce "naumiewają się" i nie mam z tym żadnych problemów

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #624
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Obłości Canona to chyba jeszcze ciągle wpływ tego co kiedyś zaprojektował Colani.
    Kiedyś, gdy sam miałem A1 strasznie mi sie podobał T90.
    Gusta się zmieniają.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Ponieważ dużo robię wieczorami/nocą to przy nowej puszce uczę się rozmieszczeń przycisków "w ciemno".
    Dosyć szybko palce "naumiewają się" i nie mam z tym żadnych problemów
    taaak, ale popracuj na kilku body równolegle, z różnych systemów! i to jeszcze gdy każde body mają w ręku różne osoby ustawiające je wg własnej fantazji.

  5. #625
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Kiedyś, gdy sam miałem A1 strasznie mi sie podobał T90.
    Gusta się zmieniają.

    taaak, ale popracuj na kilku body równolegle, z różnych systemów! i to jeszcze gdy każde body mają w ręku różne osoby ustawiające je wg własnej fantazji.
    Na szczęście nie jestem masochista

    jp

    PS
    Facet chwalił się że bardzo dużą przyjemność sprawia mu walenie z zamkniętymi oczami młotkiem w stół na którym wykłada "palec"
    A gdzie tu przyjemność ?
    Gdy się nie trafi !!
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #626
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    W technikum mamy 4 różne modele Canona (na szczęscie niezbyt odległe w obsłudze) plus Nikona plus kilka analogów, każdy inny. Najgorzej jak pozmieniają w sumie to co normalne - np servo na one shot lub odwrotnie, zmienią ilość pól AF, zmienią pomiar wielosegmentowy na spot, wyłączy ktoś AF przełącznikiem na obiektywie itd itd Dostaje to do ręki druga osoba i robi zdjęcie bez patrzenia co jej tam się na kartę SD zapisuje. Może być przepalone, bez ostrości (przecież to nawet w lustrzance na matówce widać! - refleksji brak) itp. Potrafią zrobić kilkadziesiąt zdjęć do kosza. Nie idzie zmusić ich do myslenia. Idzie grupa na reportaż, 5 osób, każda gdzie indziej. Zbiórka za godzinę. Dziewczyna przełączyła, dumna z siebie, na manual. Pomierzyła światło w cieniu uliczki. A potem poszła na otwarty plac, w słońce, nie pomierzyła i .. wszystko przepalone. AF w obiektywie wyłącza, kolejne osoby robią nieostre zdjęcia. Takie są realia orki zwanej nauczaniem.
    Chciałbym mieć opcje Lock na wszystkie ustawienia i to jeszcze z hasłem by nie szło pozmieniać ustawień
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 09-01-2019 o 19:14

  7. #627
    Początki nałogu Awatar tkosiada
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    UK
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Mam pytanko do użytkowników eos R
    Czy punktowy pomiar światła działa z każdym punktem AF czy tylko z centralnym?
    x pro2/ 23/ 56/10-24/

  8. #628
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    335

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez tkosiada Zobacz posta
    Mam pytanko do użytkowników eos R
    Czy punktowy pomiar światła działa z każdym punktem AF czy tylko z centralnym?
    Punktowy pomiar ze wszystkimi punktami AF-u działa u Canona tylko w 1-kach. R-ka nie jest niestety wyjątkiem: tylko z centralnym
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  9. #629
    Początki nałogu Awatar tkosiada
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    UK
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Ale wstyd !
    Nie ten wątek, sorry
    I dziękuję za odpowiedź
    No lipa, myślałem że to już będzie standardem

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Punktowy pomiar ze wszystkimi punktami AF-u działa u Canona tylko w 1-kach. R-ka nie jest niestety wyjątkiem: tylko z centralnym
    Rozumiem, że w Z6 i Z7 jest nadal normalnie, punktowy z każdym AF...
    x pro2/ 23/ 56/10-24/

  10. #630
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie lubię dowolnej konfiguracji, nie lubię nie opisanych przycisków. Dinozaur jestem.
    Oj tak! Moim zdaniem Fuji w serii X-T zrobiło doskonałą robotę czerpiąc całymi garściami z analogowych konstrukcji, gdzie królowały obracane pokrętła dokładnie opisane. Dla mnie jak wielokrotnie pisałem ideałem zawsze będzie analogowy Canon F1N. Moim zdaniem mając wyciągnięte wszystkie funkcje na pokrętła zbędny jest górny LCD. Gdyż/albowiem nigdy nie zaistniała konieczność wtórnej kontroli ustawień (ustawionych już na pokrętłach) na dodatkowym górnym LCD.

    Moim zdaniem ta dowolność konfiguracji wprowadza wyłącznie jeden wielki bajzel bo używając korpusów z różnych systemów F/C/N/S nie mając opisanych przycisków potrzebujemy chwili na ogarnięcie tego, gdzie przyporządkowane zostały podstawowe funkcje jak np. ISO, WB itp.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    taaak, ale popracuj na kilku body równolegle, z różnych systemów! i to jeszcze gdy każde body mają w ręku różne osoby ustawiające je wg własnej fantazji.
    Ano właśnie Staram się zachować jednolitość w programowaniu różnych puszek pod względem podstawowych funkcji a i tak czasami łapię się na tym "gdzie to jest" ?
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 63 z 68 PierwszyPierwszy ... 13536162636465 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •