Strona 106 z 185 PierwszyPierwszy ... 65696104105106107108116156 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 051 do 1 060 z 1849

Wątek: Canon EOS R5

  1. #1051
    Uzależniony Awatar habakuk
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    45
    Posty
    575

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    w temacie wieszania, choć tu się wcześniej powoływał na mnie Jacek - R5 zrobiłem ok 15 000 kaltek, podobnie R6, żadnych zająknięć, nic.
    Pracowałem nie tylko ze szkłami RF, miałem także na adapterze z ringiem 35 i 85 L IIki.

    Gdyby ktoś chciał poczytać o wrażeniach, zapraszam na bloga https://blog.adamtrzcionka.pl/recenz...s-r5-rf-28-70/

  2. #1052
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta
    Mnie zastanawia tylko jedna rzecz: Jak to możliwe, że w samym Canonie nikt z mundrych na to nie wpadł?
    Wszystko było wiadomo. To kwestia decyzji.
    W dziedzinie, na której się na prawdę znam (a nie tam na fotografii) problem przegrzewania się występuje nagminnie.
    Klient na początek żąda: żadnych wentylatorów, żadnego wymuszonego obiegu oleju. Ale jednak gdy przegrzewa się stopień wejściowy przekładni za 2 mln euro to pomysł z wymuszonym obiegiem oleju i wentylatorem akceptowany jest od ręki. Życie
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #1053

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Wszystko było wiadomo. To kwestia decyzji.
    W dziedzinie, na której się na prawdę znam (a nie tam na fotografii) problem przegrzewania się występuje nagminnie.
    Klient na początek żąda: żadnych wentylatorów, żadnego wymuszonego obiegu oleju. Ale jednak gdy przegrzewa się stopień wejściowy przekładni za 2 mln euro to pomysł z wymuszonym obiegiem oleju i wentylatorem akceptowany jest od ręki. Życie
    Czyli wiedzieli, że się grzeję (co oczywiste) i wiedzieli, jak to rozwiązać (miedziana płytka), a mimo tego nie zrobili tego, co zrobił youtuber i poprawił czas nagrywania?
    Na DPreview już się śmieją, że jakiś Chińczyk zacznie wycinać takie płytki z miedzi, czy innego chińskiego metalu i za 50 USD sprzedawać jako upgrade do Canona R5.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez habakuk Zobacz posta
    w temacie wieszania, choć tu się wcześniej powoływał na mnie Jacek - R5 zrobiłem ok 15 000 kaltek, podobnie R6, żadnych zająknięć, nic.
    Pracowałem nie tylko ze szkłami RF, miałem także na adapterze z ringiem 35 i 85 L IIki.

    Gdyby ktoś chciał poczytać o wrażeniach, zapraszam na bloga https://blog.adamtrzcionka.pl/recenz...s-r5-rf-28-70/
    Po tych Twoich recenzjach strach posiadać kartę kredytową. Już po R6 niemalże biegłem do sklepu, gdzie w planach miałem A9. Teraz to już sam nie wiem co mam w planach? A9, czy R6, czy może jednak R5?
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  4. #1054
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta
    Czyli wiedzieli, że się grzeję (co oczywiste) i wiedzieli, jak to rozwiązać (miedziana płytka), a mimo tego nie zrobili tego, co zrobił youtuber i poprawił czas nagrywania?
    Podejrzewam, że koncepcja dołożenia kilkudziesięciu gram (miedź jest bardzo ciężka) przegrała. Pewnie uznano, że 20 minut nagrywania wystarcza w sprzęcie, który nie jest kamerą i tak poszło.
    Skoro jest protest to pewnie coś tam się poprawi. A kamerzyści podoczepiają różne ochładzacze (jak widać skuteczne ) i też dadzą sobie radę bez wywalania kasy na profesjonalne kamery 8k .
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #1055

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Podejrzewam, że koncepcja dołożenia kilkudziesięciu gram (miedź jest bardzo ciężka) przegrała. Pewnie uznano, że 20 minut nagrywania wystarcza w sprzęcie, który nie jest kamerą i tak poszło.
    Skoro jest protest to pewnie coś tam się poprawi. A kamerzyści podoczepiają różne ochładzacze (jak widać skuteczne ) i też dadzą sobie radę bez wywalania kasy na profesjonalne kamery 8k .
    8K, to jedno, ale R5 w 4K też się grzeje, tzn wypada gorzej niż wiele innych hybrydowych kamer. Sony zepsuło oczekiwania konsumentów swoimi seriami A7. Dobrze, że chociaż A9/II zostawili w spokoju, pozbawiając hybrydowców profili, slogów itp ;-)
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  6. #1056
    Uzależniony Awatar habakuk
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    45
    Posty
    575

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta
    Po tych Twoich recenzjach strach posiadać kartę kredytową. Już po R6 niemalże biegłem do sklepu, gdzie w planach miałem A9. Teraz to już sam nie wiem co mam w planach? A9, czy R6, czy może jednak R5?
    jeden i drugi jak dla mnie > a9

  7. #1057

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez habakuk Zobacz posta
    jeden i drugi jak dla mnie > a9
    Z Twojej perspektywy z pewnością. Ja nie robię ślubów, tylko sport i im szybciej obiekt w postaci modela sie porusza, tym bardziej mnie to kręci ;-) zwłaszcza kiedy mogę być bardzo blisko. Nie zmienia to jednak faktu, że cenię sobie twoja opinię o Canonach.
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  8. #1058
    Uzależniony Awatar habakuk
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    45
    Posty
    575

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta
    Z Twojej perspektywy z pewnością. Ja nie robię ślubów, tylko sport i im szybciej obiekt w postaci modela sie porusza, tym bardziej mnie to kręci ;-) zwłaszcza kiedy mogę być bardzo blisko. Nie zmienia to jednak faktu, że cenię sobie twoja opinię o Canonach.
    do sportu miałbym faktycznie dylemat, choć gdy biorę do ręki dziś a9, bo jedno zostało chwilowo do manuali (mam szkłą z dupką FE), to mam wrażenie, jakbym sięgał po 5d, po zakupie 5d3.
    włąąąąąąączaaaaa sięęęęęę dłuuuuugoooo i w ogole

  9. #1059

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez habakuk Zobacz posta
    do sportu miałbym faktycznie dylemat, choć gdy biorę do ręki dziś a9, bo jedno zostało chwilowo do manuali (mam szkłą z dupką FE), to mam wrażenie, jakbym sięgał po 5d, po zakupie 5d3.
    włąąąąąąączaaaaa sięęęęęę dłuuuuugoooo i w ogole
    Ha, Sony tak ma i już. W R5 przeraża mnie liczba pixeli. Miałem A7R3 i oczywiście fajnie jest cropować, ale koszt to szybsze czasy naświetlenia, żeby uniknąć mikro rozmyć przy takiej liczbie pixeli. Mniej upchana matryca wybaczy więcej.
    W R6 dwie rzeczy wydają się irytujące, o czym wiem od Canona bezpośrednio:
    1. Słaba współpraca ze szkłami innymi niż Canon, więc Sigma, czy Tamron mogą obniżać pracę serii z 12 do 7/s
    2. Elektroniczna migawka to albo 20 albo nic. I potem przebieraj w tych jednakowych ujęciach.

    Tak czy siak, dobrze, że Canon pokazał co może. Sony musi na to zareagować i nawiązać walkę. Dla nas, użytkowników to tylko lepiej, że mamy wybór. Ja nie jestem ortodoksem i wybieram użyteczność ponad ślepą miłość do marki. I wcale się nie dziwię, że wybierasz Canona, ponieważ Sony trzeba przytrzeć nosek i to właśnie Canon swoimi nowościami to robi.
    Ostatnio edytowane przez TPS ; 27-11-2020 o 00:58
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  10. #1060
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta
    W R6 dwie rzeczy wydają się irytujące, o czym wiem od Canona bezpośrednio:
    1. Słaba współpraca ze szkłami innymi niż Canon, więc Sigma, czy Tamron mogą obniżać pracę serii z 12 do 7/s
    2. Elektroniczna migawka to albo 20 albo nic. I potem przebieraj w tych jednakowych ujęciach.
    Co do punktu 2 to albo 20 albo jedna klatka.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

Strona 106 z 185 PierwszyPierwszy ... 65696104105106107108116156 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •