Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 78

Wątek: [recenzja] SIGMA 85/1.4 A DG DN

  1. #61
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 85/1.4 A DG DN

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    nie sadze by to byla kwestia niskiej rozdzielczosci matrycy.
    raczej byla wlaczona korekta obrazu przy pomiarach - to jedna z mozliwych przyczyn.


    zobacz tutaj :

    https://www.optyczne.pl/482.4-Test_o...ć_obrazu.html

    obiektyw na matrycy 45 mpx na 1,4 osiaga w przeliczeniu na lw/ph 2700/1728 lw/ph ( Centrum / brzeg)

    wedlug przytoczonych przez Ciebie wykresow na matrycy 24 mpx osiaga ok 2900/2850 lw/px


    cos takiego dostaje sie takze jesli jest wlaczona automatyczna korekta obrazu , zostaje ostrosc podnoszona w zaleznosci od przyslony i odleglosci od Centrum. Im gorsza rozdzielczsoc tym korekta wieksza - wynikowo dostaje sie wyrownana charakterystyke w calym zakresei przyslon i na calej powierzchni matrycy , ale to nie poprawia rozdzielczosci obrazowania . Jedynie falszuje wynik pomiaru - wprawdzie rosnie ostrosc , ale rozdzielczsoc nie. to byloby mozliwe wyjasnienie , ale pewnosci nie mam , nie chce mi sie sprawdzac jak dokonuja pomiarow.
    Wysłałem do autorów/portalu prośbę o komentarz do wykresów (#31) głównie dotyczący owej różnicy wyników pomiędzy środkiem a brzegiem.
    Zobaczymy

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #62
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 85/1.4 A DG DN

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Wysłałem do autorów/portalu prośbę o komentarz do wykresów (#31) głównie dotyczący owej różnicy wyników pomiędzy środkiem a brzegiem.
    Zobaczymy

    jp
    nie wiem czy w ogole zdaja sobie sprawe z tego . Taki wynik jest niemozliwy

    odpowiedz jest natychmiastowa , krotki szkic:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rozm.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	238,8 KB
ID:	5174

    z punktu o wielkosci "p" polozonego na skraju pola widzenia , na skosnej i plaskiej powierzchni matrycy robi sie punkt o 15% rozciagniety, tzn rozdzielczosc Spada o 15% - i to w przypadku idealnej gemetrii. Jako ze soczewka nie jest idealna , wiec spadek bedzie w rzeczywistosci wiekszy.

    w tym pomiarze jest Jakis powazny blad. To sa bajeczki , nie ma sie co nimi sugerowac.

    ( f/1.4)

  3. #63
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 85/1.4 A DG DN

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    A - zostajesz do śmierci z wiekowym DSLR
    b - oddajesz nerkę
    c - czekasz na prezenty gwiazdkowe pod choinką
    d - sprzedajesz samochód, rower, motorówkę, jacht i helikopter oraz zastawiasz dom , aby dozbierać kasę na R5
    e - piszesz na CB i oczekujesz sensownej porady, ale piszą że masz poczekać kolejnych 10 lat na obniżenie cen R5 i R6
    f - idziesz z kolegą na piwo
    g - jaram się że R5 to super sprzęt i już mam go w koszyku w sklepie internetowym, ale przychodzi refleksja, że za tę kasę mogę z całą rodziną pojechać na jakieś fajne wakacje (a dokładając interesujące mnie obiektywy to nawet kilka razy), więc zamykam tę kartę przeglądarki, jadę na wakacje i robię zdjęcia m100. Uff, a mogłem siedzieć w domu z R5 i robić zdjęcia książek/cegieł.

  4. #64
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 85/1.4 A DG DN

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    g - jaram się że R5 to super sprzęt i już mam go w koszyku w sklepie internetowym, ale przychodzi refleksja, że za tę kasę mogę z całą rodziną pojechać na jakieś fajne wakacje (a dokładając interesujące mnie obiektywy to nawet kilka razy), więc zamykam tę kartę przeglądarki, jadę na wakacje i robię zdjęcia m100.


    Mam kolegę , który zawsze mi powtarza z kolejnym zakupem: "tylko pamiętaj! nic nie mów żonie o nowych zakupach!" U nas w domu nie ma tajemnic i mamy ważniejsze wydatki niż topowe aparaty Zresztą w rodzinie wszyscy fotografują , tak więc żonglujemy szkłami pomiędzy aparatami

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Uff, a mogłem siedzieć w domu z R5 i robić zdjęcia książek/cegieł.


    No mnie akurat takowe nie kręcą , podobnie jak wykresy, tabelki i cyferki. Robię wyjątki dla pasjonatów, którzy muszą "naocznie" zobaczyć szkiełko w akcji W zasadzie 90% zdjęć robię w plenerze i nawet nie studiu
    Ostatnio edytowane przez candar ; 12-10-2020 o 11:04
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #65
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 024

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 85/1.4 A DG DN

    z tych też powodów póki co zostaję z EOSem 6D i aktualną szklarnią
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  6. #66
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 85/1.4 A DG DN

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    g - jaram się że R5 to super sprzęt i już mam go w koszyku w sklepie internetowym, ale przychodzi refleksja, że za tę kasę mogę z całą rodziną pojechać na jakieś fajne wakacje (a dokładając interesujące mnie obiektywy to nawet kilka razy), więc zamykam tę kartę przeglądarki, jadę na wakacje i robię zdjęcia m100. Uff, a mogłem siedzieć w domu z R5 i robić zdjęcia książek/cegieł.
    Ty to masz szczęście !!!

    Zakładam że jesteś sensownym facetem i że masz w najbliższym otoczeniu ludzi starszych.
    Więc jesteś świadom że do czasu dostępu do szczepionki na Covid lepiej nie wyjeżdżać na kosztowne, dalekie wakacje
    Zazdroszczę Ci zabawą/fascynacją w najbliższym czasie Twoim R5 !!!

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #67
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 85/1.4 A DG DN

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Ty to masz szczęście !!!

    Zakładam że jesteś sensownym facetem i że masz w najbliższym otoczeniu ludzi starszych.
    Więc jesteś świadom że do czasu dostępu do szczepionki na Covid lepiej nie wyjeżdżać na kosztowne, dalekie wakacje
    Zazdroszczę Ci zabawą/fascynacją w najbliższym czasie Twoim R5 !!!

    jp
    Więcej jeżdżę po Polsce niż po świecie, a obecnie tylko. Więcej mam w otoczeniu dzieci niż ludzi starszych. Dzieci chodzą do szkoły w dużym mieście więc każdy wyjazd to dla mnie obniżenie, a nie podwyższenie ryzyka. R5 nie będzie.

  8. #68
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    429

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 85/1.4 A DG DN

    Ciągle pytam Sigmowców kiedy przestaną opierać modelki o betonowy filar i używać statywu. Przecież można normalnie, Canonem.

  9. #69
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 85/1.4 A DG DN

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    Ciągle pytam Sigmowców kiedy przestaną opierać modelki o betonowy filar i używać statywu. Przecież można normalnie, Canonem.
    Ale o co kaman z tym filarem i statywem?
    Miłego dnia
    moja www

  10. #70
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 423

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 85/1.4 A DG DN

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Pozwolę sobie grzecznościowo podpiąć pod wątek Kuby i napisac kilka swoich przemyśleń o tej Sigmie. Generalnie szkło Sigma A 85 F1.4 DG DN bezbłędnie i szybko ostrzy z EYE AF. Nie marudzi, nie doostrza, od razu trafia tam, gdzie powinna. Ostrość niektórym osobom może przeszkadzać o ile wcześniej używali lekko mydlanych szkieł. Bokeh mi bardzo odpowiada, jest delikatny i nie ma ostrych krawędzi , które nieco mnie denerwowały w Sony FE 85 1.8, no i jest ta ostrość, której bardzo brakowało w Canonie 85 1.2 L USM II na pełnym otwarciu przysłony.

    Szybkie foty z dzisiaj. W użyciu Sigma A 85 F1.4 DG DN / Klaudia

    https://i.imgur.com/qy682ie.jpg

    https://i.imgur.com/sUBRA6F.jpg

    https://i.imgur.com/OWMK5h2.jpg

    https://i.imgur.com/sU8JIep.jpg

    i kilka wcześniejszych Sigma A 85 F1.4 DG DN (poz. Dorota)

    https://i.imgur.com/9nAyWVO.jpg

    https://i.imgur.com/6lKVtEQ.jpg

    https://i.imgur.com/I57MbxS.jpg
    Z całym szacunkiem do Ciebie i do Twoich prac, ale możesz powiedzieć o co w tych zdjęciach chodzi ?
    Jak dla mnie te zdjęcia, to poprawne i proste "ABC" laski o wyglądzie call girl, która nie wiem co na tych zdjęciach promuje. Swoją "urodę", ubrania, czy też sigmę pana fotografa Bo już na pewno te miniaturki nie pokazują jaki obrazek daje ten obiektyw i uważam, że czy samyangiem czy canonem czy innym czymś byłyby identyczne - w tej formie prezentacji. Pomniejszony obrobiony jpg. A sigma jak to sigma ostro, poprawnie i nudno. Do Twojej pracy wolał bym 1000 razy bardziej coś z wynalazków typu 50 1.1 czy 75/1.25 czy choćby heliosa 85 lub jeden z genialnych voigtlanderów.

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •