Strona 17 z 18 PierwszyPierwszy ... 715161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 176

Wątek: canon 40d firmware 1.1.1

  1. #161
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    83

    Domyślnie

    box, chyba faktycznie coś zroblili z pracą AF na jasnych obiektywach, Canon 50 1.8 II teraz czasem wyostrzy poprawnie na dużą odległość a wcześniej zdażało się tak 1 na 10 poprawnych, więc jakiś progres jest!

  2. #162
    Pełne uzależnienie Awatar dziobolek
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Dublin/Ireland
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ghosthunter Zobacz posta
    box, chyba faktycznie coś zroblili z pracą AF na jasnych obiektywach, Canon 50 1.8 II teraz czasem wyostrzy poprawnie na dużą odległość a wcześniej zdażało się tak 1 na 10 poprawnych, więc jakiś progres jest!
    23-12-2009, 22:50
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

  3. #163

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez box Zobacz posta
    powiedzcie mi czy oplaca sie wgrywac nowy update?? bo wczoraj odebrałem aparat od zytniej i nic nie wgrali wiec chyba nie ma zadnych zmian z wczesniejsza wersja co sadzicie??
    Na Twoim miejscu bym zostawił wersję 1.0.8 jeżeli oczywiście już tego nie zrobili na Ż. Kupiłem niedawno 40D i wydawało mi się, że coś jest z nim nie tak. Po podpięciu 70-200 robiło się mydło i nie trafiał (co jest w jakimś stopniu normalne dla tego sprzętu). Zrobiłem downgrade do 1.0.8 (przeczytałem o tym na jakimś zamorskim forum) i podziałało. Chociaż to również prawda, że trzeba "dostrajać" szkoło do tego korpusu bo ma FF.
    5D | 17-40 4L | 70-200 4L | Speedlite 420EX

  4. #164

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez imx101 Zobacz posta
    ...Po podpięciu 70-200 robiło się mydło i nie trafiał (co jest w jakimś stopniu normalne dla tego sprzętu)....to również prawda, że trzeba "dostrajać" szkoło do tego korpusu bo ma FF.
    no błagam... "normalne" ? "trzeba dostrajać" ?

    o czym ty piszesz? jakby każde 40D miało fabryczną wadę FF/BF? jakoś posiadałem 40-kę z różnymi szkłami, w robocie mam dwie 40-ki z zoomami Sigmu 150-500 i o ile współpraca z w/w tele bywa kapryśna ale bez tragedii o tyle współpraca z 70-200, czy 100-400 przebiega wzorowo..

    z twojej wypowiedzi można jednak wywnioskować, że zmiana FW na inny jest niemal koniecznością, bo inaczej mamy jakąś "fabryczną" wadę..
    .
    50D+grip, kilka szkiełek i gratów typu "akcesoria foto"...
    suma ogniskowych obiektywów nie przedłuży męskości...
    wielkość matrycy nie ogranicza wyobraźni...

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  5. #165
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez imx101 Zobacz posta
    Chociaż to również prawda, że trzeba "dostrajać" szkoło do tego korpusu bo ma FF.
    Po pierwsze problem FF/BF to nie problem samego korpusu a zestawu korpus+obiektyw. Po drugie z twojej wypowiedzi wynika że każdy model 40D ma fabryczną wadę która wymusza na użytkowniku jego kalibrację z każdym używanym obiektywem, co oczywiście jest nieprawdą. To tak jakbyś kupił multimetr danej firmy i przed użyciem musiał byś go obowiązkowo skalibrować z użyciem odpowiedniego kalibratora, ponieważ bez tej kalibracji nie byłby w stanie poprawnie działać - przecież to absurd.

    Oczywiście zdarzają się problemy typu FF/BF w niektórych zestawach korpus+obiektyw, jednakże jeżeli chodzi o model 40D to nie jest to jakiś "zjawisko nagminne".
    EOS + Speedlite

  6. #166
    Pełne uzależnienie Awatar bebesky
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    kielce
    Wiek
    53
    Posty
    1 231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez imx101 Zobacz posta
    Na Twoim miejscu bym zostawił wersję 1.0.8 jeżeli oczywiście już tego nie zrobili na Ż. Kupiłem niedawno 40D i wydawało mi się, że coś jest z nim nie tak. Po podpięciu 70-200 robiło się mydło i nie trafiał (co jest w jakimś stopniu normalne dla tego sprzętu). Zrobiłem downgrade do 1.0.8 (przeczytałem o tym na jakimś zamorskim forum) i podziałało. Chociaż to również prawda, że trzeba "dostrajać" szkoło do tego korpusu bo ma FF.
    Tyle śmiechu w sylwestra to chyba dobrze wróży na nowy rok.
    Ubawiłem się setnie.
    Czy mógłbyś jeszcze kilka takich fantastycznych teorii podać.

    A w meritum - zmieniałem FW na nowy w każdym aparacie (w 40d też) i nigdy nie miało to wpływu na ostrość zdjęć. Natomiast znam przypadek, w którym kolega w 40d zmienił FW i bardzo narzekał na efekty. Narzekał do czasu gdy uświadomił sobie, że przestawił w aparacie wyostrzanie z 7 na 0.
    Całą winą z początku obarczał zmianę FW.
    A o dostrajaniu szkła. Nigdy żadnego szkła nie dostrajałem. Mam kilka a przewinęło się przez moje ręce kilkanaście. Wszystkie z systemu canona. Nigdy nie miałem żadnego problemu z, jak to piszesz, koniecznością dostrajania szkła.
    Jeżeli masz problem ze szkłem bo np. miałeś pecha nie oznacza to że jest to ogólny problem i dotyczy wszystkich.
    o fotografii im więcej wiem tym mniej wiem a efekty coraz gorsze

  7. #167

    Domyślnie Firmware 1.1.1.

    W ubiegłym tygodniu zainstalowałem w swoim 40D nowy firmware 1.1.1. Ani to trudne ani przerażające. Nie rozumiem obaw przed wykonaniem tej czynności.
    Problemów nie z puszką nie miałem, a użytkuję od ponad dwuch lat, dlatego większych zmian nie zauważyłem.

    Moge powiedzieć natomiast jedno. Od kilku miesiecy mam na stanie Sigme 50mm f/1.4. Świetne szkiełko tyle że wykazywało lekki Front Focus. Zdecydowałem się na kalibrację w serwisie Sigmy, choć niechętnie bo i korpus trzeba im oddać na ten czas. Na szczęście nie trwało to długo, bo poniedziałek kurier zabrał i w piątek kurier (tego samego tygodnia) przywiózł z powrotem. Koszt około 150zł z kosztami przesyłki ubezpieczonej.
    Kalibracja pomogła, ale nie do końca, nadal widoczny był lekki FF, choć mniejszy (z 15mm do około 5mm). Po upgradzie oprogramowania puszki problem zniknął. Szkiełko ostrzy mi w punkt w około 80-90% strzałow, co dla mnie jako amatora jest zupełnie wystarczajace.

    Nareszcie w to szklo stało się moją córeczką, a nie tylko pasierbicą :-D

    Nie potrafie tego wytłumaczyć ale zmiana pomogła i jednoczesnie nie spowodowała żadnych problemów z moimi pozostałymi szkłami (Sigma 10-20mm f/4.0-5.6 i Canonem 100mm USM Macro).

  8. #168

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bebesky Zobacz posta
    Tyle śmiechu w sylwestra to chyba dobrze wróży na nowy rok.
    Ubawiłem się setnie.
    Czy mógłbyś jeszcze kilka takich fantastycznych teorii podać.

    A w meritum - zmieniałem FW na nowy w każdym aparacie (w 40d też) i nigdy nie miało to wpływu na ostrość zdjęć. Natomiast znam przypadek, w którym kolega w 40d zmienił FW i bardzo narzekał na efekty. Narzekał do czasu gdy uświadomił sobie, że przestawił w aparacie wyostrzanie z 7 na 0.
    Całą winą z początku obarczał zmianę FW.
    A o dostrajaniu szkła. Nigdy żadnego szkła nie dostrajałem. Mam kilka a przewinęło się przez moje ręce kilkanaście. Wszystkie z systemu canona. Nigdy nie miałem żadnego problemu z, jak to piszesz, koniecznością dostrajania szkła.
    Jeżeli masz problem ze szkłem bo np. miałeś pecha nie oznacza to że jest to ogólny problem i dotyczy wszystkich.
    Miałem do tej pory: 350D, 400D, 500D, 10D, 20D, 40D, 50D, 5D, 1Ds. Obiektywów też mi przez łapy trochę przeleciało więc nie jestem ostatnim osłem i ciemniakiem w temacie. Nie pisałem do ciebie i zachowaj swoje "cenne" uwagi dla kogoś o twoim poziomie. Cynizm w tym przypadku jest zwyczajnym objawem prowincjonalizmu i nie wnosi nic do dyskusji.

    Nie wykluczam, że moje body 40D nie jest idealne i jest matrycą wszystkich następnych i poprzednich ale do tej nie miałem z żadnym body problemu oprócz 40D. Na tym kończę swój wywód.
    5D | 17-40 4L | 70-200 4L | Speedlite 420EX

  9. #169
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    31

    Domyślnie

    A powiedzcie mi kto z Was wgrywał ten soft do 400D? Bo z tego co piszecie to widzę, że temat odnośnie 40D :-)

    ps. a co w przypadku, gdy z jakiegoś powodu wgranie się nie powiedzie? Jest szansa do wrócenia do 1.1.0? Czy aparat padnie?

  10. #170
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    22

    Domyślnie

    @borubar
    a z jakiego powodu mogło by się nie powieść,
    jeżeli wszystko wykonasz zgodnie z instrukcją, będziesz mieć naładowany akumulator do co najmniej 2/3, podczas wgrywania nie będziesz naciskać niepotrzebnie na guziki, to na pewno się powiedzie
    jeżeli jednak podczas wgrywania "coś" się nie uda - tfu, tfu, tfu przez lewe ramię, to pozostanie już wtedy tylko serwis
    ja w swoim 40D zmieniałem wersję softu pomiędzy 0.8 1.0 1.1 chyba z 15 razy, porównując działanie
    soft można zmieniać zarówno "do przodu jak i do tyłu"
    pozdro
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    @borubar
    odpowiadając na post źle zrozumiałem Twoje pytanie
    chodziło ci o wgranie do 400D softu z 40D
    w żadnym wypadku nie próbuj wgrywać softu z innego body, ale aparat i tak na to nie powinien pozwolić, powinien pojawić się komunikat o nieprawidłowej wersji firmware
    Ostatnio edytowane przez Slawo10 ; 09-01-2011 o 15:40 Powód: Automerged Doublepost

Strona 17 z 18 PierwszyPierwszy ... 715161718 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •