Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: konwersja CR3

  1. #1

    Domyślnie konwersja CR3

    Jako że AfterShot 3 Pro nie rozpoznaje rozszerzenia *.CR3, a przy formacie jpg nie ma dostępnych wszystkich opcji w tym programie szukam jakiegoś konwertera który przerobi CR3 na chociażby CR2 lub inny "RAW"... ktoś? coś?

  2. #2

  3. #3
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: konwersja CR3

    Cytat Zamieszczone przez PrzemekM72 Zobacz posta
    Jednocześnie polecam jednak zachowanie oryginalnych cr3. Każda konwersja prowadzi do strat (choćby kawałków exifa, których Adobe nie kopiuje).

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: konwersja CR3

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta
    Jednocześnie polecam jednak zachowanie oryginalnych cr3. Każda konwersja prowadzi do strat (choćby kawałków exifa, których Adobe nie kopiuje).
    Z tego co pamiętam to jest opcja osadzenia w DNG oryginalnego rawa - tak chyba prościej niż trzymać dwa pliki.

  5. #5
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: konwersja CR3

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Z tego co pamiętam to jest opcja osadzenia w DNG oryginalnego rawa - tak chyba prościej niż trzymać dwa pliki.
    Tak faktycznie zapomniałem. Szczególnie jeśli ma się zwyczaj "rename"-ować rawy. Wiem, że to powiększy znacząco plik wynikowy - ale dziś dyski są przepastne.
    Ostatnio, kiedy szukałem nowej odrawiarki, przeglądałem różne vlogi i kilku foto się żaliło, że maja dng a nie crw lub cr2. Innym razem natrafilem na materiał promocyjny C1 (w koncu ten C1 wybrałem, choć nie na podstawie tego materiału) - koleś pokazywał jak ulepszenie odrawiarki dało "nowe życie" zdjęciom ze starych matryc - trochę to naciągane było, bo szum (imho) to integralna czesc fotografii. W każdym razie, jeśli juz sie decydujemy na archiwizowanie rawów lepiej trzymać je w formacie natywnym.

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •