Strona 259 z 410 PierwszyPierwszy ... 159209249257258259260261269309359 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 581 do 2 590 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #2581
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ogólnie rzecz biorąc te wizjery to wciąż jeszcze jest początek "autostrady" . Tu nie ma zmiłuj się i trzeba lat rozwoju żeby to ogarnąć.

    Przy czym jedno, ja akurat wcale nie chcę (jak niektórzy) upodabniania obrazu do luszczanki . Dla mnie obraz z dslr to żaden wzorzec.
    Czasami mam okazje "popatrzeć" przez OVF Nikona F6 i z odczuć/porównać z OVF 5D3.
    Lepiej tego wątku nie rozwijać.

    Dla mnie pierwszy kontakt z EVF (Minolta DiMAGE 7i) to był duży szok.
    Teraz to mam "pełny komfort"

    Decyzja "o zdjęciu" zapada przed podniesieniem aparatu do oka.
    Wizjer służy mi tylko do kadrowania i ewentualnie (wspomaganie powiększeniem) do oceny ostrości oraz korekty ekspozycji

    Rozumiem że są sytuacje zdjęciowe że opóźnienie może przeszkadzać.
    W A9 II ponoć opóźnienie jest już "niezauważalne"

    Jakie cechy/własności powinien mieć idealny EVF ?

    Ponieważ używać aparatu może więcej niż jedna osoba to automatyczna korekcja wad wzroku ?

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 14-10-2019 o 09:48
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #2582
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Nie wiem co niektórych tak boli przejście z DSLR, ale ja jestem mega zadowolony. Dla mnie praca AF wynagradza wszystko.
    EOS R to moja 10ta lustrzanka Canona. Za każdym razem przestawienie się na nowy korpus zajmowało kilka chwil. Tym razem zmian jest sporo. Nie tylko w całkowicie innym wizjerze, ale też zupełnie nowej koncepcji aparatu. Brak typowych, tradycyjnych guzików, brak joya, tylnego kółka, samodzielna konfiguracja pod swoje potrzeby...ale im dłużej focę tym jest lepiej

    AF faktycznie wreszcie działa tak jak to powinno mieć miejsce już w 5dII. Tymczasem canon do dzisiaj daje w DSLR punkty AF rozmieszczone głównie na środku. Przy czym tylko ten środkowy tak na prawdę działa jak trzeba z jasnymi stałkami. Dlatego jak sony w III-iteracji dopracowało swoje puszki w cholerę ludzi przeszło na nie z Canona i Nikona. Przymknęli oko na stratę kasy przy zmianie systemów, lipny EVF, na porąbane menu i gorszą ergonomię, bo wreszcie mogli komfortowo pracować na przesłonach f1.4-2.8, również w reportażu.

    Cieszę się, że canon jednak wypuścił R a nikon Z. Dla wielu to aparaty jeszcze niedopracowane i nie warte zachodu, ale jednak od firm o bogatej tradycji fotograficznej. Jest to przyszłość. Czy to się nam podoba, czy nie.

    R- jest świetne. Osobiście polecam!
    Miłego dnia
    moja www

  3. #2583
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    EOS R to moja 10ta lustrzanka Canona.
    ale masz jakies wsparcie?



    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Tymczasem canon do dzisiaj daje w DSLR punkty AF rozmieszczone głównie na środku. Przy czym tylko ten środkowy tak na prawdę działa jak trzeba z jasnymi stałkami. Dlatego jak sony w III-iteracji dopracowało swoje puszki w cholerę ludzi przeszło na nie z Canona i Nikona. Przymknęli oko na stratę kasy przy zmianie systemów, lipny EVF, na porąbane menu i gorszą ergonomię, bo wreszcie mogli komfortowo pracować na przesłonach f1.4-2.8, również w reportażu.
    co do rozmieszczenia punktow to sie zgadzam. natomiast nie co do ich skutecznosci. byle 6D2 dziala piknie na kazdym jednym punkcie. o 5D/7D/1D nie wspominajac

    poza tym w 6D2 jest tryb LV i tam pokrycie kadru jest praktycznie 100% nie zapominajmy o tym

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Cieszę się, że canon jednak wypuścił R a nikon Z. Dla wielu to aparaty jeszcze niedopracowane i nie warte zachodu, ale jednak od firm o bogatej tradycji fotograficznej. Jest to przyszłość. Czy to się nam podoba, czy nie.
    alez nikt nie twierdzy, ze jest inaczej. ja z checia w przyszlosci sobie zamienie EF na RF. ale w takiej przyszlosci, kiedy to bedzie mialo dla mnie spojny sens. w znaczeniu: uzyteczny korpus i dopasowana do niego i do moich potrzeb optyka. w tej chwili na kazdym jednym z tych punktow jest d* zbita
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 14-10-2019 o 11:06
    www albo tez flickr

  4. #2584
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    330

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    ...
    Co do R faktycznie przejście z DSLR boli, ale jest coraz lepiej...
    Po aktualizacji oprogramowania do wersji 1.4, AF tracking w R-ce działa lepiej niż w 5D4 i 1Dx.
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  5. #2585
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    EVF najbardziej przeszkadza tym , ktorzy go nie Maja.

  6. #2586
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Może ja nie miałem problemu, bo mój pierwszy cyfrowy aparat w życiu to był Fujifilm FinePix S9600
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 14-10-2019 o 13:08

  7. #2587
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Roznica w jakosci obrazowania pomiedzy celownikiem np lunetkowym Leiki i.t.p. a EVF to przepasc.
    Jakos nikt nie narzeka na celowniki lunetkowe , a tam rzeczywiscie malo co widac - tylko ramki kadru.

    pierwszy aparaty cyfrowe jakie mozna byloi kupic , byly z celownikiem lunetkowym . EVF to byl duzy postep - i tak pozostalo do dzisiaj.

  8. #2588
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    Nie kumam żartu

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    co do rozmieszczenia punktow to sie zgadzam. natomiast nie co do ich skutecznosci. byle 6D2 dziala piknie na kazdym jednym punkcie. o 5D/7D/1D nie wspominajac
    Tere-fere. Miałem 5dmkIII, ciągle mam 6dmkII, który bardzo lubię. Działają "jakotako" w bardzo dobrym świetle.


    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    poza tym w 6D2 jest tryb LV i tam pokrycie kadru jest praktycznie 100% nie zapominajmy o tym
    Dlatego ostatnio z 70% zdjęć wykonuję tym aparatem przez LV. Ogólnie 6d2 to aparat, który ma zalety DSLR i ML w jednym korpusie


    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    alez nikt nie twierdzy, ze jest inaczej. ja z checia w przyszlosci sobie zamienie EF na RF. ale w takiej przyszlosci, kiedy to bedzie mialo dla mnie spojny sens. w znaczeniu: uzyteczny korpus i dopasowana do niego i do moich potrzeb optyka. w tej chwili na kazdym jednym z tych punktow jest d* zbita
    Z optyką myślę, że potrzebujemy jeszcze kilka lat. Co do użyteczności to opinie są różne Na pewno trzeba się pogodzić z całkowicie nową koncepcją aparatu co również potwierdzi kolejny przewidywany EOS RS. Już zapowiedzieli całkowicie nowy rodzaj JOYa.

    Odnoszę wrażenie, że 1DX III to będzie ostatnia ciekawa premiera dla EF.
    Miłego dnia
    moja www

  9. #2589
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Nie kumam żartu
    podkreslilem Ci wczesniej

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Działają "jakotako" w bardzo dobrym świetle.
    nie mam R, mam M wiec nie bede generalizowac. zdecydowanie wole AF w DSLR, tam gdzie mnie interesuje (Single AF) fazowy 6D2 jest szybszy na kazdym punkcie od brzegu do brzegu. jegoz ukladu AF


    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Dlatego ostatnio z 70% zdjęć wykonuję tym aparatem przez LV. Ogólnie 6d2 to aparat, który ma zalety DSLR i ML w jednym korpusie
    prawie. nie ma zalety krotszego flange'u korpusu bez lustra. tej zalety jeszcze w R nie widac, w M juz bardzo wyraznie (EFM 32/1.4 jest wy* optycznie a gabarytowo zostawia EF 35/2 IS daleko w tyle)


    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Z optyką myślę, że potrzebujemy jeszcze kilka lat. Co do użyteczności to opinie są różne
    Na pewno trzeba się pogodzić z całkowicie nową koncepcją aparatu co również potwierdzi kolejny przewidywany EOS RS. Już zapowiedzieli całkowicie nowy rodzaj JOYa.
    Odnoszę wrażenie, że 1DX III to będzie ostatnia ciekawa premiera dla EF.
    moze i tak byc... co nie znaczy, ze szklami EF nie bedzie mozna robic zdjec w nieciekawych premierach (jak 6D2)
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 14-10-2019 o 13:30
    www albo tez flickr

  10. #2590
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    #akustyk

    Rozumiem Twoje "żale"
    zdecydowanie wole AF w DSLR, tam gdzie mnie interesuje (Single AF) kontrastowy 6D2 jest szybszy na kazdym punkcie od brzegu do brzegu. jegoz ukladu AF

    Ale przecież doskonale wiesz że AF fazy z zasady działania jest szybszy od AF kontrastu.
    To że w porównaniu subiektywnym jakiś puszek czy zastosowaniach "wychodzi" inaczej to jest to wyjątek.
    Są już stosowane AF fazy -4 EV, prace trwają

    I trzeba porównywać aparaty z tej samej półki/technologii

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 259 z 410 PierwszyPierwszy ... 159209249257258259260261269309359 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •