Strona 190 z 260 PierwszyPierwszy ... 90140180188189190191192200240 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 891 do 1 900 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #1891
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    A kiedy Ty ostatni raz oglądałeś swoje zdjęcia w pełnej rozdzielczości na ekranie monitora? Drukujesz wszystkie zdjęcia żeby je sobie pooglądać? Bo na monitorze nie dasz rady ich wyświetlić w pełnej rozdzielczości.
    Większa rozdzielczość w filmie ma dokładnie te same zalety co w foto: możliwość skalowania w dół i możliwość cropowania, dodatkowo możliwość wykorzystania cropa lub płynnego zooma w trakcie filmowania (tą funkcję nawet wasze sony posiadają), lub postprodukcji. Instrukcję sobie poczytaj i staraj się unikać wypowiadania na tematy, o których masz mgliste pojęcie.

    Czyli uważasz że będzie można kupić aparat foto z funkcją filmowania teraz 8k (zamiast np. 4k) by więcej zapłacić i więcej przeskalowywać w dół by teraz móc oglądać film z tego aparatu i mieć większą możliwość crop i zoom.
    Może, zobaczymy. Nie jestem pewien czy to nie firmy "wykrywają" u nas nowe potrzeby by mieć sprzedaż

    Nie mam doświadczenia w filmowaniu.
    Wiem natomiast jak bardzo wymagający jest rozmiar 8k dla ustawiania/uzyskania prawidłowej ostrości czy dla stabilizacji oraz dla jakości obiektywów gdy chce się mieć/korzystać z tej rozdzielczości/ostrości na zdjęciach.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 29-06-2020 o 21:16
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #1892
    Bywalec Awatar RHF
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    London / Kłobuck
    Wiek
    48
    Posty
    125

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    To ja zadam głupie pytanie, czy nie można kupić aparatu filmującego w 8k a następnie oglądać to na telewizorze 8k? Zdaje się te same głupie argumenty były podawane przy okazji początków 4k, gdzie teraz to już prawie standard. Ogólnie pretensje, że sprzęt oferuje więcej niż ja potrzebuję jest trochę śmieszne. Na szczęście można wybrać niższe rozdzielczości dla koneserów.
    5D + BG-E4 / 70D + BG-E14 / 40D + BG-E2N / 24 L TS-E / 24-105 L / 100-400 L / 50 1.8 / 10-18STM / Benro C-269M8 +B1 / YN600EX-RT + YN-E3-RT

  3. #1893
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Czyli uważasz że będzie można kupić aparat foto z funkcją filmowania teraz 8k (zamiast np. 4k) by więcej zapłacić i więcej przeskalowywać w dół by teraz móc oglądać film z tego aparatu i mieć większą możliwość crop i zoom.
    Może, zobaczymy. Nie jestem pewien czy to nie firmy "wykrywają" u nas nowe potrzeby by mieć sprzedaż

    Nie mam doświadczenia w filmowaniu.
    Wiem natomiast jak bardzo wymagający jest rozmiar 8k dla ustawiania/uzyskania prawidłowej ostrości czy dla stabilizacji oraz dla jakości obiektywów gdy chce się mieć/korzystać z tej rozdzielczości/ostrości na zdjęciach.

    jp
    Dlaczego nie kupić i nie oglądać tego na telewizorze 8K ? 4K,FHD czy VGA też jest/był wymagający.

  4. #1894
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    a 640 kB wystarczy każdemu ale to niestety nie była prawda nawet w momencie wypowiadania tych słów

  5. #1895
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Sony w końcu ujawni jaka matryca będzie w A7Smk3?


    Policz ile Mpx potrzeba do filmowania w 8K. Co zrobi Sony? Tylko 4K? I w momencie startu będzie na przegranej pozycji? Jak zrobi 8K to zapomnij o bardzo dobrym wysokim ISO.
    To body będzie mogło być filmowe tylko ze względu na RAW, profile, kodeki itp.
    Odpowiem cytatem z wywiadu Z Kenji Tanaka na DPREVIEW: https://translate.googleusercontent....QYCycamXKcVu8Q

    "skupiamy się na wprowadzeniu na rynek nowego aparatu, który będzie kompletnym przeprojektowaniem całego systemu, w tym czujnika obrazu. Wszystko jest nowe Mamy nadzieję, że spełni i przewyższy oczekiwania i prośby naszych klientów. Jestem przekonany, że nasz nowy model spełni ich wymagania.
    „S” pierwotnie oznaczało „wrażliwość”, ale teraz myślę, że powinno oznaczać „najwyższy” pod względem jakości obrazu i ekspresji. Wynika to z posiadania naprawdę dużych pikseli. Myślę, że nowym profesjonalistom spodoba się wielu profesjonalistów i zaawansowanych użytkowników."
    Ostatnio edytowane przez candar ; 30-06-2020 o 20:58
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #1896
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 598

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Widzisz, masz wpisy RHF i Tom77. Chcą 8K.
    Nie jest ważne, co ma sens w praktyce. Ważne co wykreuje marketing. Marketing Sony mógł wciskać co chciał, póki jego ML nie miały konkurencji. Teraz sie okaże, czy ludzie uwierzą Canonowi, że ważne jest 8K, czy Sony, że to nieistotne, bo liczą się małe szumy.
    Część ludzi pójdzie za megapikselami, zapewniam cię.
    Zobaczymy głosy po premierze Sony czy będą same zachwyty, czy też będą rozczarowania. Na pewno będzie jedno i drugie. Kwestia proporcji

  7. #1897
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Konkurencja jest potrzebna/dobra dla wszystkich użytkowników (Canona, Sony, ...., tych normalnych a także "talibów marki")

    Filmowanie to nie moja bajka ale trzymam kciuki by funkcja filmowania 8K w R5 miała realny sens a nie była tylko PRową "wydmuszką".
    By osprzęt (procesory, pamięć, zapis, karty, akumulator,....), systemy AF, stabilizacji, ...., oprogramowanie, obiektywy, .... pozwalały uzyskiwać to co definiuje/tworzy filmy 8k
    By filmy z R5 na dużych (65 cali i więcej) ekranach były porównywalnej jakości do jakości tych filmów/materiałów 8k które już oglądamy.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 01-07-2020 o 08:06
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #1898
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Konkurencja jest potrzebna/dobra dla wszystkich użytkowników (Canona, Sony, ...., tych normalnych a także "talibów marki")

    Filmowanie to nie moja bajka ale trzymam kciuki by funkcja filmowania 8K w R5 miała realny sens a nie była tylko PRową "wydmuszką".
    By osprzęt (procesory, pamięć, zapis, karty, akumulator,....), systemy AF, stabilizacji, ...., oprogramowanie, obiektywy, .... pozwalały uzyskiwać to co definiuje/tworzy filmy 8k
    By filmy z R5 na dużych (65 cali i więcej) ekranach były porównywalnej jakości do jakości tych filmów/materiałów 8k które już oglądamy.

    jp
    Oczywiście że 8K ma sens, dobra sprzedaż napędzi projekty 16K,32K itd. Na 4K tez patrzyli ze zdziwieniem, bo nic w telewizji nie ma w 4K, sprzęt nie da rady, telewizory drogie. Po kilku latach w wadach aparatów wymienia się brak filmowania w 4K a filmy są dostępne w telewizji.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    a 640 kB wystarczy każdemu ale to niestety nie była prawda nawet w momencie wypowiadania tych słów
    i po co ci monitor 15"

  9. #1899
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Tak jak myślałem? Składak?

    Na zdjęciu obiektyw 800mm...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	f11.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	160,7 KB
ID:	4783

    A tak wygląda złożony:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	f11-2.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	9,0 KB
ID:	4784

    Cieszy umieszczenie pierścienia sterującego w sensownym miejscu czyli tam gdzie dłoń podpiera obiektyw.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 06-07-2020 o 08:50

  10. #1900
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)


Strona 190 z 260 PierwszyPierwszy ... 90140180188189190191192200240 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •