Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: zestaw ślubny

  1. #1
    Bywalec Awatar mateu-sz
    Dołączył
    Nov 2015
    Wiek
    38
    Posty
    102

    Domyślnie zestaw ślubny

    Tak wiem wielu się na temat foto ślub wywodzi że w kościele potrzeba tego tamtego że przy przysiędze warto szeroko że w trakcie imprezy wystarczy kit ale :

    co byście radzili zabrać z tego co ja myślę wziąć .... pytam bo posiadam jedno body 7dII
    ślub cywilny ala stosunkowo mała pozniej jakies foto w parku lub nd rzeką kończąć na małej imprezi w małym ciasnym ciemnym lokalu. planuje zabrac:
    Canon efs 10-22 1:3,5-4,5 ceremonia w Urzędzie
    Canon 50mm 1:1.4 zdjęcia na imrezie na około 30 osób jak pisałem ciemno dodatkowo jak zrobi sie za ciasno dodam 10-22
    tamron 18-200mm f3,5-6,3 na zdjecia w plenerze kilka jakiś ujęć pamiątkowych
    lampa 430exIII rt podstawa

    czy dobrze obmyśliłem te obiektywy i ich przydatność ?


    Pytam poniważ nie mam za bardzo doświadczenia w ślubach (nie moja bajka ) ale nie mogłem odmówić jak ktoś ważny prosi ....


    Podołam ?



    proszę tylko o sensowne wpisy nie nabijanie się i szydzenie z braku wiedzy ....

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    281

    Domyślnie Odp: zestaw ślubny

    Ja ślubów nie robie ale nauczyłem się nie brać za robotę na której się nie znam
    Masz tylko 1 podejście. Jak coś nie wyjdzie to imprezy nie powtórzą. Na moim ślubie był profi i jest doskonale! Później na imprezie strzelał znajomy od kotleta i trzeba o tym zapomnieć

    Osobiście wziął bym profi i pstrykał jako ten drugi aby się uczyć

    Ale to tylko moje zdanie
    Sam jestem ciekaw opinii

  3. #3
    Bywalec Awatar PRZEMOLO79
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Stg
    Posty
    155

    Domyślnie Odp: zestaw ślubny

    ojoj może być ciężko troszkę z tym co masz :-) zależy jakie jeszcze są Twoje umiejętności i co dasz radę wykrzesać z tego sprzętu. Generalnie powiem tak: Body masz zacne :-) Canon 10-22 najlepsze co może być pod cropa z szerokości tylko trzeba umiejętnie operować lampą (to bardzo szeroki kąt i różnie wychodzi...)a że nie jest za jasny musisz się wspomagać. C 50 f1,4 nie jest demonem ani specjalnie ostry od pełnej dziury (tak od 1,8-2,0 zaczyna pokazywać pazury. Na cropie dosyć ciasny też trzeba umieć go okiełznać. w plener hmm 18-200 też średnio. Idealne byłby chociażby 70-200 f4,0..ale możesz popróbować też i tym co masz :-) Powodzenia !!

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: zestaw ślubny

    Na plener 50mm na cropie będzie w sam raz, zrobisz nim większość zdjęć. Do tego kilka fotek z szerokiego i masz wszystko
    Na cywilnym szeroki i kilka z 50-tki i też będzie, o ile światłą nie będzie brakować
    18-200 bym wziął, ale może tylko kilka fotek na zewnątrz na długim końcu.
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: zestaw ślubny

    nie podolasz
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #6

    Domyślnie Odp: zestaw ślubny

    Jak jestes blisko duzego miasta i nie szkoda Ci kasy - zawsze mozesz cos wypozyczyc... Kosmiczne pieniadze to nie sa, zarobisz mniej (o ile to w ogole za pieniadze jest...) a moze cos wiecej ustrzelisz...
    Mały, prosty, fajny 100D. https://www.flickr.com/photos/andrzejxm/

  7. #7
    Bywalec Awatar mateu-sz
    Dołączył
    Nov 2015
    Wiek
    38
    Posty
    102

    Domyślnie Odp: zestaw ślubny

    ok dzęki za zdania na plus i na minus w sobotę podrzucę co udało się ogarnąć

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    nie podolasz
    od razu tak pokrzepiająco ;-)

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: zestaw ślubny

    Cytat Zamieszczone przez mateu-sz Zobacz posta
    Tak wiem wielu się na temat foto ślub wywodzi że w kościele potrzeba tego tamtego że przy przysiędze warto szeroko że w trakcie imprezy wystarczy kit ale :

    co byście radzili zabrać z tego co ja myślę wziąć .... pytam bo posiadam jedno body 7dII
    ślub cywilny ala stosunkowo mała pozniej jakies foto w parku lub nd rzeką kończąć na małej imprezi w małym ciasnym ciemnym lokalu. planuje zabrac:
    Canon efs 10-22 1:3,5-4,5 ceremonia w Urzędzie
    Canon 50mm 1:1.4 zdjęcia na imrezie na około 30 osób jak pisałem ciemno dodatkowo jak zrobi sie za ciasno dodam 10-22
    tamron 18-200mm f3,5-6,3 na zdjecia w plenerze kilka jakiś ujęć pamiątkowych
    lampa 430exIII rt podstawa

    czy dobrze obmyśliłem te obiektywy i ich przydatność ?


    Pytam poniważ nie mam za bardzo doświadczenia w ślubach (nie moja bajka ) ale nie mogłem odmówić jak ktoś ważny prosi ....


    Podołam ?



    proszę tylko o sensowne wpisy nie nabijanie się i szydzenie z braku wiedzy ....
    Z tym co masz to niestety łatwo nie będzie.
    Ja bym zrobił tak:
    - USC - 10-22 plus lampa, nie będzie czasu na zmianę obiektywów... Bardziej 22mm niż 10...
    - plener - 50mm - tylko i wyłącznie
    Powodzenia i skup się na kadrach.

  9. #9
    Bywalec Awatar mateu-sz
    Dołączył
    Nov 2015
    Wiek
    38
    Posty
    102

    Domyślnie Odp: zestaw ślubny

    czyli 18-200 odrzuciłbyś z zestawu ? a dlaczego powiedz ? na dalekie kadry w parku lub nad rzeką nie sprawdzi się myslisz ?

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: zestaw ślubny

    Cytat Zamieszczone przez mateu-sz Zobacz posta
    czyli 18-200 odrzuciłbyś z zestawu ? a dlaczego powiedz ? na dalekie kadry w parku lub nad rzeką nie sprawdzi się myslisz ?
    Na dalekie kadry może być ale IMO łatwiej będzie tobie pracować z młodymi na 50/1.8 Na cropie da to tobie ok. 85mm Spokojnie da się tym zrobić cały plener.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •