Strona 8 z 185 PierwszyPierwszy ... 6789101858108 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 1849

Wątek: Canon EOS R5

  1. #71
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    The current information we have is that the Canon EOS R5 will begin shipping in July, so expect an official announcement with pricing some time in May, perhaps ahead of Photokina which begins on May 27, 2020.

    Pricing is unknown at this time, but expect it to cost around $3500 or so.

  2. #72
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    The current information we have is that the Canon EOS R5 will begin shipping in July, so expect an official announcement with pricing some time in May, perhaps ahead of Photokina which begins on May 27, 2020.

    Pricing is unknown at this time, but expect it to cost around $3500 or so.
    to by oznaczalo w europie cene ok 3500 euro - mniej wiecej jak sie spodziewalem.
    oby sie potwierdzilo . po Paru miesiacach lekko spadnie . jesli osiagnie poziom ok 3000 eu canonowi bedzie nalezec sie duza buska.

    ale nie chwalmy dnia przed zachodem slonca.

  3. #73
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    to by oznaczalo w europie cene ok 3500 euro - mniej wiecej jak sie spodziewalem.
    Nawet jeżeli cena 3500$ w stanach się potwierdzi, to to na pewno nie będzie 3500 Euro w Europie.

    1dx mk III w stanach: 6500$
    1dx mk III w EU: 7299 Euro.

  4. #74
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    na pewno - będzie kosztował milion pięćset dwa siedemset - na szczęście jest jeszcze niedaleko parę miejsc gdzie biedni tubylcy zarabiają kiepsko i dlatego korpusy są tańsze np. w szwajcarii, a przy okazji jakiś plenerek do wypróbowania nowego sprzętu też się trafi
    i od razu widać po postach kto musiał zdawać egzamin z ekonomii politycznej kapitalizmu na studiach i jeszcze pamięta jak to wszystko działa a bełkot marketingowy nie miesza mu w głowie

  5. #75
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    na pewno - będzie kosztował milion pięćset dwa siedemset - na szczęście jest jeszcze niedaleko parę miejsc gdzie biedni tubylcy zarabiają kiepsko i dlatego korpusy są tańsze np. w szwajcarii, a przy okazji jakiś plenerek do wypróbowania nowego sprzętu też się trafi
    i od razu widać po postach kto musiał zdawać egzamin z ekonomii politycznej kapitalizmu na studiach i jeszcze pamięta jak to wszystko działa a bełkot marketingowy nie miesza mu w głowie
    Ja to bym wolał 3500,- zł, nawet bez pleneru w Szwajcarii, ale biorąc pod uwagę tą cenę:
    https://fotoforma.pl/aparat-cyfrowy-...body-ilce7rm4b

    Słabo to widzę.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 14-02-2020 o 22:13

  6. #76
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Ja to bym wolał 3500,- zł, nawet bez pleneru w Szwajcarii.
    bez problemu musisz tylko celować w inny segment na ten przykład takie RP bezlusterkowiec, FF, mocowanie to samo, zdjęcia robi, ktoś ostatnio pisał że woli mniejszą rozdzielczość - wszystko pasuje - "sztuka jest sztuka" jak to u mnie na wsi gadają, ale tu bym się jeszcze wstrzymał bo słyszałem cos o dużej promocji że niby mają do big maca gratis dodawać albo coś

  7. #77
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    W Europie tanio nie będzie.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 15-02-2020 o 01:14 Powód: wycięta polityka

  8. #78
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Dlatego Canon i nikon wprowadzili nowe bagnety. Sprzedadzą jeszcze raz to samo.
    Nie. W akurat bagnety wprowadzili bardzo niechętnie. Po prostu musieli. Byłoby bez sensu zostawić stary rejestr w nowych aparatach. Nikon wykorzystał okazje by powiększyć dziurę. Canon już te dużą dziurę miał.
    Obie firmy tak późno weszły w bezlustra, bo nie chciały "wyrzucać" do kosza tego wszystkiego co robią na lustrzanki.

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Z drugiej strony niektórych funkcji już dawno nie wywołuję za pomocą przycisków, ale przez dotykowy ekran.
    Jak ma sie guzik to się zmienia szybciej, w dodatku sporo można zmieniać bez odrywania oka od wizjera. Zobacz ile guzików maja topowe body a ile np 1200D
    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Jedno muszę przyznać projektantom z Canona - te nowe sprzęty (korpusy i szkła) są po prostu bardzo ładne. U nikona obiektywy wyglądają trochę jak noname-y. Niby minimalistycznie i nowocześnie, ale kompletnie bez wyrazu.
    Body u Nikona nawet ładniejsze, natomiast obiektywy z wyglądu to tragedia. Jak oni mogli wypuścić coś takiego. Przecież fotograf to osoba mająca jakiś tam zmysł estetyki.

  9. #79
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Proszę podać mi powód, dla którego Canon R5 miałby kosztować mniej niż Sony A9 II (czyli 22 000).

  10. #80

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Proszę podać mi powód, dla którego Canon R5 miałby kosztować mniej niż Sony A9 II (czyli 22 000).
    Powód jest oczywisty: żeby amator (np. taki jak ja) mógł też kupić ten aparat ale za nie więcej niż 5 tyś żł bo mi się to należy (!)
    Amatorsko: cyfrowo i analogowo

Strona 8 z 185 PierwszyPierwszy ... 6789101858108 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •