Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Teleobiektyw do krajobrazu

  1. #1

    Domyślnie Teleobiektyw do krajobrazu

    Cześć,

    Czasami brakuje mi ogniskowych 100+ w fotografii krajobrazu. Zaczynam się zastanawiać jaki obiektyw może się nadać.

    Body: 5Ds

    Jako pierwszy przyszedł mi na myśl Canon 70-200. Jest sporo wersji i chciałbym się dopytać, którą z nich polecacie. Domyślam się, że najlepszy jest f 2.8 IS III. Ja będę głównie używał przysłony w okolicach f11, na statywie. Dlatego nie koniecznie potrzebuję f 2.8 i stabilizację. Mógłbym więc kupić najtańszą wersję f 4 bez stabilizacji. To mi wystarczy do 95% zdjęć więc wolałbym nie płacić 3 razy więcej tylko po to żeby od czasu do czasu użyć f 2.8. Niestety nie mam pojęcia jak te poszczególne wersje 70-200 wypadają pod względem ostrości i jakości obrazu w okolicach f 11 w całym zakresie zooma. Jeżeli wersja f 2.8 III bije na głowę inne pod tym względem to jestem gotów odłożyć zakup na później i kupić tą wersję.

    A może jest jakiś inny, lepszy tele zoom, który możecie polecić do krajobrazu? Głównym kryterium jest jakość obrazu ale na plus będą: mniejszy rozmiar i waga, niższa cena, kolor czarny

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Teleobiektyw do krajobrazu

    Cytat Zamieszczone przez bruder Zobacz posta
    A może jest jakiś inny, lepszy tele zoom, który możecie polecić do krajobrazu? Głównym kryterium jest jakość obrazu ale na plus będą: mniejszy rozmiar i waga, niższa cena, kolor czarny
    Jakość obrazka : 70-200/4L IS II, 100-400L II
    Optimum waga, ogniskowa, jakość: 70-300L. Jakość obrazka znakomita, kontrast i kolory super. Ostrość na max. otworze raczej minimalnie ustępuje dwóm powyższym .
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #3
    Uzależniony Awatar jac+
    Dołączył
    Jun 2006
    Wiek
    49
    Posty
    842

    Domyślnie Odp: Teleobiektyw do krajobrazu

    Mogę polecić 70-300 4-5.6 IS II. Jakość obrazu, szybkość/celność AF oraz stabilizacja nie do pobicia w tej cenie. Do tego niewielki, lekki i czarny.
    Mała spiżarnia: duża puszka, mniejsza puszka, pudełko sardynek, 5 słoików i naleśnik na deser

  4. #4

    Domyślnie Odp: Teleobiektyw do krajobrazu

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Optimum waga, ogniskowa, jakość: 70-300L. Jakość obrazka znakomita, kontrast i kolory super. Ostrość na max. otworze raczej minimalnie ustępuje dwóm powyższym .
    Chodzi o ten: Canon 70-300 mm EF f/4-5,6 L IS USM ?

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Teleobiektyw do krajobrazu

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Jakość obrazka : 70-200/4L IS II, 100-400L II
    Optimum waga, ogniskowa, jakość: 70-300L. Jakość obrazka znakomita, kontrast i kolory super. Ostrość na max. otworze raczej minimalnie ustępuje dwóm powyższym .
    potwierdzam

    70-200/4LIS mz pierwsza wersja jest świetna i nie ma co przepłacać, jeśli na próbę to brać używkę wersji bez IS jest tania
    ogniskowa to kwestia indywidualna i 70-200 jest ok ale mz to trochę za mało i 100-400 jest bardziej odpowiednie (przynajmniej dla mnie)

  6. #6

    Domyślnie Odp: Teleobiektyw do krajobrazu

    A Jeśli chodzi o 100-400L to w grę wchodzi tylko druga wersja? Pierwsza jest o połowę tańsza.

    I jak 100-400L w pierwszej wersji wypada w porównaniu z 70-300L?

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Teleobiektyw do krajobrazu

    nie pchałbym się w wersję 2.8 z powodu wagi, ale to są Twoje plecy, nie moje używam 70-200 f4 bez IS z 6d i nie jest to demon ostrości, ale za te grosze za które go kupiłem daje radę. wersja z ISem, nawet ta pierwsza jest o wiele lepsza moim zdaniem. jeśli masz kasę to jednak 70-300is l jest chyba najciekawszym wyborem, przynajmniej gdybym wymieniał swoją sztukę to właśnie na tę 70-300l. pzdr
    ebe ebe

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Teleobiektyw do krajobrazu

    Cytat Zamieszczone przez bruder Zobacz posta
    Chodzi o ten: Canon 70-300 mm EF f/4-5,6 L IS USM ?
    Tak.

    Cytat Zamieszczone przez bruder Zobacz posta
    A Jeśli chodzi o 100-400L to w grę wchodzi tylko druga wersja? Pierwsza jest o połowę tańsza.

    I jak 100-400L w pierwszej wersji wypada w porównaniu z 70-300L?
    Pierwsza wersja to puzon-pompka. Budowa zupełnie mi nie leży. Moim zdaniem gorsza też optycznie od 70-300L.
    https://www.the-digital-picture.com/...mp=5&APIComp=0

    Druga wersja 100-400L jest wysokiej klasy. Bodowa bardzo podobna do 70-300L - oba pancerne i precyzyjne.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #9
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Re: Teleobiektyw do krajobrazu

    Też polecę najstarszą wersję 70-200/4. Najlżejszy, najtańszy, a po lekkim przymknięciu daje znakomity obraz.

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Teleobiektyw do krajobrazu

    znowu moim zdaniem i z osobistego doświadczenia - 100-400 w pierwszej wersji do krajobrazu nadaje się świetnie - nie ma porównania w obrazku do często polecanych na forum budżetowych (znaczy czarnych) obiektywów - wiem bo osobiście zupełnie niepotrzebnie przeszedłem tą drogę kolenych wymian i kolejnej niepotrzebnie straconej kasy na te wymiany - ale dużo w przypadku tej Lki zależy od tego jak fotografujesz.

    nie wiem co masz konkretnie na myśli pisząc "tele w krajobrazie" ale jak pogladasz dobre (słowo klucz) zdjęcia ktore powstają z użyciem takich ogniskowych - typowe hasło do wpisania w googla to "morawy" lub "toskania" to wyjdzie że w przypadku robionych canonem 100-400 w pierwszej wersji może się okazać najczęsciej używanym obiektywem.

    jeśli nie potrzebujesz takich ogniskowych (400mm) to kupowałbym 70-200/4LIS w pierwszej wersji lub 70-300L

    obiektywy tele kupuje się bo chce sie uzywać tele czyli długiego końca i po obrazku na długim końcu należy ke oceniać

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •