Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 68

Wątek: Sony A9 II

  1. #51
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Sony A9 II

    Jacek_Z

    Ty się tutaj marnujesz, powinieneś "pójść do polityki".
    Twoja riposta w #47 na moją wypowiedź świadczy że masz duży potencjał
    Mylisz się. Ludzie z Nikona powiedzieli, że nie ma sensu robic teleobiektywów na ML, bo to moga byc te same co na lustrzanki

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #52
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Dla sportowych repo z tego co wiem problemem jest opóźnienie obrazu w wizjerze elektronicznym i to póki co jest dużo większy problem do rozwiązania niż mnożenie klatek na sekundę...
    @Kolekcjoner Co do opóźnienia w DSLRach. Jeden z fotografów sportowych powiedział: „gdy w wizjerze lustrzanki widziałem fajny moment, to znaczy że nie będzie go na zdjęciu, bo wtedy lustro było w dolnej pozycji". Dziś rozdzielczości paneli OLED stosowanych w wizjerach są bardzo duże, odświeżanie obrazu sięga nawet 120 kl./s. Wizjery elektroniczne już nie ograniczają fotografa - są po prostu bardzo pomocne. BTW - częstotliwość pomiarów ekspozycji, ostrości i balansu bieli w A9 to aż 60 razy na sekundę.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 10-10-2019 o 12:13
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #53
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    @Kolekcjoner Co do opóźnienia w DSLRach. Jeden z fotografów sportowych powiedział: „gdy w wizjerze lustrzanki widziałem fajny moment, to znaczy że nie będzie go na zdjęciu, bo wtedy lustro było w dolnej pozycji". Dziś rozdzielczości paneli OLED stosowanych w wizjerach są bardzo duże, odświeżanie obrazu sięga nawet 120 kl./s. Wizjery elektroniczne już nie ograniczają fotografa - są po prostu bardzo pomocne. BTW - częstotliwość pomiarów ekspozycji, ostrości i balansu bieli w A9 to aż 60 razy na sekundę.
    Nie chodzi ani o rozdzielczość wizjera ani o odświeżanie. Było o tym wiele razy. Poczytaj jak Cię to interesuje.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #54
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Sony A9 II

    A Ty swoje dalej Jak chciałbyś mieć "Real Time" w aparacie oraz uniknąć wibracji, hałasu, oraz zaniku obrazu plus dość długie opóźnienie czasowe między wciśnięciem spustu a otwarciem migawki to pozostają tylko analogowe EOS RT z 1989 roku i EOS-1n RS z 1995 roku W każdym innym przypadku nie ominiesz opóźnienia w DSLRach ze względu na ruch powrotny lustra, który spowoduje to, że nigdy nie zrobisz ujęcia wcześniej widzianego w OVF. Pozostaje na placu boju tylko A9, albo dalmierzowa Leica M6 z opóźnieniem czasowym 10-12 milisekund.
    xD
    Ostatnio edytowane przez candar ; 10-10-2019 o 12:40
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #55
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    A Ty swoje dalej Jak chciałbyś mieć "Real Time" w aparacie oraz uniknąć wibracji, hałasu, oraz zaniku obrazu plus dość długie opóźnienie czasowe między wciśnięciem spustu a otwarciem migawki to pozostają tylko analogowe EOS RT z 1989 roku i EOS-1n RS z 1995 roku W każdym innym przypadku nie ominiesz opóźnienia w DSLRach ze względu na ruch powrotny lustra, który spowoduje to, że nigdy nie zrobisz ujęcia wcześniej widzianego w OVF. Pozostaje na placu boju tylko A9.
    xD
    Nie rozumiesz ale dalej tłuczesz te swoje teorie.
    Za chwilę się pewnie okaże że w Sony fotony mają większą prędkość od światła ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #56
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Re: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie rozumiesz ale dalej tłuczesz te swoje teorie.
    Za chwilę się pewnie okaże że w Sony fotony mają większą prędkość od światła ....
    To grzecznie proszę abyś mi wytłumaczył, czego nie rozumiem
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #57
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Sony A9 II

    Warto chyba trochę poczekać :
    https://www.sonyalpharumors.com/cool...rganic-sensor/

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #58
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    To grzecznie proszę abyś mi wytłumaczył, czego nie rozumiem
    Chodzi o to że obraz widziany przez wizjer optyczny jest widziany od razu. Jedynym ograniczeniem jest prędkość światła (tu pomijalna). W EVF najpierw matryca musi zostać sczytana (zwykle lina po linii), później obraz jest przetwarzany w procesorze do postaci czegoś co się da wyświetlić w wizjerze i doń wysyłany i wyświetlany. To wszystko trwa. Przy obecnej technologii dając opóźnienie w niektórych przypadkach mające znaczenie.
    Dla większości użytkowników jest to rzecz bez znaczenia ale są sytuacje w których daje się to we znaki.
    W mojej branży przy transmisjach video na żywo jest to bardzo wkurzające, z tym że w video te opóźnienia są jeszcze większe ze względu na ilość sprzętu który po drodze występuje. W aparacie "droga" obrazu jest znacznie krótsza.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #59
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Chodzi o to że obraz widziany przez wizjer optyczny jest widziany od razu. Jedynym ograniczeniem jest prędkość światła (tu pomijalna). W EVF najpierw matryca musi zostać sczytana (zwykle lina po linii), później obraz jest przetwarzany w procesorze do postaci czegoś co się da wyświetlić w wizjerze i doń wysyłany i wyświetlany. To wszystko trwa. Przy obecnej technologii dając opóźnienie w niektórych przypadkach mające znaczenie.
    Dla większości użytkowników jest to rzecz bez znaczenia ale są sytuacje w których daje się to we znaki.
    W mojej branży przy transmisjach video na żywo jest to bardzo wkurzające, z tym że w video te opóźnienia są jeszcze większe ze względu na ilość sprzętu który po drodze występuje. W aparacie "droga" obrazu jest znacznie krótsza.
    To prawda, jeszcze ...... ale "za chwilę" będzie pewno czas znacznie krótszy niż czas reakcji człowieka.
    W zamian widzisz albo to co będzie na zdjęciu gdy naciśniesz spust albo to co nie da się zobaczyć tylko przez obiektyw albo.....

    jp

    PS
    Kobieta do pijaka w tramwaju :
    Pan jest pijany, jak tak można, .....
    Pijak :
    A pani jest brzydka...a ja jutro będę trzeźwy
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 10-10-2019 o 16:18
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #60
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    To prawda, jeszcze ...... ale "za chwilę" będzie pewno czas znacznie krótszy niż czas reakcji człowieka./.../Pijak :
    A pani jest brzydka...a ja jutro będę trzeźwy
    Jeśli to co "za chwilę będzie" jest tak pewne jak to, że pijak z tej dykteryjki nazajutrz będzie trzeźwy, to lepiej opierajmy się na tym co jest

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •