Strona 60 z 97 PierwszyPierwszy ... 1050585960616270 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 591 do 600 z 961

Wątek: Canon EOS RP

  1. #591
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    żadnego FF przez lata nie musiałem kalibrować
    szkieł w tym czasie przewinęło się przez moje ręce mnóstwo
    tak ze ten


    RP bym nie kupił
    bledy popelnione przez jednostki nie oznaczaja , ze ich nie popelnili tylko dlatego , ze jednostkowo.
    Przeciwnie , opini osob , ktore chwala sie nonszalancja nalezy unikac.
    Jesli nie kalibrowales obiektywow to Maximum ostrosci przapadalo w innej plaszczyznie niz avizowales. jesli to byl krajobraz , to nie mialo to wiekszego znaczenia , czy przypadalo ono pol Metra blizej lub dalej, ale sa sceny , gdzie ma to zasadnicze znaczenie.


    sa tez opinie osob , ze wola Rp od R.
    ja bym nigdy nie kupil 1dx mk3 , ale z tego nic nie wynika dla innych .

  2. #592
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 018

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    Jesli nie kalibrowales obiektywow to Maximum ostrosci przapadalo w innej plaszczyznie niz avizowales.
    Część użytkowników forum posiada wysoce zaawansowane zdolności wróżbiarskie. Dołączyłeś do tego grona.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  3. #593
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    sa tez opinie osob , ze wola Rp od R.
    nie słyszałem o takich, oczywiście opinia osób które kupiły RP bo był tańszy mnie nie interesuje
    ale przeczytał bym opinie osoby świadomej , czym RP jest lepszy
    bo ja wiem w czym na pewno nie jest
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  4. #594
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 324

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    już były snute teorie w temacie jakoby mniejszy DR jest lepszy ... nawet jakieś argumenty opakowane w pseudonaukowe dywagacje padały, więc może rzeczywiście RP to jest nieoszlifowany i niedoceniany diament który rozświetli naszą fotograficzną przyszłość - może, ale wątpię - człowiek jest tak skonstruowany że najczęściej nie przyznaje się do słabych decyzji zakupowych i idzie w zaparte że towar jest wspaniały

  5. #595
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    nie słyszałem o takich, oczywiście opinia osób które kupiły RP bo był tańszy mnie nie interesuje
    ale przeczytał bym opinie osoby świadomej , czym RP jest lepszy
    bo ja wiem w czym na pewno nie jest
    to nie byla opinia ze RP jest lepszy od R , tylko ze ktos woli uzywac RP bardziej od R.
    co w tym dziwnego ? Zdecydowana wiekszosc tutaj woli uzywac aparaty gorsze od 1dx i nikt nie twierdzi ze sa one lepsze.

    O ile pamietam , byl to ktos , kto twierdzil ze uzywa aparatu zarobkowo. Argumentowal lepsza wygoda obslugi i mniejszymi wymiarami oraz waga. Twierdzil, ze mialo to dla niego znaczenie. Byc moze nawet na tym Forum , ale pewnosci nie mam.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    już były snute teorie w temacie jakoby mniejszy DR jest lepszy ... nawet jakieś argumenty opakowane w pseudonaukowe dywagacje padały,
    jakie teorie ???
    - to najczstsza praktyka i dobrze ja opisal teoretycznie po raz pierwszy A. Adams.
    Juz niemal 100 lat temu wiedzial o tym i stosowal zasade iz DR matrycy czyli rozpietosc tonalna filmu nalezy dostosowac do rozpietosci tonalnej sceny - wowczas uzyskuje sie lepsze przenoszenie tonow czyli wyzsza rozdzielczosc tonalna.

    dokladnie tak samo jest dzisiaj w przypadku matryc krzemowych.

  6. #596
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 324

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta

    jakie teorie ???
    - to najczstsza praktyka i dobrze ja opisal teoretycznie po raz pierwszy A. Adams.
    Juz niemal 100 lat temu wiedzial o tym i stosowal zasade iz DR matrycy czyli rozpietosc tonalna filmu nalezy dostosowac do rozpietosci tonalnej sceny
    Adamsa warto poczytać - najlepiej w oryginale, pooglądać też nie zawadzi

  7. #597
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    to nie byla opinia ze RP jest lepszy od R , tylko ze ktos woli uzywac RP bardziej od R.
    co w tym dziwnego ? Zdecydowana wiekszosc tutaj woli uzywac aparaty gorsze od 1dx i nikt nie twierdzi ze sa one lepsze.
    Hm, nie nikt bo ja i zapewne wielu innych stwierdzi, że 5Dsr jest lepszy od 1Dx w zastosowaniach, gdzie liczy się bardzo duża ilość detalu.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    jakie teorie ???
    - to najczstsza praktyka i dobrze ja opisal teoretycznie po raz pierwszy A. Adams.
    Juz niemal 100 lat temu wiedzial o tym i stosowal zasade iz DR matrycy czyli rozpietosc tonalna filmu nalezy dostosowac do rozpietosci tonalnej sceny - wowczas uzyskuje sie lepsze przenoszenie tonow czyli wyzsza rozdzielczosc tonalna.
    To rozpiętość tonalną matrycy mozna sobie dostosowywać wg uznania? Jak fotografowania scena ma z 15 EV różnicy to lepiej ją fotografować aparatem, który ma na najniższym ISO 14 EV czy takim co może rejestrować max 11 EV? Nie zawsze można składać klatki robiąc HDR czy używać statywu.

  8. #598
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    wcale matryca o nizszym DR nie musi dostarczyc obrazow gorzej odwzorowanych.

    rysunek odpowiednio wyskalowany powie wiecje niz 1000 slow:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dynsen.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	327,4 KB
ID:	4752

    scena o rozpietosci tonanej 8,6EV przy przetwornikach 14b zostanie odwzorowanana w Rawie przez matryce o DR 14,4EV w 12688 stopniach szarosci/kanal zas przez matryce 9,5EV w 14632 stopniach/kanal , a wiec w wiekszej rozdzielczosci tonalnej. Teoretycznie lepiej.

    Obowiazuje ta sama zasada co w fotografii analogowej przed 150 laty - im DR sensora blizsze DR sceny tym odwzorowanie w wiekszej rozdzielczosci tonalnej.

    przy scenach o niskim kontrascie korzystniejsze sa sensory o nizszym DR , przy wysokim kontrascie ( rozpietosci tonalnej ) - o wyzszym DR ( dla takiego samego przetwornika A/D).

    Tyle co do zasady ogolnej.

    Nie zawsze wiecej DR matrycy oznacza lepsze odwzorowanie.

    dziekuje za uwage.

  9. #599
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    scena o rozpietosci tonanej 8,6EV przy przetwornikach 14b zostanie odwzorowanana w Rawie przez matryce o DR 14,4EV w 12688 stopniach szarosci/kanal zas przez matryce 9,5EV w 14632 stopniach/kanal , a wiec w wiekszej rozdzielczosci tonalnej. Teoretycznie lepiej.
    drobna korekta

    winno byc :

    scena o rozpietosci tonanej 8,6EV przy przetwornikach 14b zostanie odwzorowanana w Rawie przez matryce o DR 14,4EV w 9954 stopniach szarosci/kanal zas przez matryce 9,5EV w 14632 stopniach/kanal , a wiec w wiekszej rozdzielczosci tonalnej. Teoretycznie lepiej.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dynsen.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	328,9 KB
ID:	4753

  10. #600
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 324

    Domyślnie Odp: Canon EOS RP

    no to pozostaje tylko szybko kupować zanim podrożeje lub zrobią zakup na zapisy z przedpłatą - cena dobra - mały RD lepszy od dużego - autostrada (typowy przykład) - tylko klienci źli bo tego nie rozumieją i nie chcą kupować - no zupełnie tego nie rozumiem

Strona 60 z 97 PierwszyPierwszy ... 1050585960616270 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •