Strona 46 z 296 PierwszyPierwszy ... 3644454647485696146 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 451 do 460 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #451
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Zauważ że teraz tak jak i przedtem jestem jednym z pierwszych (tutaj) który zagląda do noworodzącej się technologi w fotografii. (i tak chyba za późno)
    O jakiej nowej technologii w fotografii mówisz?
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 07-08-2022 o 21:42
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #452
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    O jakiej nowej technologii mówisz?
    Fotografii obliczeniowej wraz AI ktora wchodzi teraz (i dzięki temu (wielkie firmy, konkurencja) teraz bardzo się rozwija) do smartfonów.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 07-08-2022 o 21:45
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #453
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Fotografii obliczeniowej wraz AI ktora wchodzi teraz (i dzięki temu teraz bardzo się rozwija) do smartfonów

    jp
    Ale ja nie pytam o hasła tylko istotę rzeczy. Co w tym nowego dla fotografii?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #454
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale ja nie pytam o hasła tylko istotę rzeczy. Co w tym nowego dla fotografii?
    Z grubsza definicja : techniki cyfrowego rejestrowania i przetwarzania obrazu, które wykorzystują obliczenia cyfrowe zamiast procesów optycznych.
    Czyli małe matryce, małe obiektywy a zdjęcia porównywalne z dużymi aparatami które mają duże matryce i duże obiektywy.
    W końcu aparat z 4 obiektywami, z zoomem optycznym (FF) od 13mm-480mm który mieści w kieszeni spodni i waży 230g

    Dla mnie odkryciem jest tryb nocne ze smartfonu Samsunga S 22
    Fotografujesz "w nocy" z ręki, czas 3 -4 sekundy a zdjęcie ostre i małozaszumione
    W czasie tych 3-4 sekund wykonywanych jest kilka-kilkanaście zdjęć z których odrzucane są rozmyte a reszta składana na wynikowe.

    A ta technologia dopiero na początku rozwoju

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 07-08-2022 o 22:24
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #455
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Ale to przecież niczego nowego do fotografii nie wnosi.
    Od dawna producenci stosują poprawianie zdjęć za pomocą softu. Canon stosuje to od wielu lat i nawet ukuł do tego jakąś sprytną marketingową nazwę (teraz już nie pamiętam nawet).
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #456
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale to przecież niczego nowego do fotografii nie wnosi.
    Od dawna producenci stosują poprawianie zdjęć za pomocą softu. Canon stosuje to od wielu lat i nawet ukuł do tego jakąś sprytną marketingową nazwę (teraz już nie pamiętam nawet).
    Do tej pory poprawiało sie już wykonane zdjęcie klasycznie/optycznie (przy pomocy dużej matrycy i dużego obiektywu)

    Dla mnie aparat w kieszeni spodni, wykonywanie zdjęć nocnych bez statywu o jakości tych z A7R3+dobre obiektywy byłoby pełnią szczęścia.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #457
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Ponownie narażę się na ostrzeżenie czy skasowanie posta, bo personalnie. Ale weźcie serio pod uwagę fakt, że Jan naprawdę NIE POTRAFI ROBIĆ ZDJĘĆ. Żadnym sprzętem, kompletnie żadnym. I serio może mieć wrażenie, że dzięki smartfonowi jest lepiej.

  8. #458
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Idzie recesja ceny jakie są każdy widzi. Też chętnie kupiłbym smartfona za 5K PLN zamiast bezlustra ze słoikiem za 50...
    @robertskc7 tygrys machał ogonem

  9. #459
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 463

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Apropos autostrady zmian: Canon twierdzi, że smartfony wzięły już co miały wziąć i teraz rynek aparatów foto będzie się odbijać od dna (oczywiście tych zaawansowanych).

    https://m.dpreview.com/news/43026582...egment-to-grow

    https://gsmonline.pl/artykuly/smartf...czny-co-wybrac

    Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

  10. #460
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 258

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Kurde, jestem na forum dłużej niż zdebik i robertsck7, ale numeru z tygrysem nie znam. Przybliżcie temat.

    A propos nowych technologii, łamiących prawa fizyki. Parę lat temu włoscy fizycy ogłosili że odkryli zjawisko zachodzące szybciej niż światło. Przez parę miesięcy tzw. dziennikarze jarali się tematem, aż tu nagle owi Włosi oznajmili że sprawdzili wszystko jeszcze raz i znaleźli błąd w doswiadczeniu. Oczywiście przeprosili, bo prawdziwi naukowcy mają taką cechę charakteru.
    Ciężko zmienia się prawa fizyki.

    --- Kolejny post ---

    "Fotografia obliczeniowa" to termin nowomowy marketingowców na uzasadnienie gównianych rozwiązań technicznych. Łatwiej grzebać w sofcie niż skonstruować i wytworzyć dobry obiektyw czy cały tor optyczny, zwłaszcza gdy wmawia się, że można go zmieścić w korpusie 7 mm. Vide nowe szerokie kąty, będące bardziej rybim okiem.
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 08-08-2022 o 08:44
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

Strona 46 z 296 PierwszyPierwszy ... 3644454647485696146 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •