Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 60

Wątek: Nowy Canon - jaki?

  1. #31

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Moim głównym tematem jest miasto i ludzie. Ale zależy mi tez by móc zrobić dobre zdjęcie w studio ( sfotografować obrazy) i zależy mi na filmie.

    Znajomy polecił mi m50, ale jakoś mnie nie przekonuje ten aparat.

  2. #32

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Zanim kupisz - dobrze sprawdz... Zeby nie bylo jak tu: https://www.canon-board.info/threads...amy-na-matrycy
    A poza tym - czy wykorzystasz mozliwosci 7d2? Jako poczatkujacy (byc moze) raczej nie. Sam teraz patrze w strone M50... Moze rzeczywiscie da sie dobrze i bez lustra? Af jest juz szybki i dokladny, obudowala mala i lekka, zalozysz kazdy obiektyw. Wychodza fajne obiektywy z bagnetem EF-M nie tylko od Canona i nie ma ich w odmianie chocby EF-S (czyli dla malej matrycy Canona). Do M50 zalozysz wszystko - EF, EF-S, EF-M...
    Mały, prosty, fajny 100D. https://www.flickr.com/photos/andrzejxm/

  3. #33

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    A co ze zdjęciami robionymi w nocy? Podobno m50 słabo tutaj wychodzi.
    I boję się że nie poradzi sobie że zdjęciami obrazów do portfolio, które powinny być jak najbardziej wyraźne.

    Mój brak zaufania do nowości się odzywa

    Jestem amatorem, robię zdjęcia już od jakiegoś czasu (SX 410is ?)i co raz bardziej nie jestem zadowolona z ich jakosci, wiec tak sobie myślę, może lepiej podwyzyc poprzeczkę, nauczyć się czegoś.
    Ciężar czy wielkość aparatu mi nie przeszkadza, podchodzę do tego rzemiosła dość pokornie i nie zależy mi na natychmiastowych efektach, mam czas na naukę.

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Cytat Zamieszczone przez Daktyle Zobacz posta
    A co ze zdjęciami robionymi w nocy? Podobno m50 słabo tutaj wychodzi.
    Jeśli dioda doświetlająca oświetla modela, M50 łapie focus w zupełnej ciemnicy.

  5. #35
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Cytat Zamieszczone przez Daktyle Zobacz posta
    A co ze zdjęciami robionymi w nocy? Podobno m50 słabo tutaj wychodzi.
    I boję się że nie poradzi sobie że zdjęciami obrazów do portfolio, które powinny być jak najbardziej wyraźne.
    Robię zdjęcia m100, m6 w teatrze. Warunki jeśli chodzi o światło są fatalne. Dają radę oba, a podobno m50 jest lepszy .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #36

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi

  7. #37

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Istnieje możliwość zobaczenia twoich teatralnych fotek?

    --- Kolejny post ---

    Ach i jeszcze jedno pytanie. A jak najlepiej zoptymalizowac m50? W sensie możecie polecić jakiś obiektyw? Tudzież inne "przedmioty" o których nie mam pojęcia jako amator?

  8. #38
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Cytat Zamieszczone przez Daktyle Zobacz posta
    Istnieje możliwość zobaczenia twoich teatralnych fotek?

    --- Kolejny post ---

    Ach i jeszcze jedno pytanie. A jak najlepiej zoptymalizowac m50? W sensie możecie polecić jakiś obiektyw? Tudzież inne "przedmioty" o których nie mam pojęcia jako amator?
    U mnie M50 działa z wszystkimi szkłami (EF). Wiadomo najlepsze jasne stałki, ale i zoom f4 daje radę.

  9. #39
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Rumia
    Posty
    278

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Ponieważ jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji, to mam jeszcze jedno pytanie. Ostatnio byłem na wystawie / warsztatach fotograficznych i prowadzący wspomniał o tym, że Olympus oferuje funkcję zwaną "Live Composite". Ma to pozawalać na długą ekspozycję ciemnych elementów, bez jednoczesnego prześwietlania jasnych elementów. I teraz pytanie - czy jakiś Canon ma coś takiego? Zastanawiam się, czy to nie jest coś jak HDR tylko pod inną nazwą? Znaczy, fajne jest to, że nie wymaga to postprodukcji, tylko aparat robi to automatycznie, ale czy taki 70D czy 80D, które mają HDR nie są w stanie zrobić zdjęcia z tym samym rezultatem co "Live Composite" Olympusa?
    Konserwy: Canon 450D + Canon 70D i kilka słoiczków: Canon 28-70 + Canon 50 1.8 + Tokina 12-24 + Sigma 18-50 2.8
    www.wszedzieinigdzie.pl - blog podróżniczy, zapraszam

  10. #40

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Ja jeszcze dopytam do mojej chęci zakupu M50. Gdyż pisałam, że budżet do max 3 tys., jednak mogę przeznaczyć i te 3299 zł - ponieważ byłby to zestaw M50+uniwers.obiektyw 15-45 oraz teleobiektyw 55-200 . Wcześniej myślalam,by tylko zrobić zakup do 2500 z jednym uniwers.obiektywem... Przeczytałam, że ten teleobiektyw oprócz wyrazistych zdjęć obiektów robionych z daleka (przyroda,sport) jest także doskonały do portretów, gdzie jest bardzo dobrze wyeksponowana funkcja rozmycia tła i wyrazistość głównego obiektu.
    I stąd pytanie: czy warto inwestować w ten telwobiektyw? Czy ten uniwrsalny obiektyw daje radę również w portretach i aż tak dużej różnicy nie będzie? Może jakiś inny obiektyw do portretów można polecić (taki do 1000 zł) . Dzięki
    Ostatnio edytowane przez Mdz1983 ; 16-03-2019 o 01:42

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •