Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 74

Wątek: Canon EOS R3

  1. #41
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon EOS R3

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Psiarnia S czeka na wytyczne, nie wie co ma obszczekać a co obsikać, póki co kręci się wokół swojego ogona.
    Stawiam, że centrala S postawi na shejtowanie tego całego Eye Control. Mi się to też jakoś nie widzi po tym co było w EOS 5.
    Co to za system, mało szkła i i... Sony lepsze bo tak - hehehe.

  2. #42
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS R3

    Stawiam, że wnikliwy test Eye Control w lustrzanych okularach przeciwsłonecznych albo z użyciem szklanego oka-protezy zdemaskuje wszystkie minusy tego gadgżetu.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #43
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Canon EOS R3

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Stawiam, że wnikliwy test Eye Control w lustrzanych okularach przeciwsłonecznych albo z użyciem szklanego oka-protezy zdemaskuje wszystkie minusy tego gadgżetu.
    To sarkazm czy na poważnie? Pytam, bo ja ogólnie nie wyobrażam sobie robienia zdjęć w okularach przeciwsłonecznych czy to przez klasyczny wizjer, wizjer elektroniczny lub nawet ekran, bo to po prostu mega niewygodne i trudno ocenić cokolwiek...

  4. #44
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Canon EOS R3

    Dopóki nie wypowie się jakiś posiadający dar car fotografii nie można wyciągać jakichkolwiek wniosków.

  5. #45
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon EOS R3

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    To sarkazm czy na poważnie? Pytam, bo ja ogólnie nie wyobrażam sobie robienia zdjęć w okularach przeciwsłonecznych czy to przez klasyczny wizjer, wizjer elektroniczny lub nawet ekran, bo to po prostu mega niewygodne i trudno ocenić cokolwiek...
    Ja fotografuje tylko w spawalniczych, ale to w PF widać

  6. #46
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R3

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Stawiam, że centrala S postawi na shejtowanie tego całego Eye Control. Mi się to też jakoś nie widzi po tym co było w EOS 5.
    Z tego co zrozumiałem Eye Control ma tylko mniej więcej wskazać obiekt do wyostrzenia a dalej działają już algorytmy np. eyeAF, trackingu itd. Może być fajne.
    Miłego dnia
    moja www

  7. #47
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 999

    Domyślnie Odp: Canon EOS R3

    @marfot @tomfoot nie wywołucie wilka z lasu...
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  8. #48
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS R3

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    To sarkazm czy na poważnie? Pytam, bo ja ogólnie nie wyobrażam sobie robienia zdjęć w okularach przeciwsłonecznych czy to przez klasyczny wizjer, wizjer elektroniczny lub nawet ekran, bo to po prostu mega niewygodne i trudno ocenić cokolwiek...
    Eye Control wydaje mi się najsłabszym elementem R3. Canon już sugeruje trudności z jego użyciem w okularach.
    Hejterom łatwo przyjdzie ogłupić to ustrojstwo i będzie jazda jak z płonącymi od filmowania R5 .
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #49
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon EOS R3

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Eye Control wydaje mi się najsłabszym elementem R3. Canon już sugeruje trudności z jego użyciem w okularach.
    Hejterom łatwo przyjdzie ogłupić to ustrojstwo i będzie jazda jak z płonącymi od filmowania R5 .
    Może jeszcze testować będą w goglach narciarskich i rękawicach bokserskich Zapewne duża większość tzw. testerów na YT nie miała nigdy wcześniej do czynienia z Eye Controlled Focus w analogowej EOS 5 i 3 Canona i będzie to samo, co z czytnikami kodów paskowych, gdzie jednak prawidłowe ustawienie obiektu przed czujnikiem jest wymagane. Będą pisać różne dziwne rzeczy nie mając zielonego pojęcia o działaniu, bo nie wierzę w przeczytanie instrukcji

    Mnie osobiście podoba się to, że jest kilka metod działania nowego Eye Controlled Focus - czyli błyskawiczna zmiana punktu AF poprzez wcześniejsze mrugnięcie, aby uniknąć dłuższego płynnego przesuwania przez cały kadr do kolejnego wybranego punktu.

    No i wcale nie uważam, że "będzie jazda" z Eye Controlled Focus wśród realnych użytkowników R3. Problemy będą mieć osoby z wadami wzroku (astygmatyzm) oraz pewnie jasną barwą tęczówek - tu pewnie okuliści mieliby więcej do powiedzenia. Nie przesądza to MZ o użyteczności tego układu. Jeśli ktoś używał go wcześniej w EOS 5 i 3 - to wie o czym pisze.

    Canon EOS R3 - Eye Control AF and AF Tracking



    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Z tego co zrozumiałem Eye Control ma tylko mniej więcej wskazać obiekt do wyostrzenia a dalej działają już algorytmy np. eyeAF, trackingu itd. Może być fajne.
    Tak to wygląda właśnie na filmach promujących aparat i pewnie tak będzie.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 17-09-2021 o 08:50
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #50
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Canon EOS R3

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    @marfot @tomfoot nie wywołucie wilka z lasu...
    Za późno :-)))

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •