Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 136

Wątek: Szukam portretówki do Canona R

  1. #1

    Domyślnie Szukam portretówki do Canona R

    Witam

    Zapytam bardziej doświadczonych.
    Obecnie mam rf24-105 f4, którego uwielbiam za kolory i uniwersalność. Generalnie szkło 80% na body.
    Do tego dwie tańsze stałki 1.8 rf 35 i 50
    50kę lubię najmniej z uwagi na ogólną jakość zdjęć.
    35mm całkiem ok. Jednak kolorki z 24-105 dużo lepsze na dzień dobry.

    Także skłaniam się za szkłem z serii L.
    Do wyboru ef135mm f2
    Albo dołożyć raz i dobrze i rf85 lub rf70-200?
    Co radzicie ?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Mam 135L i polecam, ale 85mm jest bardziej uniwersalna. Zrobisz zdjęcia we wnętrzach i w plenerze a robiąc ujęcia całej sylwetki nie musisz krzyczeć do modelki dlatego polecam dokupić 135tkę jajko uzupełnienie. Poszukaj jeszcze informacji o innych 85tkach. 85rf jest idealna jeśli chcesz wydać tyle pieniędzy.
    Miłego dnia
    moja www

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 041

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Poszukaj ef 85/1.2ii obrazek ma nadal super i niepowtarzalny. Swietne ostrzy na oczy zarowno z eos r i eos 6dii. Super udala mi sie ostatnia sesja w tym trybie. Teraz można go tanio dostac

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Poszukaj jeszcze informacji o innych 85tkach. 85rf jest idealna jeśli chcesz wydać tyle pieniędzy.
    pytam zupełnie serio,która? rozumiem że w kontekscie nie wydawania kasy piszesz o f/2 masz może?(nie moge znaleść zbyt wielu informacji, użytkowników o tym szkle, jedno porównaie wszystkich 85mm dla f/2 wypadło nieźle, ale to chyba tyle, hitem sprzedaży nie jest...) mam zamiar kupic rf f/1.2 ale nie ukrywam, trochę drogo i troche ciężko...
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    pytam zupełnie serio,która? rozumiem że w kontekscie nie wydawania kasy piszesz o f/2 masz może?(nie moge znaleść zbyt wielu informacji, użytkowników o tym szkle, jedno porównaie wszystkich 85mm dla f/2 wypadło nieźle, ale to chyba tyle, hitem sprzedaży nie jest...) mam zamiar kupic rf f/1.2 ale nie ukrywam, trochę drogo i troche ciężko...
    Racja. Nieprecyzyjnie to ująłem. Miałem na myśli rf85/1.2L.
    Nie mam rf85/2. Z sampli oglądanych w necie nie do końca mi się jednak podoba. Niby ostrość, kolor, kontrast i działanie AF są ok, ale rozmycie takie średnie. Coś a'la tania 50tka. Nie ma tego portretowego efektu 85tki.
    Miłego dnia
    moja www

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    Poszukaj ef 85/1.2ii obrazek ma nadal super i niepowtarzalny. Swietne ostrzy na oczy zarowno z eos r i eos 6dii. Super udala mi sie ostatnia sesja w tym trybie. Teraz można go tanio dostac
    Na którym korpusie ten tryb na oczy się sprawdził R, czy 6d2 w LV?
    Miłego dnia
    moja www

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Nie mam rf85/2. Z sampli oglądanych w necie nie do końca mi się jednak podoba. Niby ostrość, kolor, kontrast i działanie AF są ok, ale rozmycie takie średnie. Coś a'la tania 50tka. Nie ma tego portretowego efektu 85tki.
    no właśnie, niby wszystko poprawnie,niby cena dobra... ale jakoś "nie urzekła mnie ta historia..."
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    no właśnie, niby wszystko poprawnie,niby cena dobra... ale jakoś "nie urzekła mnie ta historia..."
    f/2 przy 85mm dziś się nie sprzeda. Były czasy popularności C85/1.8 i chyba minęły. To było już widać po reakcji i na T85/1.8 i C85/1.4L IS.
    Wychodzi, że na dziś tylko f/1.2 dla 85mm , nawet EF.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    f/2 przy 85mm dziś się nie sprzeda. Były czasy popularności C85/1.8 i chyba minęły. To było już widać po reakcji i na T85/1.8 i C85/1.4L IS.
    Wychodzi, że na dziś tylko f/1.2 dla 85mm , nawet EF.
    To nie jest tylko kwestia mniejszej głębi ostrości. Obiektywy z większymi soczewkami przy rozmyciu tła gdzie są punkty świetlne dają większe kółka bokehowe (przepraszam za ten zwrot ). I to wygląda lepiej nawet na f2. 85rf/f2 daje małe kółeczka. Ogólnie jakoś mi nie podchodzi jego rozmycie. Nie ma tego efektu wow. Stary ef85/f1.8 oceniam w tym aspekcie lepiej. Oczywiście to są jakieś tam subiektywne, moje odczucia. Każdy musi ocenić sam.

    Niby sporo tych 85tek, ale jeśli ktoś nie chce kupić Lki rf to ciężko wybrać. Osobiście skłaniałem się do zakupu Samyanga, ale niespodziewanie się wycofał
    Miłego dnia
    moja www

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 041

    Domyślnie Odp: Szukam portretówki do Canona R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Na którym korpusie ten tryb na oczy się sprawdził R, czy 6d2 w LV?
    Na R juz wcześniej robilem i super. Ale teraz spróbowałem na 6dii i liveview i tez bylo ok. Na R natomiast mialem szersze manualne voigtlandery

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •