Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 68

Wątek: Sony A9 II

  1. #31
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Re: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    To dlaczego deprecjonujecie każdą zaletę lustrzanki? I chwile dalej piszesz o sumie wad i zalet. To jakie wady ma ML, jakie zalety lustrzanka?
    Z pewną dozą nieśmiałości śmiem wtrącić, że ono "deprecjonowanie" lustrzanek występuje bardziej u producentów obiektywów o czym świadczy ostatnia decyzja Sigmy o braku wsparcia dla Pentaxa (powód oczywisty - brak ML) i jednocześnie decyzja o wypuszczeniu nowych obiektywów do mocowania Fuji X-Mount, ponieważ "Fujifilm ma obecnie najbardziej profesjonalny system APS-C" (to stwierdzenie z artykułu poniżej a nie moje). Tak więc dla foto z DSLRami Pentaxa nadchodzą chude lata i dość niemiła perspektywa pozostania w obrębie szkieł systemowych.

    Tak to tu zostawię...
    https://fujiaddict.com/2019/10/06/si...bVz81xD5avIh18

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sigma-lenses-logo.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	134,5 KB
ID:	2825
    Ostatnio edytowane przez candar ; 06-10-2019 o 20:18
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #32

    Domyślnie Re: Sony A9 II

    Przeczytałem cały wątek i tak mi się przypomniała dyskusja sprzed 15 lat na temat lustrzanki analogowe vs cyfrowe.
    Po latach można powiedzieć, że rynek zweryfikował dyskusję i dzisiaj analogów używa się jednostkowo i raczej w celu osiągnięcia jakiegoś artystycznego zamysłu niż do pracy jako takiej.
    Myślę, że ML wyprze DSLR jak cyfra wyparła analogi - taka kolej rzeczy. Wielokrotnie na forum zwracano uwagę na to, że Sony poszło bez żalu w ML bo rynku DSLR jako takiego nie mieli. Canon i Nikon zrobi dokładnie to samo tylko tak żeby ich ML nie skanibalizowało DSLR będących na magazynach (bo życzenia klientów to jedno a księgowi firmy to drugie) - a klienci tych firm cierpliwie zaczekają bo nagle - jako amator - nie sprzedam z półdarmo wszystkiego co zbierałem przez lata pod Canon tylko dlatego, że Sony olśniło mnie super hiper ML - takie zabawy tylko dla zawodowców którzy przesiadkę są w stanie szybko odrobić finansowo.
    Wydaje się, że w całej dyskusji nie można zakładać że Canon czy Nikon będą trzymać się DSLR (do widać po R, RP i Z) bo jest takie super tylko nie mają takiej potrzeby - bo takich amatorów (zakładników tego co już nazbierali) kupujących sprzęt jest chyba jednak więcej niż zawodowców. Z tych też własnie powodów - jako amator - kupię "niedorobiony" ML Canon zamiast rewelacyjnego ML od Sony czy innej firmy. To też wielokrotnie na forum było już pisane. Mając na uwadze dyskusję sprzed 15 lat rację trzeba przyznać poglądom, że migawki mechaniczne i DSLR są na drodze do lamusa.
    Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.
    Amatorsko: cyfrowo i analogowo

  3. #33
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    No ale w takim A9 to prawdę mówiąc, to opóźnienie to raczej jest już dla człowieka niezauważalne.
    Jak włączę u siebie 100Hz odświeżania (normalnie pracuję na 50Hz) to w sumie nie da się zauważyć już żadnego opóźnienia - w wypadku EVF to odczyt matrycy w zasadzie jest już bliski global-shutter (bo przecież to jakiś ułamek rozdzielczości)

    p,paw
    Dlatego napisałem wyżej "dla Ciebie" - są foto dla których ma to znaczenie. Tak samo jak smużenie wizjera i niezbyt jego dobra praca w ciemnicy. Dopóki tego nie ogarną nie ma szans że ML całkowicie wyprą dslr.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Z pewną dozą nieśmiałości śmiem wtrącić, że ono "deprecjonowanie" lustrzanek występuje bardziej u producentów obiektywów o czym świadczy ostatnia decyzja Sigmy o braku wsparcia dla Pentaxa (powód oczywisty - brak ML) ...
    Powód jest oczywisty i nie ma nic wspólnego z ML - Pentax umiera jako system, sprzedaż jest śladowa - nie ma sensu wypuszczanie jakichkolwiek szkieł pod ten system.

    Cytat Zamieszczone przez Nelro Zobacz posta
    Mając na uwadze dyskusję sprzed 15 lat rację trzeba przyznać poglądom, że migawki mechaniczne i DSLR są na drodze do lamusa.
    To jest moim zdaniem nieuniknione tak jak to że wymarły kineskopy mimo ich zalet.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #34
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    254

    Domyślnie Odp: Sony A9 II

    przegrzał się przy robieniu fot, w Berlinie (przypomnialo mi sie), był upał ale bez przesady

  5. #35

    Domyślnie Odp: Re: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    To dlaczego deprecjonujecie każdą zaletę lustrzanki? I chwile dalej piszesz o sumie wad i zalet. To jakie wady ma ML, jakie zalety lustrzanka?
    Każdy fotograf ma inne preferencje. Wady dla jednego czasami sa zaletami dla drugiego. Ciężko to pojąć? Jeśli ktoś coś umieszcza na liście zalet to nie oznacza, że drugi "system" wymrze. Bo ma zalety potrzebne komuś innemu. Przeszedłeś na ML bo dla ciebie ma zalety. Ale dobrze by było popatrzeć szerzej i przyznać, że dla innych zalety ma lustrzanka.
    Suma zalet i wad - ok, a jak czasami decyduje jedna - dwie cechy to co? To czasami przesądza, że się chce wejść w mniej popularny sprzęt. np w średni format. Miliony much .. Popularność sprzętu nie świadczy jego lepszości. Za 5 lat 90% rynku będą miały smartfony.
    Jacki nie licytuję się z Tobą w tym co mi pasuje vs co Tobie. Każdy wybierze co mu pasuje. My, fanboye ml, rozumiemy otaczającą nas rzeczywistość i mówimy, że przyszłość lustrzanek jest już nakreślona i pomimo, że na takim forum jak to jest potężna grupa, która twierdzi inaczej. Migawka mechaniczna jest niezbędna dla ułamka procenta fotografów. Wizjer optyczny również. Lustra nie potrzebuje nikt. Dlatego wynik starcia dslr/ml jest łatwy do przebudzenia pomimo tego, że pozostanie kilka osób z lustrami.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    przegrzał się przy robieniu fot, w Berlinie (przypomnialo mi sie), był upał ale bez przesady
    A mi padła migawka mechaniczna dwa razy. W Nikonie jakieś 10 lat temu i zobacz lustrzanki przeżyły. Tak samo będzie z brzlustrami. Przecież ten sprzęt jest w fazie dynamicznego rozwoju. Lustrzanki są bardziej dopracowane ale bardziej już nie będą i ich kariera dobiega końca. Nie umrą tak jak nie umarły aparaty na klisze albo płyty winylowej tyle.
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  6. #36
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Re: Sony A9 II

    Zupełnie pomijacie to, że w najbardziej profesjonalnych modelach podstawą jest migawka mechaniczna. Ja wiem, że jest więcej chętnych na Sony A7, ale przez to Hasel H5D nie staje sie kiepskim aparatem z niedzisiejszą migawką. Określeni ludzie z branży reklamowej będą preferowali do pracy Hasela. Celowo uciekam od podawania sprzętu małoobrazkowego, bo od razu kojarzycie to ze "swoją" fotografią, dziedzinami, które uprawiacie. Są inne dziedziny, inne specjalności i inne preferencje.

  7. #37
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Re: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Zupełnie pomijacie to, że w najbardziej profesjonalnych modelach podstawą jest migawka mechaniczna. Ja wiem, że jest więcej chętnych na Sony A7, ale przez to Hasel H5D nie staje sie kiepskim aparatem z niedzisiejszą migawką. Określeni ludzie z branży reklamowej będą preferowali do pracy Hasela. Celowo uciekam od podawania sprzętu małoobrazkowego, bo od razu kojarzycie to ze "swoją" fotografią, dziedzinami, które uprawiacie. Są inne dziedziny, inne specjalności i inne preferencje.
    Masz "zły" punkt widzenia.

    NIE kwestionujemy że TERAZ migawka mechaniczna jest (jeszcze) w niektórych zastosowaniach lepsza.
    Twierdzimy że "za chwilę" migawka mechaniczna straci tą cechę.

    jp

    --- Kolejny post ---

    Różnice A9 II a A9 szczegółowo
    https://briansmith.com/whats-new-on-sony-a9-ii/

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #38
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Re: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Zupełnie pomijacie to, że w najbardziej profesjonalnych modelach podstawą jest migawka mechaniczna. Ja wiem, że jest więcej chętnych na Sony A7, ale przez to Hasel H5D nie staje sie kiepskim aparatem z niedzisiejszą migawką. Określeni ludzie z branży reklamowej będą preferowali do pracy Hasela. Celowo uciekam od podawania sprzętu małoobrazkowego, bo od razu kojarzycie to ze "swoją" fotografią, dziedzinami, które uprawiacie. Są inne dziedziny, inne specjalności i inne preferencje.
    Rozumiem i szanuję Twoją postawę/poglądy epigona lustrzanek.

    Ale warto chyba możliwie szybko przejść na ML by skorzystać przez jakiś czas z nowych/szerszych możliwości ML ..... bo to nie potrwa długo.
    https://www.dpreview.com/news/426014...pe-tele-camera

    Już są optyczne zoomy/tele w smartfonach, powyżej 100 MP, AI w matrycach, ....
    Za 5-7 lat jakość tej technologii będzie taka że tą "autostradą do muzeum" podążać będą bezlusterkowce z "klasycznymi" obiektywami i bez funkcji telefonu/internetu/.......

    Ale możesz oczywiście "przeczekać" w świecie lustrzanek do tego czasu

    jp

    PS
    Pamiętam pierwszą "cegłę", komórkowca.
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 08-10-2019 o 08:58
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #39
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Re: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Masz "zły" punkt widzenia.

    NIE kwestionujemy że TERAZ migawka mechaniczna jest (jeszcze) w niektórych zastosowaniach lepsza.
    Twierdzimy że "za chwilę" migawka mechaniczna straci tą cechę.

    jp
    Ile potrwa ta chwila?
    Na razie zmodyfikowałes opinię, że już jest pozamiatane.
    Śmierć lustrzanek wieszczycie od 2 lat jak nie dłużej (z pierwszym A7?). A tu po paru latach okazuje się, że postęp jeszcze nie jest taki jak załozyliscie.
    Migawki globalnej (na FF) nadal nie ma. Jak będzie, to wtedy dopiero będzie wystepowała wymiana sprzetu. To wszystko trwa.

  10. #40
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Re: Sony A9 II

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ile potrwa ta chwila?
    Na razie zmodyfikowałes opinię, że już jest pozamiatane.
    Śmierć lustrzanek wieszczycie od 2 lat jak nie dłużej (z pierwszym A7?). A tu po paru latach okazuje się, że postęp jeszcze nie jest taki jak załozyliscie.
    Migawki globalnej (na FF) nadal nie ma. Jak będzie, to wtedy dopiero będzie wystepowała wymiana sprzetu. To wszystko trwa.
    Pozamiatane jest w tym sensie że nie jest otwierany żaden nowy temat rozwojowy związany z lustrzankami ani obiektywami do lustrzanek
    Projekt od otwarcia do sprzedaży to jakieś 2-4 lata więc gdzieś od 2021/2012 nie pokaże się już żadna lustrzanka i żaden nowy obiektyw do lustrzanek
    Do tego czasu kończone będą tylko te projekty które są już na etapie ostatnich testów, przygotowania produkcji i pozytywnie przeszły analizę aktualnej opłacalności

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 09-10-2019 o 09:52
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •