Strona 194 z 197 PierwszyPierwszy ... 94144184192193194195196 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 931 do 1 940 z 1962

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

  1. #1931
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Re: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Przy okazji być może całkiem niezadługo mogą się sprawdzić ploty, że w nowych korpusach R zablokują programowo kompatybilność ze szkłami z mocowaniem EF, albo celowo je upośledzą.
    Myśle, że strasznie demonizujesz to potencjalne zablokowanie.
    To się musi odbyć softem, to przecież nikt Ci nie zabierze twojego aparatu i na siłę nie wrzuci nowego softu żeby ci coś zablokować.

    Swoją drogą ktoś wie jaki jest wolumen sprzedaży tych wycofanych obiektywów?

    Bo przez fora będzie się teraz przelewać fala dyskusji, że już nie można czegoś tam kupić, a serio może zupełnie nie było chętnych na te obiektywy bo są inne nawet w mocowaniu EF bardziej popularne.

  2. #1932
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 021

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Panowie bardzo proszę o zaprzestanie ataków personalnych...!
    Wystarczy zabanować jednego trolla i będzie spokój jak makiem zasiał. Dziwne, że administracja to toleruje.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  3. #1933

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    To teraz, jak to wygląda z punktu widzenia kompletnego amatora, dysponującego leciwą sześćdziesiątką i trzema (dosłownie) obiektywami, za to z apetytem na dalsze...

    Bardzo niepokoją mnie ruchy Canona, aczkolwiek przewidywalne i w sumie logiczne. Odwrót od ciężkich luster w zasadzie się dokonał, jak wynika z moich obserwacji. I co ma zrobić dinozaur podobny do mnie, focący hobbystycznie? Kupować szybko obiektywy marzeń w obawie, ze wkrótce staną się nieosiągalne? (Żeby chociaż uprzejmie zechciały stanieć... Ale gdzie tam...) A w perspektywie paru lat, kiedy pucha dokona żywota, zostanie się z plecakiem starych szkieł i bez perspektyw na nowe body...?

    Czarnowidztwo? Oby.
    Ostatnio edytowane przez cynamon ; 02-04-2021 o 11:31

  4. #1934
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez cynamon Zobacz posta
    To teraz, jak to wygląda z punktu widzenia kompletnego amatora, dysponującego leciwą sześćdziesiątką i trzema (dosłownie) obiektywami, za to z apetytem na dalsze...

    Bardzo niepokoją mnie ruchy Canona, aczkolwiek przewidywalne i w sumie logiczne. Odwrót od ciężkich luster w zasadzie się dokonał, jak wynika z moich obserwacji. I co ma zrobić dinozaur podobny do mnie, focący hobbystycznie? Kupować szybko obiektywy marzeń w obawie, ze wkrótce staną się nieosiągalne? (Żeby chociaż uprzejmie zechciały stanieć... Ale gdzie tam...) A w perspektywie paru lat, kiedy pucha dokona żywota, zostanie się z plecakiem starych szkieł i bez perspektyw na nowe body...?

    Czarnowidztwo? Oby.
    Zawsze bedziesz mógł kupić 5d4 za skrzynkę wódki.

  5. #1935

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Zawsze bedziesz mógł kupić 5d4 za skrzynkę wódki.
    Ehe, ciekawe jaki będzie przelicznik za Canon 100mm f/2.8L
    Ofert obiektywów R prawie 70 więcej niż do poczciwych luster...

  6. #1936
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Canon robi to co Apple i nikt nikogo nie zmusza do kupowania produktów ww firm.
    Ba... Kupowanie smartfona za 7.000 zł, który po roku będzie już przestarzały z niewymienialnym akumulatorem jest małą abstrakcją. Każdemu według potrzeb

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Zawsze bedziesz mógł kupić 5d4 za skrzynkę wódki.
    A za 1D X Mark III dwie "krzynki"

    Być może będzie jak z analogami, gdzie wiele lat temu kupiłem za grosze Canona New F-1 a obecnie chodzą nawet po 2k zł, поживём – увидим xd

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    Myśle, że strasznie demonizujesz to potencjalne zablokowanie.
    To się musi odbyć softem, to przecież nikt Ci nie zabierze twojego aparatu i na siłę nie wrzuci nowego softu żeby ci coś zablokować.
    Od czego są aktualizacje oprogramowania? https://www.optyczne.pl/16259-news-C...ramowania.html Co chwilę u dowolnego producenta okazuje się, że po aktualizacji zablokowano współpracę z innymi akumulatorami niż fabryczne. A lista zmian zawsze jest tak zachęcająca (podadzą info o usunięciu kilku błędów) , że każdy użytkownik po godzinie od ogłoszenia aktualizacji już ma ją wgraną Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nie robił aktualizacji oprogramowania w aparacie i obiektywach

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Wystarczy zabanować jednego trolla i będzie spokój jak makiem zasiał. Dziwne, że administracja to toleruje.
    Aby tylko jednego?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez cynamon Zobacz posta
    To teraz, jak to wygląda z punktu widzenia kompletnego amatora, dysponującego leciwą sześćdziesiątką i trzema (dosłownie) obiektywami, za to z apetytem na dalsze...

    Bardzo niepokoją mnie ruchy Canona, aczkolwiek przewidywalne i w sumie logiczne. Odwrót od ciężkich luster w zasadzie się dokonał, jak wynika z moich obserwacji. I co ma zrobić dinozaur podobny do mnie, focący hobbystycznie? Kupować szybko obiektywy marzeń w obawie, ze wkrótce staną się nieosiągalne? (Żeby chociaż uprzejmie zechciały stanieć... Ale gdzie tam...) A w perspektywie paru lat, kiedy pucha dokona żywota, zostanie się z plecakiem starych szkieł i bez perspektyw na nowe body...?

    Czarnowidztwo? Oby.
    Zasadniczo odpowiedź jest prosta. Trzeba sobie wybrać drugi system "zapasowy". Wiele osób (nawet tutaj) siedzi w kilku systemach. Jeden tzw. spacerowy i wycieczkowy a drugi do pracy. Trzeba się jednak przełamać i nie zamykać się wyłącznie w obrębie jednego systemu i jednego producenta. Są systemy do których przez odpowiednie adaptery można dopinać posiadane szkła i zamiennie używać puszek jako "dokrętek" do szkieł. To żadna nowość i jakby elastyczność bez potrzeby nowych inwestycji.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 02-04-2021 o 12:58
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #1937
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ba... Kupowanie smartfona za 7.000 zł, który po roku będzie już przestarzały z niewymienialnym akumulatorem jest małą abstrakcją. Każdemu według potrzeb
    Telefony, kompy też mają na wypasie... Ja na szczescie tego mac os'a nie ogarniam i mam spokój.

    Niestety nawet Samsung kopiuje ich pomysły, wraz z ostatnim hitem telefonem bez ładowarki.

    Co do Canona, i tak wszystko kupuje firmowe, więc dla mnie zamienniki baterii czy inne szkła mogą nie istnieć. Ceny niestety mają konkret. Myślałem o R5 z gripem ale narazie poczekam

  8. #1938
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta

    Od czego są aktualizacje oprogramowania? https://www.optyczne.pl/16259-news-C...ramowania.html Co chwilę u dowolnego producenta okazuje się, że po aktualizacji zablokowano współpracę z innymi akumulatorami niż fabryczne. A lista zmian zawsze jest tak zachęcająca (podadzą info o usunięciu kilku błędów) , że każdy użytkownik po godzinie od ogłoszenia aktualizacji już ma ją wgraną Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nie robił aktualizacji oprogramowania w aparacie i obiektywach
    Wobec Twojego tłumaczenia to znaczy, że ja nie jestem ten każdy użytkownik i na tym poprzestańmy

  9. #1939

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    "Zasadniczo odpowiedź jest prosta. Trzeba sobie wybrać drugi system "zapasowy". Wiele osób (nawet tutaj) siedzi w kilku systemach. Jeden tzw. spacerowy i wycieczkowy a drugi do pracy. Trzeba się jednak przełamać i nie zamykać się wyłącznie w obrębie jednego systemu i jednego producenta. Są systemy do których przez odpowiednie adaptery można dopinać posiadane szkła i zamiennie używać puszek jako "dokrętek" do szkieł. To żadna nowość i jakby elastyczność bez potrzeby nowych inwestycji."


    Prawda. To byłoby najlepsze wyjście. I piękne. Te możliwości... na samą myśl człowiek szerzej i swobodniej oddycha.
    Tyle że to, co osiągalne i zrozumiałe dla takiego profesjonalisty (tak, obejrzałam foty na 35photo - szacunek ogromny), dla takiego przeciętnego pstrykacza jak ja nieosiągalne z powodów finansowych.

    Niby można by zacząć produkować portrety polskich władców gdzieś w piwnicy, ale to pewnie skończyłoby się wizytą smutnych panów z rządu
    Ostatnio edytowane przez cynamon ; 02-04-2021 o 15:37

  10. #1940
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Co do Canona, i tak wszystko kupuje firmowe, więc dla mnie zamienniki baterii czy inne szkła mogą nie istnieć. Ceny niestety mają konkret. Myślałem o R5 z gripem ale narazie poczekam
    Wiem, rozumiem, że można i tak. Tyle tylko, że za cenę firmowej lampy Canona Speedlite EL-1 za 6.800 zł https://www.proshop.pl/Lampa-blyskow...aign=pricesite można kupić znakomity zestaw lamp plenerowo-studyjnych firmy Qudralite/Godox np. Atlas 600 Pro TTL / AD300 PRO TTL / Quadralite Stroboss 60N. Jak dla mnie to system Qudralite/Godox ma najpełniejszą ofertą dla każdego szukającego dobrych lamp błyskowych.

    Co kto lubi.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 02-04-2021 o 15:47
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 194 z 197 PierwszyPierwszy ... 94144184192193194195196 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •