Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 108

Wątek: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

  1. #1

    Domyślnie Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Witam,mam pytanie dot. kalibratora X-Rite ColorMunki Smile.
    Czy warto go kupić do kalibracji od czasu do czasu monitora i laptopa.
    Ostatnio dość denerwująca stała się różnorodność barw na różnych urządzeniach a prosty kalibrator zrobi to lepiej niż człowiek.

    Cena jest dość przystępna (360zł) bo wiecej nie chce wydawać na coś co będzie leżeć większość czasu w szufladzie.
    Ktoś z Was używa tego i jak to się sprawuje.
    Z przeczytanych informacji nic konkretnego nie wynika, oglądałam kilka miejsc w sieci ale tam wszystkie opisy są takie same.
    Filmik też jakiś taki propagandowy.

    Chodzi mi np. o to czy ten kalibrator na koniec ma możliwość zapisu profilu bo czytałam, że ktoś po wyłączeniu i włączeniu monitora poszedł szukać kalibracji do lasu, trzeba było jeszcze raz kalibrować ale to wg. mnie bez sensu by było.
    Monitor mam niezbyt profesjonalny ale dobrze się sprawuje (Samsung SyncMaster 2770)27 cali.

    Proszę o konkretną odpowiedź bez zagłębiania się w szczegóły techniczne dot. kalibracji, rodzajów itd ... jak prostej babie
    Uzywam LR 5.7 do obróbki rawów i CS4 do jakiś drobnych poprawek.

  2. #2
    Bywalec Awatar DarekB
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Działdowo
    Wiek
    55
    Posty
    182

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Smile to raczej zabawka.
    Polecam poczytać www.mva.pl
    A na soft do kalibracji polecam ArgyllCMS + dispcalGUI

  3. #3
    Bywalec Awatar Element7th
    Dołączył
    Sep 2013
    Miasto
    Poznań
    Posty
    230

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Moim zdaniem nie ma sensu kupować kalibratora jeżeli nie zajmujesz się fotografią/grafiką profesjonalnie, nie masz profesjonalnego monitora i nie będziesz kalibrować co tydzień.
    Wystarczy taki kalibrator wypożyczyć i zrobić to sobie samemu lub skorzystać z usługi kalibracji.

    Wypożyczenie X-Rite i1Dispaly Pro to koszt 100zł/dobę + ewentualna przesyłka.
    Jeżeli mieszkasz w większym mieście to bez problemu znajdziesz kogoś kto Ci skalibruje nawet za 50zł od sztuki.

    Smile to zabawka, praktycznie żadnych możliwości konfiguracji, brak wsparcia dla sprzętowej kalibracji. Taka podstawa podstaw
    Ostatnio edytowane przez Element7th ; 14-11-2015 o 09:20

  4. #4

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Nie widze sensu by płacić 100zł za kalibrację monitora, x 3 i mam swój.
    A gdzie to jest napisane, że jakktoś się nie zajmuje profesjonalnie grafiką to po kiego mu kalibrator ?
    Częst daję różne rzeczy do labu i dukarni więc nie wiem czy wg. ciebie jestem "profesjonalna".
    Róznie dobrze możesz mi zaproponowac bym kupiła "małpke" zamiast 5dmkII i eLek.

    Do kolegi @DarekB - a co to znaczy zabawka, nie da się tym skalibrować monitora?

  5. #5
    Bywalec Awatar Element7th
    Dołączył
    Sep 2013
    Miasto
    Poznań
    Posty
    230

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Zapłacisz 3x 100 i masz zabawkę nie kalibrator.
    Nie rozumiesz mnie i od razu się ciskasz.
    Jeżeli wysyłasz coś często do labu i drukarni i robisz to profesjonalnie to wg mnie jesteś profesjonalną wysyłaczką różnych rzeczy do labu. O innego typu profesjonaliście pisałem.

    Jeżeli ktoś się zajmuje grafiką profesjonalnie to musi kalibrować monitor co jakiś czas (co tydzień, miesiąc), by mieć pewność co do kolorów. Nie bez powodu softy do kalibracji mają opcję przypominania o konieczności ponownej kalibracji.

    Jednak dla normalnego zjadacza chleba wystarczy raz skalibrować monitor i zapomnieć. Drobne odchylenia w kolorze po jakimś czasie nie mają znaczenia.

    Róznie dobrze możesz mi zaproponowac bym kupiła "małpke" zamiast 5dmkII i eLek.
    Chyba Ci się coś pomyliło. Ja ci właśnie odradzam kupno "małpki" jakim jest kalibrator Smile.

  6. #6
    Bywalec Awatar DarekB
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Działdowo
    Wiek
    55
    Posty
    182

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Cytat Zamieszczone przez iza73 Zobacz posta

    Do kolegi @DarekB - a co to znaczy zabawka, nie da się tym skalibrować monitora?
    Poczytaj na forum do którego link podrzuciłem.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Cytat Zamieszczone przez DarekB Zobacz posta
    Poczytaj na forum do którego link podrzuciłem.
    Zaglądałam tam, ale nic konkretnego nie znalazłam.
    Prześciganie sie w temacie który najlepszy i pewnie ten za 10.000zł to nie dla mnie.
    Takie akademickie rozważania prowadzone przez pół roku mnie nie interesują.
    Ja potrzebuję narzędzie, ma działać, ma być tanie i tyle.
    Jak koś chce i ma czas to niech się "ściga w walce" na parametry.

  8. #8
    Bywalec Awatar DarekB
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Działdowo
    Wiek
    55
    Posty
    182

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Tu masz porównanie produktów x-rite https://www.fotoplus.pl/downloads/ColorMunki-Smile.pdf
    Popatrz co chcesz osišgnšć i dobierz produkt.
    Oczywiœcie jest jeszcze Datacolor i też sa gdzieœ w sieci porówania.

  9. #9

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Chyba ma własciwie wszystko co potrzeba do skalibrowania monitora. Te dwa inne mają dodatkow wiecej bajerów typu kalibracja rzutnika itp. Nie wiem o co chodzi w tej technologii filtrów, jeden ma film drugi szkło.

  10. #10
    Bywalec Awatar DarekB
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Działdowo
    Wiek
    55
    Posty
    182

    Domyślnie Odp: Kalibrator X-Rite ColorMunki Smile

    Najsłabszym ogniwem może okazać się monitor ;-)

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •