Strona 11 z 296 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #101
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Robi super foty, jak na telefon. One zajefajnie wyglądają... na telefonie. Przy oglądaniu na dużym ekranie czar niestety pryska.
    to niestety prawda.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Co masz na myślisz pisząc "jeśli ktoś wie, jak wykorzystać możliwości matrycy 108mpix", pytam poważnie? Mógłbyś pokazać jakieś swoje przykłady? Pytam, bo myślę o kupnie S22 Ultra, kiedyś miałem Nota 9, aktualnie mam A52s, ale zdjęcia nie za bardzo mi się podobają, notes "robił" lepsze, a to jednak dla mnie dość istotna kwestia.
    chodzi mi o to, że tę rozdzielczość da się jakoś sensownie użyć w trybie 108mpix i da się zrobić mega szczegółowe foto w porównaniu ze zwykłym trybem aparatu.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Ale, powtarzam, jak na smartfon jest bardzo fajnie. Jestem zadowolony z tych fotek. Ale nie wyobrażam sobie, żeby mógł on zastąpić aparat. No po prostu nie ta liga
    oczywiście, że nie ta liga i bardzo długo nie będzie. ja jednak wybrałem tylko smartfon, rezygnując z lustra. tak jak kiedyś pisałem, robiąc 150-200km dziennie na rowerze np. na urlopie, to każdy gram się liczy, a w porównaniu smartfon vs mój canon 6d+17-40+70-200 to wychodzi bardzo dużo gramów. oczywiście - ja się odnoszę jedynie do moich doświadczeń i potrzeb.
    ebe ebe

  2. #102
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 020

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Ależ ja jestem całkowicie świadom ograniczeń fotosmartfonów, swego czasu ponarzekałem trochę na te akwarele bo myślałem, że postęp będzie lepszy, ale trudno, nie pałuję się tym. Jak jadę na fototrip to zabieram swój złom, jak nie to ajfon styka.

    Z ciekawostek, już kilka razy mi się zdarzyło, że jestem w cudownym miejscu, mam czas na foty, cykam i ajfonem i aparatem, robię pano i ajfonem i aparatem. I gdy myślę że już wszystko mam co chciałem, wracam do domu, siadam do kompa, a tam się okazuje, że mam ********y kadr, taki jak chciałem... tylko że z ajfona a nie z aparatu i się zastanawiam, jak ja na miejscu patrzyłem, że nie widziałem. Przykładem takim jest "tapeta" z Liptowskich Murów, którą chcę sobie walnąć na całą ścianę. Z ajfona SE, tego pierwszego, bo lustrem takiej nie zrobiłem
    Ostatnio edytowane przez cauchy ; 28-06-2022 o 16:17
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  3. #103
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    stosująć logikę postów to nadal nie jesteś świadomym i ograniętym użytkownikiem bo telefonem robisz gorsze zdjęcia niż R6 ale ogólnie to się zgadzam są miejsca gdzie nie wejdziesz z aparatem bo np. nie wolno używać lampy błyskowej (mój aparat nie ma wbudowanej lampy ) i inne takie brednie jak utrata duszy przez górę kamienia czy zmiana wilgotności "freska"
    nie, dalej nie rozumiesz, bo jak podróżujesz przez taka Brazylię z plecakiem to świecenie aparatem z daleka jest skrajna głupotą
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  4. #104
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 020

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    z daleka nie
    trzeba korzystać dyskretnie
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  5. #105
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    życzę udanych fot z wycieczki do Brazylii
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #106
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta

    chodzi mi o to, że tę rozdzielczość da się jakoś sensownie użyć w trybie 108mpix i da się zrobić mega szczegółowe foto w porównaniu ze zwykłym trybem aparatu.
    A skoro już o tym wspomniałeś, masz chociaż jakieś mgliste pojęcie, jak wygląda "tryb 108mpx"?
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  7. #107
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    A skoro już o tym wspomniałeś, masz chociaż jakieś mgliste pojęcie, jak wygląda "tryb 108mpx"?
    aparat używa pełnej rozdzielczości matrycy
    ebe ebe

  8. #108
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    a tak wgl to polecam: https://www.youtube.com/watch?v=ugEftmLknFs i w zupełności się zgadzam.
    ebe ebe

  9. #109
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #110
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Jeszcze odnośnie oglądania zdjęć ze smartofona w pełnej rozdzielczości - zgadza się, że na ekranie to często "papka", ale jednak wydruki 10x15 cm czy nawet czasami 20x30 cm z dobrego materiału, czasami trudno odróżnić czy był smartfon czy aparat.
    Robiłem ostatnio fotokosiążkę i wylądowało w niej kilka zdjęć ze smartfona, naprawdę różnicy za bardzo nie widać, względem tych z z aparatu.

    Odnosząc się do tego co pisze @p0m - też dużo jeżdżę rowerem i przy okazji robię zdjęcia typowo pamiątkowe, czasem brakuje aparatu, ale jednak smartfon w takim przypadku jest idealny.

Strona 11 z 296 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •