Strona 201 z 260 PierwszyPierwszy ... 101151191199200201202203211251 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 001 do 2 010 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #2001
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Nie zabrakło jednego 0? 1/100s To chyba nie wystarcza nawet jeśli obiekt zbliża się do Ciebie, nie mówiąc już o ruchu w poprzek kadru. I tutaj ogniskowa nie specjalnie ma znaczenia zakładając, że obiekt nie jest w kadrze mikroskopijny. Ale jeśli jest i robisz ostrego cropa to oczywiście trzeba krócej.
    Ok, masz racjÄ™.

    Tylko że ja fotografuję ulicę, krajobrazy, architekturę.
    Moja "dynamika" na zdjęciach to "przymrażenie" ruchu ludzi na ulicy, więcej nie wymagam/potrzebuję.

    Sprawdzałem głównie jak stabilizacja "radzi sobie" z moim sposobem trzymania aparatu i wyzwalania spustu
    Tak wyszło, tak ustawiłem.

    jp

    PS
    Dla matrycy A7R3 (bez filtra, 42 Mpix) i jeśli ktoś ma "hobby" ostrości to uzyskanie akceptowalnego/ostrego zdjęcia do dużego wydruku to spore wyzwanie nawet ze statywem.
    Warunki pogodowe (zarówno wiatr jak i stabilna przejrzystość) oraz wywoływanie mają na to spory wpływ
    Ten typ hobby to spore wyrzeczenie, duża kasa i duży ciężar sprzętu,
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 20-04-2021 o 14:18
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #2002
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 430

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Ok, masz racjÄ™.

    Tylko że ja fotografuję ulicę, krajobrazy, architekturę.
    Moja "dynamika" na zdjęciach to "przymrażenie" ruchu ludzi na ulicy, więcej nie wymagam/potrzebuję.

    Sprawdzałem głównie jak stabilizacja "radzi sobie" z moim sposobem trzymania aparatu i wyzwalania spustu
    Tak wyszło, tak ustawiłem.

    jp

    PS
    Dla matrycy A7R3 (bez filtra, 42 Mpix) i jeśli ktoś ma "hobby" ostrości to uzyskanie akceptowalnego/ostrego zdjęcia do dużego wydruku to spore wyzwanie nawet ze statywem.
    Warunki pogodowe (zarówno wiatr jak i stabilna przejrzystość) oraz wywoływanie mają na to spory wpływ
    Ten typ hobby to spore wyrzeczenie, duża kasa i duży ciężar sprzętu,
    Dzięki, ale podsumowując, to Twoje metody mają się nijak do mojej pracy. A Twoje "zasady" ( czasy rzędu 1/F z ręki i "dynamizm" na poziomie 1/100) to zwykłe klapki na oczach, nic więcej. Bez urazy. Spróbuj kiedyś porobić swoje prace na czasach min 1/250 lub krócej np tym 24mm to zobaczysz co to jest ostrość z ręki. Pozdrawiam

  3. #2003
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Dzięki, ale podsumowując, to Twoje metody mają się nijak do mojej pracy. A Twoje "zasady" ( czasy rzędu 1/F z ręki i "dynamizm" na poziomie 1/100) to zwykłe klapki na oczach, nic więcej. Bez urazy. Spróbuj kiedyś porobić swoje prace na czasach min 1/250 lub krócej np tym 24mm to zobaczysz co to jest ostrość z ręki. Pozdrawiam
    Mylisz/Å‚Ä…czysz dwie rzeczy.

    1. AutoIso

    Celem AutoIso jest obniżenie rozmycia obserwowanego na zdjęciu powodowanego niestabilnoscią pozycji aparatu podczas ekspozycji
    AutoIso w trybie AV powoduje że przy słabnącym oświetleniu gdy czasy ekspozycji są coraz dłuższe to czas ekspozycji nie będzie dłuższy od czasu "progu" (kosztem zwiększania czułości matrycy).
    Mam ustawiony próg na 1/f

    2. Stabilizacja

    Cel stabilizacji jest dokładnie taki sam jak cel AutoIso.
    A7R3 wg. producenta to CIPA = 5,5.
    Niezależne testy (np.dpreview) pokazują, dla różnych obiektywów, jaka jest szansa uzyskania ostrego zdjęcia dla różnych czasów naświetlania bez stabilizacji i ze stabilizacją.
    Mam ją włączoną "na stałe"
    Dla A7R2 uzyskanie 100% szansy na ostre zdjecie "z ręki" to czas porównywalny z 1/f
    https://www.dpreview.com/reviews/sony-alpha-7r-ii/14
    To pouczajÄ…ce procedura testowania i pouczajÄ…ce uzyskane wyniki

    3. Zamrożony obiekt na zdjęciu

    To ani AutoIso ani stabilizacja nie zapewnia, do tego nie służą
    Tylko krótkie czasy ekspozycji.

    Nie oczekuję/potrzebuję perfekcyjnego zamrożenia obiektów na zdjęciu, to nie moja "bajka"
    Moja to ulica, podróże, krajobrazy, architektura.
    Staram się by niektóre z tych/moich zdjęć były bardzo ostre, takie hobby/zboczenie


    Rozumiem że możesz mieć inne potrzeby niż ja i inne poglądy
    Nie uważam że to oznacza że masz klapki na oczach


    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 21-04-2021 o 10:02
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #2004
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    153

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    AutoISO zapewnia zamrożenie ruchu, zapewniam Pana Panie Janie!

  5. #2005
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Wieslaw18 Zobacz posta
    AutoISO zapewnia zamrożenie ruchu, zapewniam Pana Panie Janie!
    Warunkiem uzyskania na zdjęciu ostrości oraz efektu zamrożenia/ostrości poruszającego się obiektu jest "w miarę" stabilna pozycja aparatu w trakcie ekspozycji oraz odpowiednio krótki czas ekspozycji.
    Oczywiście można wykorzystać AutoIso tak by czasy ekspozycji nie były dłuższe niż np. 1/1000s ustawiając odpowiednio próg czasu jeśli ma się takie potrzeby

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 21-04-2021 o 11:51
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #2006
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    153

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Warunkiem uzyskania na zdjęciu ostrości oraz efektu zamrożenia/ostrości poruszającego się obiektu jest "w miarę" stabilna pozycja aparatu w trakcie ekspozycji oraz odpowiednio krótki czas ekspozycji.
    Oczywiście można wykorzystać AutoIso tak by czasy ekspozycji nie były dłuższe niż np. 1/1000s ustawiając odpowiednio próg czasu jeśli ma się takie potrzeby

    jp
    A teraz fragment z wpisu #2003

    3. Zamrożony obiekt na zdjęciu

    To ani AutoIso ani stabilizacja nie zapewnia, do tego nie służą
    Tylko krótkie czasy ekspozycji.


    No właśnie w tym rzecz, że AutoISO zapewnia krótkie czasy ekspozycji...

  7. #2007
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Bangi jak Ci wyskoczy komunikat sformatuj kartę, to zrozumiesz gdzie Canon popełnił niewybaczalny błąd z eRką Tak. Mi wyskoczył.
    Też przerobiłem taki komunikat w R. Wystarczyło wyjąć kartę i włożyć na nowo. Problem był gdzieś na styku gniazdo - karta SD. Dlatego wolę CF, ale to chyba już przeszłość
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  8. #2008
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    47
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Dlatego wolę CF, ale to chyba już przeszłość
    CF były bardziej problematyczne w związku z ilością pinów, które czasem lubiły się wyginać 🤪

  9. #2009
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez dan_jo Zobacz posta
    Jeden z zapowiadanych już jest.
    RF 100mm f/2.8L MACRO IS USM


    Załącznik 6097


    Załącznik 6096
    W AB Foto w przedsprzedaży 7349.99 zł
    To ja jednak póki co pozostanę przy wersji ef
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  10. #2010
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    W cyfrowe 2 x drożej???


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2021-05-03-14-23-58-307_com.android.chrome.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	405,2 KB
ID:	6201
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

Strona 201 z 260 PierwszyPierwszy ... 101151191199200201202203211251 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •