Strona 21 z 66 PierwszyPierwszy ... 11192021222331 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 653

Wątek: Canon EOS R7 i R10

  1. #201
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ..... Podróżnik może robić nocne zdjęcia miasta z ręki........
    Fotografowanie R7 (wiem, że jeszcze go nie ma) ale są inne z podobnymi matrycami.
    Cały czas w dyskusji przewija się zwrot: Użyteczne ISO 1600, a co z tym wyższymi ISO: 3200, 6400. Konkretnie przy odbitce wielkości A4 jakiego ISO można użyć, żeby to co na papierze z labu wyszło było akceptowalne.
    Jacek_Z napisał: „Podróżnik może robić nocne zdjęcia miasta z ręki”.
    Stabilizacja pomaga, ale ISO 1600 przy nocnych może być ciut mało.
    Aktualnie nie robię nic większego niż A4 czasami dwa A4 połączone krótszym bokiem a dokładnie 54 x 21 cm, lub 42 x 27
    Fotografuję R6 obiektywami RF, i ISO jakich używam to mało kiedy 100, lub podobne, głównie 3200 i 6400.
    Produkuję z tego albumy o wymiarach stron jak podałem wyżej – zero szumów.
    Jak do tego ma się R7 i skoro tylko ISO 1600, to po co producent daje w nim wyższe ISO???
    Nie powiększam fragmentów klatki, na ogół staram się tak zrobić kadr, żeby jak najmniej go w edycji zmieniać, wiem - dużo chodzenia to kosztuje.
    Pytanie kieruję do praktyków, ludzi opanowanych, którzy nie będę bić, za tak banalne pytanie.

  2. #202
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 018

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    To odpowiedz dostaniesz za pare tygodni jak pierwsi posiadacze R7 się wypowiedzą. Na razie to kazdy teoretyk z samplami z netu.

    Do czego potrzebujesz R7, że R6 nie wyrabia?
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  3. #203
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 421

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Fotografowanie R7 (wiem, że jeszcze go nie ma) ale są inne z podobnymi matrycami.
    Cały czas w dyskusji przewija się zwrot: Użyteczne ISO 1600, a co z tym wyższymi ISO: 3200, 6400. Konkretnie przy odbitce wielkości A4 jakiego ISO można użyć, żeby to co na papierze z labu wyszło było akceptowalne.
    Jacek_Z napisał: „Podróżnik może robić nocne zdjęcia miasta z ręki”.
    Stabilizacja pomaga, ale ISO 1600 przy nocnych może być ciut mało.
    Aktualnie nie robię nic większego niż A4 czasami dwa A4 połączone krótszym bokiem a dokładnie 54 x 21 cm, lub 42 x 27
    Fotografuję R6 obiektywami RF, i ISO jakich używam to mało kiedy 100, lub podobne, głównie 3200 i 6400.
    Produkuję z tego albumy o wymiarach stron jak podałem wyżej – zero szumów.
    Jak do tego ma się R7 i skoro tylko ISO 1600, to po co producent daje w nim wyższe ISO???
    Nie powiększam fragmentów klatki, na ogół staram się tak zrobić kadr, żeby jak najmniej go w edycji zmieniać, wiem - dużo chodzenia to kosztuje.
    Pytanie kieruję do praktyków, ludzi opanowanych, którzy nie będę bić, za tak banalne pytanie.
    Wiesz Canon generalnie ma problem z ISO i dla wielu właśnie się kończy ono na 1600. Dla czego? Spróbuj podciągnąć ekspozycję z 3200 do góry. W sony i Nikonie to zrobisz bez problemu, ale w Canonie wyłazi "sieczka" moment.
    papier inaczej to wszytko pokazuje i masz rację że nie widać ale na monitorach widać i nie każdy to lubi.

  4. #204
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    To odpowiedz dostaniesz za pare tygodni jak pierwsi posiadacze R7 się wypowiedzą. Na razie to kazdy teoretyk z samplami z netu.

    Do czego potrzebujesz R7, że R6 nie wyrabia?
    R6 wyrabia jest cudnie,
    potrzebuje drugiego tylko i wyłącznie po to żeby obiektywów nie wymieniać.
    Bardzo mnie to wkurza, bo każdy wyjęty z body trzeba zaślepić, a w RF trafić kreseczką na kreseczkę, żeby zaskoczyło jest marudne.

    Odpowiadając Robertowi nie interesuje mnie oglądanie zdjęć na ekranie monitora, to co na papierze jest dla mnie ważne.
    R6 robię 3200 czy 6400 bez bólu, na papierze zero szumu, i co ważne mam zdjęcia robione 3 sek z ręki, nieporuszone.
    Jeżeli R7 da podobne wyniki to biorę w ciemno.

  5. #205

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Wiesz Canon generalnie ma problem z ISO i dla wielu właśnie się kończy ono na 1600. Dla czego? Spróbuj podciągnąć ekspozycję z 3200 do góry. W sony i Nikonie to zrobisz bez problemu, ale w Canonie wyłazi "sieczka" moment.
    papier inaczej to wszytko pokazuje i masz rację że nie widać ale na monitorach widać i nie każdy to lubi.
    To bierze się bezpośrednio z technologii. Sony i Nikon (też Sony) od kilku lat używają matryc dual-gain. Właśnie dzięki temu wyższe ISO wyglądają znacznie lepiej niż u Canona.
    Canon już potrafi - bo matryce R5 i R3 są już dual-gain ale widać, że jeszcze nie czas na to w APS-C.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

  6. #206
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Bardzo prosty przykład po co mi drugie body.
    Robię foty Archikatedry widoki ogólne ob.15-35, jedno, drugie, trzecie, czwarte, potem potrzebuję zbliżenie na fresk, muszę wyjąć 15-35 założyć 70-200, robię nim dwa ujęcia i znowu wymiana na 15-35. Po takich 5 czy 6 wymianach, nerw się rusza. Nie da się zrobić najpierw wszystkiego jedną ogniskową potem reszty drugą, dlaczego. Żeby zrobić 30 ujęć w trzech różnych miejscach, gdzie jest zakaz fotografowania, 3 miesiące starałem się o pozwolenie. Często zdarzają się sytuacje, że mam okazję zrobić zdjęcie i nie ma możliwości powtórzenia, a gdyby nawet była, to za kolejne trzy miesiące. Dwa body rozwiązują sprawę.

  7. #207
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 284

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Bardzo prosty przykład po co mi drugie body.
    Robię foty Archikatedry widoki ogólne ob.15-35, jedno, drugie, trzecie, czwarte, potem potrzebuję zbliżenie na fresk, muszę wyjąć 15-35 założyć 70-200, robię nim dwa ujęcia i znowu wymiana na 15-35. Po takich 5 czy 6 wymianach, nerw się rusza. Nie da się zrobić najpierw wszystkiego jedną ogniskową potem reszty drugą, dlaczego. Żeby zrobić 30 ujęć w trzech różnych miejscach, gdzie jest zakaz fotografowania, 3 miesiące starałem się o pozwolenie. Często zdarzają się sytuacje, że mam okazję zrobić zdjęcie i nie ma możliwości powtórzenia, a gdyby nawet była, to za kolejne trzy miesiące. Dwa body rozwiązują sprawę.
    Dwa body zawsze rozwiązują sprawę (zawsze mam 2), a co dopiero 6, tylko jak się z tym zabrać A tak bez żartów, jeśli się zdjęć nie publikuje w druku- a większość ludzi zdjęć nie publikuje, i na dodatek nawet ich nie drukuje- to życie fotografa toczy się przed ekranem monitora, czy to w necie, czy bez niego. Nie widziałem, aby np. @KNC robiący świetne zdjęcia pokazał tu chociaż jedno zaszumione do obrzydliwości, ale on- robiąc R5 i obiektywem Sigmy 4/500 mm, publikuje obrazki nie większe, niż 1800 pikseli, a w takiej sytuacji trudno wyciągać wnioski na temat zarówno matrycy, jak i obiektywu, na dodatek nie wiedząc, czy zdjęcie jest przycięte, przeskalowane, czy jedno i drugie na raz. A my się kierujemy w wyborach sprzętu właśnie takimi prezentacjami, tylko nie jest naszym celem uzyskiwanie obrazków nie większych, niż 1800 px, ale np. 4K, czyli 3840 x 2160.

    Nie ja jeden zwracam uwagę na to, że są problemy z użytecznym ISO w aparatach Canona i oczekuję poprawy, aby nie przesiadać się na inną platformę sprzętową, ale- póki co-nie widzę nadziei. Można coś rozwiązać tylko przesiadając się na FF, np. R6, i kupić obiektyw 150-600 mm, bo w APS-C Canona jest marazm pod względem jakości, i szlag trafia na myśl, że gdybym te wyżej wstawione zdjęcia żurawia zrobił alfą albo Fuji, albo Nikonem, to już by było dużo lepiej.

    Gdybym zaś nastawiał się na inny rodzaj fotografii, np. krajobraz, to zamiast taszczyć obiektyw 100-400 ważący 1,7 kg targałbym statyw i nie narzekał na żaden korpus firmy "C". Wystarczyłby mi M5 z matrycą 24 Mp taką samą, jak ma C 80D, albo nawet M2 z matrycą 18 Mp, a nawet tylko stabilizowana optyka krótkoogniskowa, bez IBIS, i bez statywu.

    --- Kolejny post ---

    Na przykład taki "pstryk" zrobiony M2 przy 0,2 s i ISO 400 nie stanowi problemu nawet dla starszej generacji sprzętu, ale przyrody nie fotografuje się przy 0,2 s:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1670.JPG
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	7,94 MB
ID:	8214
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  8. #208
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 018

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    to czemu do tej pory nie masz drugiego body? choćby tani 6DMKII
    do takich fot turbo-af Ci nie potrzebny
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  9. #209
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    to czemu do tej pory nie masz drugiego body? choćby tani 6DMKII
    do takich fot turbo-af Ci nie potrzebny
    Zawsze mam ze sobą drugi aparat, ale nie jest on kompatybilny z R6, oraz nie zapewnia takiej jakości obrazu. Powrotu do lustrzanek nie przewiduję, miałem kiedyś RP, z jakości byłem bardzo zadowolony, ale szybko się pozbyłem, bo mam za grube paluchy, nie trafiałem tam gdzie chciałem. Poza tym on ma inną baterie niż R6. Przez wiele lat pokazywałem swoje fotografie na ekranach za pomocą projektora w formie pokazów multimedialnych, nigdy nie było kłopotów z szumami (ponad 150 projekcji). Największe ekrany miały 12 m szerokości. Mało tego, pokaz taki z mojego pliku multimedialnego miałem okazję obejrzeć w kinie, na ekranie kinowym – jakość rewelacja, z tym, że operator mi powiedział, że musiał plik przerobić pod formatu projektora kinowego.

  10. #210
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    BTW Fuji zrobił nowy model APS-C, ale dalej z matrycą 26 Mp, co przy kropie 1,5 x daje odpowiednik niecałych 23 Mp na kropie 1,6 x. Oni się po prostu nie wygłupiają, a mogliby pierdyknąć matrycę 40 Mp i lemingom kopary by opadły. Drugi raz by im opadły, jakby zobaczyli masakrę na ISO 500.
    Oni się nie wygłupiają, bo....... nie mogą . Po prostu nie mają skąd wziąć innej matrycy dopóki im Sony nie zrobi /*

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Jak do tego ma się R7 i skoro tylko ISO 1600, to po co producent daje w nim wyższe ISO???
    Nie powiększam fragmentów klatki, na ogół staram się tak zrobić kadr, żeby jak najmniej go w edycji zmieniać, wiem - dużo chodzenia to kosztuje.
    Pytanie kieruję do praktyków, ludzi opanowanych, którzy nie będę bić, za tak banalne pytanie.
    Nie czuję się jakimś ekspertem ale mam praktykę z M6 i M100 (oba mają matryce 24 MPx). Obu używam czasem (teraz mniej) do robienia zdjęć w teatrze (a więc bardzo trudne warunki). Czasem używałem nawet iso 6400 i z obu zdjęcia nadają się do pokazania ludziom i to nawet na wystawie gdzie były metrowej wielkości powiększenia. Podejrzewam że w R7 będzie tylko lepiej.
    Co do porównań to mam też Sony A6000. Obrazek z Sony jest bardzo elastyczny, na wysokich iso jest może ciut gładszy (choć to jest dla mnie aptekarska różnica) natomiast w Sony wraz ze wzrostem iso obraz zauważalnie traci kolor. Szczególnie dotyczy to dużych jednolitych powierzchni (np. czerwień). Przy kolorowych światłach teatralnych czasami bywało to problematyczne.




    * - taka mała złośliwość do tych peanów na temat konkurencji
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 10-06-2022 o 19:21
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 21 z 66 PierwszyPierwszy ... 11192021222331 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •