Strona 30 z 260 PierwszyPierwszy ... 2028293031324080130 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 291 do 300 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #291
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    W kamerach od dawien dawna tylko evf i jakoś dają radę . Myślę że poza nielicznymi przypadkami nie powinno to stanowić problemu.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #292
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    W kamerach od dawien dawna tylko evf i jakoś dają radę . Myślę że poza nielicznymi przypadkami nie powinno to stanowić problemu.
    Dokładnie tak Zaraz ktoś następny napisze, że EVF wypala gałki oczne
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #293
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    bialystok
    Wiek
    59
    Posty
    195

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Wypala.... tylko jeszcze nie zdajecie sobie z tego sprawy....
    canon/yashica/nikon/minolta - i co z tego jak zdjęć nie umiem robić?

  4. #294
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Ten argument z kamerą jest ciekawy, w sumie fakt, że tam od dawna jest to już stosowane.

    Wydaje mi się, że wojenka dslr vs mirrorless wynika przede wszystkim z tego, że sporo osób już posiada lustrzankę, wydało na system niekiedy kilkadziesiąt tysięcy złotych i teraz okazuje się, że wyszło coś, co może zachwiać rynkiem i spowodować znaczny spadek wartości tego kapitału.

    Trzeba zadać sobie pytanie co bym zrobił gdybym mógł pozbyć się sprzętu w tej samej cenie co go kupiłem i móc wybierać teraz.

    Ja rok temu kupując 7d mk2 wiedziałem o istnieniu bezlusterkowców, jednak wtedy ceny wydawały mi się kosmiczne i traktowałem je jako przejściową modę, stąd decyzja o lustrze Canona - szkła mi odpowiadały i zawsze chciałem mieć półpro puszkę, która da mi więcej możliwości niż na tę chwilę potrzebuję.

    Obecnie, gdybym mógł się cofnąć w czasie i miałbym wybierać ponownie za te same pieniądze, to szczerze mówiąc nie wiem co bym zrobił.
    Jeśli już kusiłbym się na bezlusterkowca, to poszedłbym w stronę Fuji X-T2 lub X-T20 z 10-24 + 35 1.4 + 18-55. Nie mam jednak wtedy pewności, czy wybrałem dobrze, bo nie miałbym doświadczenia z tak wspaniałą puszką jaką jest 7D II.

    Wydaje mi się, że obecnie to co hamuje przejęcie rynku przez bezlusterkowce to jest cena. Gdyby obiektywy zaczęły kosztować tyle samo co odpowiedniki lustrzankowe, to pewnie ostatecznie przeszedłbym na nie. Niestety, ale waga lustrzanki daje się we znaki, a bezlusterkowiec z jednym zoomem i dwiema stałkami załatwiłby ten problem raz na zawsze, a aparat zawsze można by mieć przy sobie.

    Chyba jedyne wyjście z tego dylematu to cieszyć się z tego co się ma i robić foty . Technologia zawsze pójdzie do przodu i okaże sie, że to co kupię dziś, za 3 lata będzie śmiesznym sprzęcikiem. Zawsze straci się kasę, fotografia to droga zabawa.
    Ostatnio edytowane przez adf1985 ; 12-10-2018 o 08:31

  5. #295
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez adf1985 Zobacz posta
    Wydaje mi się, że wojenka dslr vs mirrorless wynika przede wszystkim z tego, że sporo osób już posiada lustrzankę, wydało na system niekiedy kilkadziesiąt tysięcy złotych i teraz okazuje się, że wyszło coś, co może zachwiać rynkiem i spowodować znaczny spadek wartości tego kapitału.
    wartosc mi zwisa, dynda i powiewa. mam DSLR, bardzo mi odpowiada i zamierzam go (lub kolejnej nakretki do moich obiektywow) uzywac.

    natomiast to co mi nie zwisa, to fakt, ze Canon bedzie sie rozbijal na projektowanie szkiel do RF (bo to w tej chwili pewnie 1/2 ich R&D optyki do aparatow). to oznacza mniejsze szanse na szkla, ktore chetnie bym sobie kupil, jak EF 135/2.8, EF-S 35/1.8, EF-S 15/2.8, EF-S 17-50/4 IS, EF-S 50-150/4...

    z tym ze ja jestem generalnie z tych, co o systemach mysla w kategoriach obiektywow a dopiero potem nakretek do nich. bo te sa baaaardzo drugorzedna sprawa. a moj problem z R-ka jest taki, ze o ile sam korpus mnie totalnie grzeje (nie ma w nim nic co by mnie ekscytowalo, czego nie moglbym zrobic moim 6D mkII) i nie obsluguje natywnie moich obiektywow, o tyle wlasnie oznacza to nowy bagnet RF. wiec odciagniecie tych ludzi, ktorzy robili swietna optyke do EF, do klepania RF.



    Cytat Zamieszczone przez adf1985 Zobacz posta
    Trzeba zadać sobie pytanie co bym zrobił gdybym mógł pozbyć się sprzętu w tej samej cenie co go kupiłem i móc wybierać teraz.
    takie pytanie to sobie moga dzieciaki kupujace Sony zadawac. albo inni onanisci. jak sie ma 8-10 swietnych szkiel EF (i jeszcze pare kundelkow EF-S do dopelnienia obrazka) to nigdy ale to nigdy nie kalkuluje sie w takich kategoriach jak "a moze bym wszystko sprzedal i co bym wtedy kupil". bo to jest abstrakcyjne dumanie...

    Cytat Zamieszczone przez adf1985 Zobacz posta
    Wydaje mi się, że obecnie to co hamuje przejęcie rynku przez bezlusterkowce to jest cena. Gdyby obiektywy zaczęły kosztować tyle samo co odpowiedniki lustrzankowe, to pewnie ostatecznie przeszedłbym na nie. Niestety, ale waga lustrzanki daje się we znaki, a bezlusterkowiec z jednym zoomem i dwiema stałkami załatwiłby ten problem raz na zawsze, a aparat zawsze można by mieć przy sobie.
    bezlusterkowosc ma malo wspolnego z waga (vide policz sobie A7 z zestawem dobrych szkiel i porownaj z 6D/D610 z analogicznym zestawem). to raczej kwestia wolnej niszy rynkowej i polki cenowej, na ktora te sie wbily te tansze bezlusterkowce lub te od nowych producentow (ktorzy rzucili sie na ten kawalek torta, z ktorego jeszcze mogli cos ukroic - bo w lustrach mogli Canonowi i Nikonowi skoczyc i obtoczyc)

    Cytat Zamieszczone przez adf1985 Zobacz posta
    Chyba jedyne wyjście z tego dylematu to cieszyć się z tego co się ma i robić foty . Technologia zawsze pójdzie do przodu i okaże sie, że to co kupię dziś, za 3 lata będzie śmiesznym sprzęcikiem.
    70-300 L, ktory kupilem lat temu 7, jest nieodmiennie znakomitym obiektywem. mimo zauwazalnego przyrostu megapikseli uzywanych z nim nakretek. podobnie 16-35/4 czy 24-70/4
    w okolicach roku 2010 mialem tez takie szklo jak 300/4 nonIS, ktore juz wtedy bylo pelnoletnie. dzisiaj jest w wieku, w ktorym zaklada sie rodzine i mysli o dzieciach i jego kolejny wlasciciel tez pewnie uchachany robi piekne zdjecia. bo to nie jest smieszny sprzecik

    powtorze: myslisz od **** strony! system Canona czy Nikona ma sie dla obiektywow. nie dla nakretek do nich
    www albo tez flickr

  6. #296
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    bezlusterkowosc ma malo wspolnego z waga (vide policz sobie A7 z zestawem dobrych szkiel i porownaj z 6D/D610 z analogicznym zestawem). to raczej kwestia wolnej niszy rynkowej i polki cenowej, na ktora te sie wbily te tansze bezlusterkowce lub te od nowych producentow (ktorzy rzucili sie na ten kawalek torta, z ktorego jeszcze mogli cos ukroic - bo w lustrach mogli Canonowi i Nikonowi skoczyc i obtoczyc)
    Też prawda, choć nie do końca. Szkła dedykowane dla małego obrazka faktycznie są cięższe, poza tym jest straszne parcie na bardzo jasne szkła (canon 28-70 2.0 ważący 1,5kg, 50mm 1.2 ważący 1kg), ale do takiego Fuji serii X szkiełka ważą odpowiednio mniej, chociaż wiadomo, że rewolucja to nie jest. Ja obliczyłem, że takie amatorskie bezlustro APS-C jak X-T20 waży 500g mniej niż moja lustrzanka, a szkła średnio 100g mniej sztuka (odpowiedniki). Czy to tak dużo? Moim zdaniem jak zawsze - zależy . Ale faktycznie widać, że waga robi sie w ostatecznym rozrachunku argumentem niszowym.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    70-300 L, ktory kupilem lat temu 7, jest nieodmiennie znakomitym obiektywem. mimo zauwazalnego przyrostu megapikseli uzywanych z nim nakretek. podobnie 16-35/4 czy 24-70/4
    w okolicach roku 2010 mialem tez takie szklo jak 300/4 nonIS, ktore juz wtedy bylo pelnoletnie. dzisiaj jest w wieku, w ktorym zaklada sie rodzine i mysli o dzieciach i jego kolejny wlasciciel tez pewnie uchachany robi piekne zdjecia. bo to nie jest smieszny sprzecik

    powtorze: myslisz od **** strony! system Canona czy Nikona ma sie dla obiektywow. nie dla nakretek do nich
    Zgadzam się, mam 400mm 5.6, które ma już ponad 30 lat i jest to wspaniały obiektyw, którym można niejedno wyczarować. Najlepsze, że kupiłem go do fotografii ptaków, a ostatnio używam do izolowania różnych listków, kwiatków itd. i jest magia.

    Też uważam, ze najpierw obiektywy, a później puszka, sam tak teraz wybierałem i Canon/Nikon są nadal nie do pobicia.
    Sądzę jednak, że jak na moje potrzeby system X od Fuji też jest ciekawy, chociaż musiałbym zrezygnować z teleobiektywów.

    Cieszy mnie to, że Canon wypuścił ten adapter do EF i EF-S, który powoduje, że szkła działają jak natywne. Chyba po prostu najlepszym wyjściem będzie dla mnie gdy sobie poczekam, aż wypuszczą sensowną puszkę z RF pod moje potrzeby (czyli APS-C) a wtedy po prostu zamienię "nakrętkę" dla być może lepszego AF [więcej punktów] i nieco mniejszej wagi)

  7. #297
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 598

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Problem z fanami bezluster jest taki, że oni je użytkują od lat. Dlaczego w nie weszli? M.in dla mniejszej wagi i rozmiaru. Jaki stąd wniosek? Że to generalnie użytkownicy UWA, standardów i innych raczej krótszych szkieł. No to proszę o argumentacje za bezlustrami dla tych co siedzą w teleobiektywach (tzn. używają też czegoś krótszego, ale ważniejsze są dla nich tele).

  8. #298
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    takie pytanie to sobie moga dzieciaki kupujace Sony zadawac. albo inni onanisci. jak sie ma 8-10 swietnych szkiel EF (i jeszcze pare kundelkow EF-S do dopelnienia obrazka) to nigdy ale to nigdy nie kalkuluje sie w takich kategoriach jak "a moze bym wszystko sprzedal i co bym wtedy kupil". bo to jest abstrakcyjne dumanie...
    Zawsze "podziawiam" osoby negujące wszystkie inne systemy (poza swoim) i lżące innych użytkowników . Od lat kibicuję Sony i swoje szkła Canona przeniosłem na bagnet A7-ki, różnica w pracy nieporównywalnie komfortowa z tym co oferuje Canon w DSLR. ZAWSZE ostre zdjęcia bez bf/ff i dużo innych rzeczy których w DSLR Canona (w EOS R też jakoś nie bardzo takowe widać) nie było i nigdy nie będzie.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    bezlusterkowosc ma malo wspolnego z waga
    ????????????????
    Śmiechłem http://j.mp/2RK4R8v No wybacz, ale jako użytkownik Fuji X-T2 ze szkłem XF 56 f/1.2 proponuję abyś uzupełnił wiedzę w tym temacie... Zestaw XT-2 z trzema szkłami waży i zajmuje w torbie foto tyle, co korpus FF canona bez szkieł.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 12-10-2018 o 11:43
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #299
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 421

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    candar to A7 czy Fuji x-t2 ? Jak oba to spoko. Zazdroszczę. Podziwiam "Was" użytkowników Sony i innych systemów, że Wam się chce mordować z "lustrzankowym plebsem" na forum Canona. Okazuje się, że jest tak Was dużo a nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie jak się widzi ( a raczej nie widzi) EVF na salach weselnych. Bo po rozmowach z kamerunami to wszyscy jadą na weselach na LV a evf to .... chciałbym porównać opinie fotografów z ich.
    Piszesz też o komfortowej pracy na A7. Co poza ustawianiem ostrości jest tam komfortowego?
    Tak z ciekawości pytam, bez chamskiej prowokacji. Często rozmowy tutaj z użytkownikami kończą się obrażaniem lub chamską pyskówką.
    5d z 85 1.8 uzyskasz niemal identyczny obraz jak z tego fuji z 56 1.2 wiec nie wiem dlaczego wziąłeś 3 razy większy obiektyw do porównania.
    Ostatnio edytowane przez robertskc7 ; 12-10-2018 o 11:50

  10. #300
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Ja widzę jeszcze jeden problem a propo teleobiektywów.

    Pamiętam, gdy miałem 550D ważącego ok. pół kilograma i podpiąłem do niego lekkie tele (700g). Było mi niewygodnie, po prostu sprzęt ciążył na przód i to było męczące pomimo niskiej wagi całego zestawu.
    Teraz mając puszkę ważącą 900g podpinam 70-200 4 albo 400mm 5.6 i spokojnie sobie chodzę, wszystko jest idealnie wyważone, zero problemów z wygodą podczas użytkowania.

    Myślę, że każdy system ma swoje wady i zalety. W systemie sony niestety nie znalazłem obiektywów, na które byłoby mnie stać po zakupie A7.
    Dla mnie kupować A7, żeby podpinać do tego szkła manualne w niższych cenach to zły pomysł - a sporo osób tak robi. Przejściówki na inne mocowania też ponoć są co najwyżej średnie, a jak nawet są dobre (metabones) to kosztują tyle co fajny obiektyw .

    Według mnie Sony ma świetne puszki, ale obiektywy będą już drogie i zbyt ciężkie do takiego body, co może być trochę denerwujące na dłuższą metę.

    Ja akurat cieszę się z konkurencji, ona powoduje rozwój i spadek cen. Oby jak najwięcej producentów sprzętu foto i oby jak najwięcej jakości.

Strona 30 z 260 PierwszyPierwszy ... 2028293031324080130 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •