Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Wątek: Przesiadka z 350d na....

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 350d na....

    Cytat Zamieszczone przez wanted Zobacz posta
    Do bezlusterkowca podchodzę bardzo ostrożnie. Jakoś tak nie mam zaufania, może przez to, że nowość, a może przez to, że nie ma tego "klap" lustra
    Wiele bezluster różnych producentów ma obecnie na pokładzie tzw. tryb cichego ujęcia, czyli np. EOS R oferuje całkowicie cichy tryb fotografowania, co jest wymagane pracy w otoczeniu wymagającym dyskrecji, jak fotografia ślubna, reporterska czy przyrodnicza. O tym, że bezlustro którym fotografuję ma czasy 1/32.000 sec nawet nie wspominam

    Uwierz, że w większości zastosowań aparatu fotograficznego wspomniany przez Ciebie "klap" lustra to bardzo duża wada. A bezlustrekowce to również żadna nowość bo używam ich od ponad ośmiu lat. Piszesz w stylu chciałbym, ale się boję. Jeśli nie spróbujesz - to nie będziesz wiedział. Nadmienię tylko, że Twoje obawy są całkiem irracjonalne

    Ostatnio edytowane przez candar ; 28-04-2019 o 12:07
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #12
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 350d na....

    @wanted - w takim M50 masz jeszcze nowszą matrycę i procka niż w 80d - różnice niewielkie ale jednak.
    Z kolei jak przeszkadzają Ci rozmiary 80D to zainteresuj się 250D - bodaj najbardziej kompaktowe dslr jakie zrobili.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 28-04-2019 o 16:21
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #13

    Dołączył
    Apr 2019
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 350d na....

    Cytat Zamieszczone przez asz Zobacz posta
    zadam może głupie pytanie: a co Ci "klap" lustro daje poza tym że aparat jest cięższy i większy? Czy to lustrzanka czy bezluterkowiec to jedno licho zwłaszcza dla amatora. Choć przecież jak Ci zależy to i profesjonalne bezlustro też kupisz...
    No mrugam przecież, że to żart. Ale jakoś tak mam już od najmłodszych lat i zabawy z analogami, że "klap" to "klap". W świecie ciszy działają kompakty (chociaż przy analogach ciche nie były z racji np. mechanicznej migawki). Gdzieś tam mam zakodowane to w tle głowy. Dobra, uprzedzenia itp. co jednak poradzę. Mam tak i tyle. Inna sprawa, że nie miałem w ręku bezlusterkowca, więc to są na prawdę moje subiektywne opinie.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Wiele bezluster różnych producentów ma obecnie na pokładzie tzw. tryb cichego ujęcia, czyli np. EOS R oferuje całkowicie cichy tryb fotografowania, co jest wymagane pracy w otoczeniu wymagającym dyskrecji, jak fotografia ślubna, reporterska czy przyrodnicza. O tym, że bezlustro którym fotografuję ma czasy 1/32.000 sec nawet nie wspominam

    Uwierz, że w większości zastosowań aparatu fotograficznego wspomniany przez Ciebie "klap" lustra to bardzo duża wada. A bezlustrekowce to również żadna nowość bo używam ich od ponad ośmiu lat. Piszesz w stylu chciałbym, ale się boję. Jeśli nie spróbujesz - to nie będziesz wiedział. Nadmienię tylko, że Twoje obawy są całkiem irracjonalne
    Dla mnie nie jest to wada. Nie widzę u siebie potrzeby wymagania dyskrecji.
    Być może boję się, ale czy chciałbym? Tak daleko nie posuwałbym się. Może jakbym w swoim otoczeniu miał osobę z takim sprzętem zmieniłbym zdanie.
    A może inaczej, w czym taki bezlusterkowiec będzie wiódł prym? Lżejszy, mniej mechanizmów, czasy migawki (chociaż 1:320000, jest nie dla mnie). Oczywiście nie wspominam o tym, aby deklasować taki sprzęt. Po prostu dociekam. Może macie rację, ale nadal skłaniam się do klasyki.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    @wanted - w takim M50 masz jeszcze nowszą matrycę i procka niż w 80d - różnice niewielkie ale jednak.
    Z kolei jak przeszkadzają Ci rozmiary 80D to zainteresuj się 250D - bodaj najbardziej kompaktowe dslr jakie zrobili.
    No to jest jakiś argument z tym prockiem i matrycą. Postaram się jeszcze poszukać jakiegoś info.

    Cytat Zamieszczone przez Martin87 Zobacz posta
    70D możesz nabyć i wyjdzie na to samo co z 80D, a taniej i możesz wgrać magic latern
    Magic Latern to tak jaki kiedyś nielicencjonowany soft dla 300d? Poszukam więcej o nim. Dzięki.
    Ostatnio edytowane przez wanted ; 28-04-2019 o 22:04

  4. #14
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wwa
    Wiek
    53
    Posty
    449

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 350d na....

    Jeśli aps-c to szedłbym w Sony A6300. Jeśli FF to którekolwiek A7 - I II III, w zależności od finansów. Bardzo dobre matryce, wszystkie szkła pasują, histogram "w oku". Jako posiadacz A7 i 5D widzę same zalety.
    5D 50/1.8 STM + 100/2.8 L IS USM

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 350d na....

    nie, no znowu to Sony... I jeszcze "bardzo dobre matryce" ... no zwłaszcza w tych alfa sprzed ok. 2 lat moja kuzynka miała w domu weselnym robione zdjęcia Alfą FF... to była tragedia. Zwłaszcza wieczorem. Kolory na zdjęciach były wyblakłe i miały jakoś taką poświatę zielonkowatą. Zdęcia robił zawodowy fotograf zajmujący się oficjalnie fotografią ślubną, więc podejrzewam, że to raczej kwestia tej "bardzo dobrej matrycy". Dlatego mimo iż ona taka doskonała ja wolę ten "kicz" od Canona... no ale co ja tam wiem...

  6. #16
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wwa
    Wiek
    53
    Posty
    449

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 350d na....

    Cytat Zamieszczone przez asz Zobacz posta
    nie, no znowu to Sony... I jeszcze "bardzo dobre matryce" ..
    Przepraszam. Nie chciałem urazić. Nie wiedziałem, że to tabu.
    5D 50/1.8 STM + 100/2.8 L IS USM

  7. #17
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 350d na....

    bez tendencyjności proszę to nie tabu, tylko jest już trochę męczące słuchanie o tym jak to Sony jest jedynym cudownym bezlustrem, a potem to lata świetlne i na drugim końcu nic... Dlaczego nikt tu np. nie poleca Olimpusa i Panasonika tylko bez przerwy Sony... Poza tym to tak de facto chciałabym wiedzieć co w tym Sony faktycznie jest takiego czego nie ma w Canonie? Pewnie ma swoje zalety, ale byłoby dobrze zauważać też wady...
    Ostatnio edytowane przez asz ; 29-04-2019 o 11:53

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Odp: Przesiadka z 350d na....

    Cytat Zamieszczone przez asz Zobacz posta
    moja kuzynka miała w domu weselnym robione zdjęcia Alfą FF... to była tragedia.
    Moja kuzynka wróciła zapłakana ze szkoły i mówi, że już dość ma Canona. Chce Sony

  9. #19
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 350d na....

    Cytat Zamieszczone przez Kwapiszon Zobacz posta
    Przepraszam. Nie chciałem urazić. Nie wiedziałem, że to tabu.
    Żadne tabu. Po prostu niektórzy tu mają alergię ze względu na wysyp proroków głoszących dobrą nowinę jakie to Sony najlepsze we wszystkim .
    Oczywiście Sony jest bardzo dobrym pomysłem na zakup, tak samo jak Olympus czy Nikon.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #20

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 350d na....

    To nie o to chodzi. Tu chodzi o pewną tendencyjność wypowiedzi, dyskretnie zawarte w niej ukierunkowanie na wyższość konkurencji itp. Co jest irytujące po prostu.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •