Strona 265 z 410 PierwszyPierwszy ... 165215255263264265266267275315365 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 641 do 2 650 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #2641
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez adzi Zobacz posta
    Trzeba robić RAW (14 lub 12 bitów) i go wywoływać, choćby w takich właśnie programach.
    Znalazłem coś takiego, lepsze to niż nic https://www.youtube.com/watch?v=md3m_QbuSc0
    Jeśli nie patrzymy na postprocessing to oczywiście rozpiętość tonalna wygrywa, mi głównie zależy właśnie żeby się nie modlić nad każdym zdjęciem potem .
    Generalnie rzeczywiście, to co napisałeś też brzmi bardzo sensownie, właśnie sęk w tym, że te obrazki są podkręcone w GoPro/iPhone ale idealnie, ze smakiem, nieprzedobrzone i może trzeba po prostu kupić program, który to sensownie dobierze.

    Polecasz któryś z tych programów? Mam LR ostatniego bez abonamentu. Fotki obrabiam raz na rok, więc szukam czegoś w sensownej cenie żebym raz zapłacił, a nie abonament, ale żeby dało się w miarę fajny efekt uzyskać. Z tego co widzę, to chyba oba po 400zł są +-, więc cena spoko imo, tylko który bardziej warto . Na szybko patrząc to chyba ten Luminar lepszy?
    Nie jest lepszy.
    kazdy program jest dobry , kazdym programem dochodzi sie do tego samego celu.
    dla jakiegos motywu programem X znajdziesz dosc szybko konieczne nastawy , programem Y mozesz potrzebowac wiecej czasu , dla inego motywu moze byc na odwrot - to w programie Y latwo znajdziesz nastawy , w programie X musisz sie pomeczyc.

    Na kazdym kanale masz liczby od 0 do 255 nic wiecej i kazdym programem mozna te liczby nastawic.

    Problem nie w aparacie , tylko w Twoim nastawieniu albo mozliwosciach.
    Obawiam sie , ze jestes zbyt leniwy , by poznac program ktorym sie poslugujesz , jego mozliwosci i wymagania.
    Nie wiem kto to pisal , czy to ten sam watek , ale Autor opini jakoby z c5mk2 kolory " wychodza " gorsze niz i iphopna jest absolutnym ignorantem i ma Zero wiedzy podstawowej. Aparat czyli raw zapisuje obraz "czarno- bialy ". Raw nie ma przypisanej zadnej przestrzeni barwnej,
    zapisane sa tylko roznice jasnosci . To liczby , z ktorych pozniej mozna wyliczyc kolor w dowolny sposob.
    aparat w zaden sposob nie przesadza o jakosci koloru.
    Jakosc koloru jest ostatecznie nadawana w urzadzeniu wyjscia.
    To tam okreslonym liczbom zapisanym w pliku zostanie przyporzadkowany kolor fizyczny.
    Jakosc tego koloru w urzadzeniu wyjscia to wlasnie jakosc barwy jaka widza oczy.

    Nic gorszego niz " Picture style" , to sie podoba 2 , 3 razy moze jeszcze od czasu do czasu. Po czasie staje sie obraz maniera nie do zniesienia.

    Ustaw sobie wszystko na Auto , a nastepnie dla zdjec z ktorych jestes niezadowolony dokonaj indywidulanych poprawek.


    Moje doswiadczenia nie sa zadna wyrocznia ani wskazowka , ale zdaza mi sie, ze nad jednym zdjeciem trzeba posiedzic i 40 godzin ,
    zas zdjecia urlopowe w ciagu godziny zalatwiam lekko 100 sztuk - tak to mozna zautomatyzowac.


    rozumiem i jest to prawdopodobne, ze ktos z aparatu c5mk2 lub dowolnie innej lustrzank dslr produkuje kolor gorszy niz z iphona , ale na milosc boska , niech nie pisze ze to aparat produkuje gorszy kolor.
    Za gorszy kolor odpowiada wylacznie Autor zdjecia , ktory nie potrafi obsluzyc oparatu i programu do obrobki zdjec.
    Matryce Canon zawsze charakteryzowaly sie duza selektywnoscia i to jest ich mocna strona.
    Moza stawiac rozne zarzuty dla c5 ( kazdego modelu ) , ale nie ten ,ze sie nie da uzyskac dobrego koloru.
    Pomiedzy obrazem z iphona a obrazem z dowolnego c5 jest przepasc i nie bede wchodzil w szczegoly techniczne dlaczego , gdyz szkoda mi czasu na wyjasnienia , ktore od dobrych 10 - 15 lat sa dostacznie znane.

  2. #2642
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez adzi Zobacz posta
    Czyli jak focę RAW i mam PS to po prostu na miniaturce, która jest w JPG zaszyta w RAW widzę efekt. Wydawało mi się, że tam też zapisuje się info o tych przesunięciach suwaków ale może mi się właśnie tylko wydawało.
    Tak, na miniaturce JPG masz efekt z Picture Style, być może te ustawienia gdzieś się zapisują, jak otwieram taki RAW w DPP, to w DPP suwaki już są ustawione jak było w Picture Style, ale nie wpływa to na RAW, bo ja wrzucę tego samego RAW do LR, to LR zapodaje swoje ustawienia.

  3. #2643
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    W programach jest przewaznie mozliowsc wyboru nastaw " jak w aparacie"- wowczas sa one przejete z exifu . Mozna tez jakies dowolne inne.

    np "Auto" . To Auto z programu wcale nie musi byc identyczne jak " Auto" w aparacie jesli to nie jest program firmowy.
    np w PS /LR Auto jest inne niz "Auto" w canonie , ale w DPP juz identyczne.

  4. #2644
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Sklepy zaczynają hurtowo obniżać ceny na R Niektóre sklepy sprzedają już po 7k zł

    https://kaktus24.pl/product-pol-3062...-R.html?zwykle

    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/apara...os-r-body.html

    BTW - Jak zejdzie do 6k zł to będzie prawie realna jego wartość
    Ostatnio edytowane przez candar ; 02-11-2019 o 09:04
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #2645
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cyfrowe.pl to dystrybucja PL, Cena zawiera VAT. Kaktus wygląda na to o czym pisałem trochę wcześniej.

    Jak widać te ceny wynikają z wysokiego dochodowego 18%, z VATu 23%, ale przede wszystkim przycinki dystrybutora i pewnej polityki cenowej canona. Skoro z 10.500zł schodzą do 8000zł i ciągle się opłaca to widać ile sobie doliczają. Z Sony, Nikonem, czy innymi jest identycznie.

    Cena w cyfrowe już jest bdb. jak za takie FF. Nic tylko brać
    Miłego dnia
    moja www

  6. #2646
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Jeśli mialy by się dobrze sprzedawać obiektywy rf wśród posiadaczki Rki, to przy ich cenie Canon może Rke dawac za darmo
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  7. #2647
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Cyfrowe.pl to dystrybucja PL, Cena zawiera VAT. Kaktus wygląda na to o czym pisałem trochę wcześniej.

    Jak widać te ceny wynikają z wysokiego dochodowego 18%, z VATu 23%, ale przede wszystkim przycinki dystrybutora i pewnej polityki cenowej canona. Skoro z 10.500zł schodzą do 8000zł i ciągle się opłaca to widać ile sobie doliczają. Z Sony, Nikonem, czy innymi jest identycznie.

    Cena w cyfrowe już jest bdb. jak za takie FF. Nic tylko brać
    Nie tylko w cyfrowe. Nawet euro agd ma tą promocję. Ale ta do końca października była lepsza, bo co prawda za 8100 był R, ale za to z dodatkową baterią e6N. Teraz trzeba dać 8800, ciąć karton i czekać na zwrot, czego osobiście nie lubię.

  8. #2648
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Ciekawe czy dalej będzie spadać bo jadę w marcu na wakacje to bym kupił

  9. #2649
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Canon odkurzy Sony robi za grzejnik, świat idzie do przodu.

  10. #2650
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez adzi Zobacz posta
    Ciekawe czy dalej będzie spadać bo jadę w marcu na wakacje to bym kupił
    Te ceny promocyjne pojawiały się sinusoidalnie. W grudniu lub styczniu znowu cena skoczy w okolice 10kzł. Na euro.com.pl są w tej chwili też raty 40x0% więc dla wielu trochę mniej bolesne są takie zakupy.

    Swoją drogą jeśli aparat tylko na wakacje to może nie ma sensu wydawać tyle siana i lepiej kupić jakąś starszą używkę 6d lub nawet 5d2?
    Miłego dnia
    moja www

Strona 265 z 410 PierwszyPierwszy ... 165215255263264265266267275315365 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •