Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Jak rozbudować zestaw na przyszłość ? Kupic drugie bodu bezlusterkowe ?

  1. #1
    Awatar Mortan
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Polska
    Posty
    3

    Domyślnie Jak rozbudować zestaw na przyszłość ? Kupic drugie bodu bezlusterkowe ?

    Koleżanki i Koledzy

    Mam body 700d wraz C10-22 i C70-300 IS II, zdjęcia robię głownie na wyjazdach czyli krajobraz i architektura.
    Generalnie uwielbiam szeroki kąt 10mm jak i obraz jaki daje mój teleobiektyw, jego ostrość i stosunek ceny do jakości jest super.

    Ale trochę brakuje czasami czegoś jasnego pomiędzy tymi obiektywami, do zdjęć w gorszych warunkach oświetleniowych. Myślałem żeby kupić używkę C17-55 IS, lub dwa naleśniki 24mm i 40mm. Minus pierwszej opcji to waga obiektywu, druga opcja natomiast częste zmiany obiektywów

    No i wpadłem na pomysł kupienia drugiego body np M50 i docelowym EFM11-22 zamiast C10-22 na dlsr. Wtedy miałbym tele na 700d i szeroki kat na M50. Wiec bez zmian obiektywów,podczas normalnego dnia, a do pozniej tego kupic 40mm stm i EFM 22mm i jest super zestaw na kiepskie oswietlenie. Wagowo wyjdzie mniej więcej to samo, a zawsze na jakiś spacer można zabrać tylko m50 ze szkłami, i również jakość zdjęć na m50 powinna być chyba lepsza niż 700d ?

    Wiem, ze każda z tych opcji jest bardzo rożna cenowo, ale powiedzmy, ze finanse bardziej schodzą na dalszy plan, a głownie chodzi o sens budowania zestawu na przyszłość.

    Pozdrawiam

    Wszystkie opcje rozpatruje pod kątem fotografii, filmy mnie nie interesują.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Jak rozbudować zestaw na przyszłość ? Kupic drugie bodu bezlusterkowe ?

    Cytat Zamieszczone przez Mortan Zobacz posta
    No i wpadłem na pomysł kupienia drugiego body np M50 i docelowym EFM11-22 zamiast C10-22 na dlsr. Wtedy miałbym tele na 700d i szeroki kat na M50. Wiec bez zmian obiektywów,podczas normalnego dnia, a do pozniej tego kupic 40mm stm i EFM 22mm i jest super zestaw na kiepskie oswietlenie. Wagowo wyjdzie mniej więcej to samo, a zawsze na jakiś spacer można zabrać tylko m50 ze szkłami, i również jakość zdjęć na m50 powinna być chyba lepsza niż 700d ?
    W mieście używam zestawu: R+UWA i M50+M55-200. Mieści się w małej torbie Event Messenger 150. Właśnie żeby nie przepinać obiektywów.
    Do krajobrazu odwrotnie: R+70-300L i M50+M11-22.
    A w zapasie zawsze mam malutkie M22 i genialne optycznie M32.
    Dwa zestawy to i wygoda i kłopot i koszty. Sporo wyjazdów załatwiam jednak tylko kompletnym zestawem M - to jest 1kg sprzętu a może wszystko .
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #3
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Jak rozbudować zestaw na przyszłość ? Kupic drugie bodu bezlusterkowe ?

    Pod APS-C jest jeszcze jasny zoom sigmy 18-35/1.8 w podobnej cenie jak 17-55/2.8 canona.
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 251

    Domyślnie Odp: Jak rozbudować zestaw na przyszłość ? Kupic drugie bodu bezlusterkowe ?

    Wyraźnie brakuje Ci środka, więc kup tzw. uniwersalny zoom lub stałkę w okolicach 35-40 mm.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •