Strona 16 z 66 PierwszyPierwszy ... 6141516171826 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 653

Wątek: Canon EOS R7 i R10

  1. #151
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta

    Gwoli ścisłości: czy wg Ciebie AF działa dobrze na FF bez względu na to, czy jest to DSLR, czy ML, a nie działa na APS-C również niezależnie od tego, czy jest lustro, czy go nie ma, a na dodatek, czy mówimy tylko o sprzęcie Canona? Ten wątek dotyczy R7, który jest ML APS-C, więc porównywanie go np. do 1Ds Mark III musi mieć konkretne uzasadnienie- jest reguła, czy jej nie ma.
    ML FF to nadal nie posiadam, prawie pobiegłem do sklepu jak się wojna zaczęła ale postanowiłem ustalić przed zakupem czy przypadkiem nie dostanę jak to określasz takiego "fullframe z matrycą o właściwościach apsc" i nie zdołałem tego ustalić (nawet zadałem pytanie na forum ale forum chyba nie jest w stanie udzielić informacji na proste pytanie) bedę się musiał wybrac do sklepu strzelić przed sklepem parę fotek zobaczyc rawy i dopiero wtedy podjąc decyzję czy to kupuję - chciałbym mieć jeden uniwersalny korpus (bo i tak bedę miał dwa ale nie chciałabym mieć trzech każdy do czegoś innego).

    Jestem amatorem więc 1DsMIII leży całkowicie po za moimi zainteresowaniami, ale R5 już całkowicie w zainteresowaniach pod warunkiem że bedzie uniwersalny.

    jedynego ML do jakiego mam dostęp to nikon 1 małżowinki - kompletnie zrypany sprzęt pod względem ergonomii i nie chodzi tu o wielkość sprzętu tylko sterowanie które głównie polega na "jak ogłupić ten aparat żeby robił to chcę zrobić"
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 05-06-2022 o 15:30 Powód: złe tagowanie, dyskutujesz sam ze sobą? Poprawiłem

  2. #152

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Nie kojarzę by było, są DNG do pobrania

    https://froknowsphoto.com/exclusive-...WALQ2X24lTWo90

    Foty jak to z cropa, szumią nie moja bajka.
    No właśnie - szumią. Naiwnie sądziłem, że kupię R7 jako uzupełnienie R6, ale zaczynam w to wątpić.
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  3. #153

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta
    No właśnie - szumią. Naiwnie sądziłem, że kupię R7 jako uzupełnienie R6, ale zaczynam w to wątpić.
    Niestety, wszystko zaczyna wskazywać na to, że w wypadku R7/R10 Canon postanowił jeszcze przez jedną generację odgrzać kotleta i używać bardzo już wiekowych matryc.
    Niestety wygląda, że tylko R5, R3 doczekały się nowości. Możliwe, że Canon jeszcze nie potrafi zaaplikować tej technologii do gęściejszych matryc.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

  4. #154
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 421

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Niestety, wszystko zaczyna wskazywać na to, że w wypadku R7/R10 Canon postanowił jeszcze przez jedną generację odgrzać kotleta i używać bardzo już wiekowych matryc.
    Niestety wygląda, że tylko R5, R3 doczekały się nowości. Możliwe, że Canon jeszcze nie potrafi zaaplikować tej technologii do gęściejszych matryc.

    p,paw
    w r6 siedzi ta z 1dXII podobno

  5. #155

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    w r6 siedzi ta z 1dXII podobno
    1DxIII dokładnie rzecz biorąc (charakterystyka jest niemal identyczna). Stary kotlet (niestety). Brak dual-gain, sztuczne ISO pośrednie itp. Technologia sprzed 6-7 lat.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

  6. #156
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 018

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Dx mkIII debiutował ledwie kilka mscy przed R6
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  7. #157
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    1Dx Mk III ma matrycę 20 Mp no więc nie wiem, czy tę samą technologię można dokładnie zaimplementować do matrycy gęstszej, jaką ma R6. W każdym bądź razie R7- a o nim ten wątek- jedzie stęchlizną.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  8. #158
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 598

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Ludzie, matryca APS-C ma powierzchnię ponad 2x mniejszą od FF. Tym samym pada na nią ponad 2x mniej fotonów. 2x mniej światła to różnica 1EV. Więc na DX zawsze muszą być szumy zdecydowanie większe. Zakładam te samą technologię. To wynika z powierzchni. A gęstsze upakowanie pikseli pogarsza jeszcze sprawę.
    Nie oczekujcie backupu FF w cropowych body, z szumami jak z FF.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  9. #159
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ludzie, matryca APS-C ma powierzchnię ponad 2x mniejszą od FF. Tym samym pada na nią ponad 2x mniej fotonów. 2x mniej światła to różnica 1EV. Więc na DX zawsze muszą być szumy zdecydowanie większe. Zakładam te samą technologię. To wynika z powierzchni. A gęstsze upakowanie pikseli pogarsza jeszcze sprawę.
    Nie oczekujcie backupu FF w cropowych body, z szumami jak z FF.
    Wreszcie pojawia się głos rozsądku, bez zbędnych epitetów w stylu: odgrzewane kotlety, stęchlizna itp. Jeżeli ktoś ma kalkulator pod ręką, to może sobie jeszcze policzyć, tak dla własnej przyjemności, wielkość pojedynczego piksela w R6 i R7 zobaczy czy jest różnica.
    Nie rozumiem dlaczego cały czas w CB traktuje się inżynierów – konstruktorów z Canona jak idiotów, ciągle coś robią, żeby klientów oszukać, oskubać, a klienci zakupami potwierdzają dominację tej firmy na rynku.

  10. #160
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS R7 i R10

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Nie rozumiem dlaczego cały czas w CB traktuje się inżynierów – konstruktorów z Canona jak idiotów, ciągle coś robią, żeby klientów oszukać, oskubać, a klienci zakupami potwierdzają dominację tej firmy na rynku.
    Zupełnie nie rozumiem tych ostrych słów. Osobiście od pierwszego kontaktu z produktami canona kilka dekad temu do dnia obecnego mam wielki szacunek do korzeni i tradycji canona. Gdyż, albowiem: „Tradycja to dąb, który tysiąc lat rósł w górę. Niech nikt kiełka małego z dębem nie przymierza!"

    ps.
    https://www.youtube.com/watch?v=KhlH...iaNaukiChannel
    Ostatnio edytowane przez candar ; 06-06-2022 o 22:23
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 16 z 66 PierwszyPierwszy ... 6141516171826 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •