Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 80

Wątek: #31 Renomowane i sprawdzone sklepy fotograficzne

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Lightbulb #31 Renomowane i sprawdzone sklepy fotograficzne

    Witam,

    temat pojawia się regularnie, nie ma jednak do tej pory u nas miejsca z zebraną wiedzą na temat sklepów foto - zarówno sieciowych jak i tych w realu. Proponuję zatem aby ten wątek był bazą danych sklepów i źródeł sprzętu, oprogramowania i wszelakiej maści akcesoriów i gadżetów związanych z naszą pasją.


    Przyjmujemy następujące zasady:
    1) podajemy tylko i wyłącznie informację o sklepach, w których coś kupiliśmy, lub próbowaliśmy kupić ale nam się np. nie udało
    2) tylko i wyłącznie popartą osobistym doświadczeniem
    3) Bez dyskusji i polemik. Jeśli masz inne doświadczenia - opisz je samodzielnie
    4) podajemy nazwę sklepu i lokalizację, link, informację co kupiliśmy oraz koniecznie kiedy to było
    5) podajemy ceny. Może być konkretny przykład, lub subiektywna opinia o poziomie cen w/s do Allegro. Cen w walutach nie przeliczamy na PLN.
    6) podajemy czy zostaliśmy objęci promocją, kuponem itd. Nie rozliczamy tego w podanej cenie
    7) określamy sposób odbioru/transportu wraz z jego kosztem i kto go organizował.
    8 ) określamy czy sprzęt był nowy czy używany
    9) negatywne opinie popieramy dokładnym opisem sytuacji.
    10) Opisy będące ewidentnym nadużyciem będą kasowane po sprawdzeniu
    11) podajcie ewentualne doświadczenia odnośnie reklamacji, gwarancji itp.
    12)ewentualne informacje dodatkowe z Waszej strony


    Proszę trzymać się opisu w punktach - będzie łatwiej porównywać dane kiedy wątek urośnie.


    * przypominam, ze jest to forum moderowane
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  2. #2
    Uzależniony Awatar Peri Noid
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    49
    Posty
    604

    Domyślnie

    No to ja będę pierwszy.

    Fotoit z siedzibą w Warszawie, ul. Czerniakowska 73/79.
    Kupiłem tam EOS-a 30D z gripem. W kwietniu. Kosztowało mnie to ok.5200 za komplet, co stanowiło trochę mniej niż na Allegro. W wakacje kupiłem dodatkowo nampę 430EX. Znów było trochę taniej. Towar odbierałem osobiście po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu. Miałem możliwość pomacać sprzęt, pstryknąć kilka fotek (w biurze sklepu). Przyjęty zostałem życzliwie.
    Ostatnio edytowane przez Peri Noid ; 18-12-2006 o 00:03 Powód: Dodałem miasto.
    Praktica MTL 5B, RevueFlex 5005, PSix, EOS 30D+opcjonalna matówka z klinem, worek szkiełek, jakaś lampa i statyw :-)

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Mac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    2 063

    Domyślnie

    Sklep firmy Jarkom
    www.cyfrowe.pl


    Zakupy w okresie 2005-2006 objemowały:
    Body: Canon 20D, 350D, 30D, 400D
    Kompakty: Canon Ixus 40, Canos PowerShot S3 IS, A 75, Olympus C725, Olumpus Mju 600
    Obiektywy:
    - Sigma 105/2.8 Macro
    - Canon 85/1.8, 100/2.8 Macro, 17-40/4L, 24-105/4L, 70-200/4L
    Lampy błyskowe: 430 EX, MR-14 EX
    Inne: karty CF, SD, statyw Manfrotto, monopod Manfrotto, plecak Lowepro, akumulatory
    Odbierałem osobiście bo tak było mi wygodniej.
    Sprzęt zawsze fabrycznie nowy.
    Reklamację akku przeproadzili sprawnie z korzyścią dla klienta.
    Cen niestety nie pamietam ale postaram się sprawdzić i dopisać, generalnie nie odbiegały od cen na stronie sklepu.
    EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8L | EF 24-105/4L IS | EF 70-200/2.8L| EF 100-400/4.5-5.6L IS | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4L | EF 135/2L| EF 100/2.8L IS Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B
    Onanizm sprzętowy NIE, dobra jakość TAK.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    OK, rzuciłem hasło więc sam coś dodam.
    Kupowałem w USA w sklepie Adorama
    Kupiłem tam poprzez kuzyna żony Canon EF 400/5.6 L w kwietniu 2005 i odbyło się to bez najmniejszych problemów. Zapłaciłem 1180 USD z osobistym odbiorem, czyli po naliczeniu stanowego podatku od sprzedaży (8,25% w NY) - sklep jest głównie internetowy, ale można odebrać osobiście co jest dużym plusem. Z tego co wiem Adorama ogranicza ilość kart kredytowych, którymi można tam płacić do tych, które można w łatwy sposób sprawdzić w USA (np. American Express). Należy pamiętać, że właścicielamni są religijni żydzi i obchodzą święto Paschy, kiedy sklep jest przez tydzień zamknięty. Do tego nie pracują w soboty (Szabas) ale za to w niedzielę mają otwarte.

    Miałem z nimi swoją małą historyjkę . Sprzęt był kupowany na 15 minut przed zamknięciem właśnie przed świętem Paschy i po zapłaceniu skierowali do magazynu. Gościu w magazynie tak chciał już iść do domu, że wydał.. całą paczkę obiektwów - sztuk cztery Po rozpakowaniu w domu kuzyn wpadł w panikę, że go 4 razy skasują, odał sprzęt zaraz po zakończonej przerwie świątecznej. Dostał za to CF 256 Mb :-|
    Polecam.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Mac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    2 063

    Domyślnie

    Sam kupowałem w Adoramie i również mogę polecić ten sklep. Miałem z nimi trzy razy kontakt. Za pierwszym razem trafiłem do nich przez Amazon.com, kupowałem Sigmę 50/2.8 macro. Zapłaciłem kartą, obiektyw został wysłany na dares hotelu gdzie przebywał kolega na szkoleniu. Wszystko odbyło się bez problemów. Za drugim razem, robili problem z autoryzacją karty, korespondoałem z nimi. Kiedy w końcu wysłali towar, przyjechał do hotelu w poniedziałek a ja w sobotę wróciłem do Polski. Nie wiedziałem co będzie z towarem i kasą. Napisałem do konsultanta, trochę był niezadowolony ale przesyłka wróciła do nich a kasa na moją kartę. W tym miesiącu byłem kolejny raz w USA. Najpierw zamówiłem jedno szkiełko dla kolegi za 300 $ poszło bez problemów, potem drugie zamówienie za 2000 $ i .... odezwał się wskazany konsultant (można przy składaniu zamówienia wybrać osobę) aby poinformować, że sprawdzają kartę etc. a za dwa dni przysłał maila, że jest o.k. i zaczynają realizację zamówienia. Po dwóch dniach szkła czekały w recepcji hotelu.
    Mają dobre ceny i porządną obsługę, akceptują napewno MasterCard.
    EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8L | EF 24-105/4L IS | EF 70-200/2.8L| EF 100-400/4.5-5.6L IS | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4L | EF 135/2L| EF 100/2.8L IS Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B
    Onanizm sprzętowy NIE, dobra jakość TAK.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Kupowałem wielokrotnie w B&H Photovideo, zawsze płacąc polską kartą z wysyłką do US, zawsze szybko, sprawnie i bez żadnego problemu. Kupowałem obiektywy, korpusy, światłomierz, filtry i kilka innych rzeczy - zawsze było OK. Dodatkowo regulanie do Polski przysyłają mi co pół roku swój katalog...

    Adoramy z kolei nie polecam - raz u nich zamówiłem (nie wiem czemu) i ociągali się z realizacją zamówienia z bliżej niewyjaśnionych powodów (dzwoniłem, mailowałem, skany z karty wysyłałem kilka razy) tyle czasu że prawie zdążyłem wyjechać z US o mały włos nie załapał na paczkę ze sklepu.
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  7. #7
    Uzależniony Awatar mkwiek
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    862

    Domyślnie

    www.d-photo.pl
    Kraków, ul. Lwowska 24, login Allegro - d-photo

    kupiłem już canona A630, body 30D i lampę 580EX.
    można liczyć na zniżki.
    towar zawsze odbieram osobiście.
    bardzo szybko odpisują na maile i nawet potrafią oddzwonić na smsa
    możliwość wzięcia na raty.
    Ostatnio edytowane przez mkwiek ; 17-12-2006 o 21:54
    I am FX

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Ja również kupowałem w d-photo w Krakowie kartę CF Kingstone'a. Cena była najniższa na rynku w tym czasie. Sklep jest maleńki, ale solidny. Uwaga: większość droższego sprzętu trzeba zamawiać, nie mają na składzie. Warto wcześniej zadzwonić i się umówić. Lubią się spóźniać Miałem u nich reklamację tej karty po 10 miesiącach padła: nową dostałem bez dyskusji od ręki po 30 sekundach rozmowy.


    P.S> myślę, że warto dodawać jedną informację: jeśli sklep na rzeczywistą siedzibę lub przedstawicielstwo, piszcie, gdzie się znajduje (minimum miasto). Zaraz zaktualizuję pierwszego posta.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Żyrardów
    Wiek
    46
    Posty
    91

    Domyślnie

    Ja polecam Foto Expert
    http://www.fotoexpert.pl/

    We wrześniu br. zakupiłem tam nowy obiektyw Tamron 28-75 XR Di LD (i coś tam jeszcze...). Cena 1369 złotych, co jest dobrą ceną w porównaniu do innych sklepów (zresztą wyczaiłem tę ofertę na www.ceneo.pl ). Koszty wysyłki towaru pokrył sprzedający. Towar dostarczono kurierem dzień po złożeniu zamówienia, mimo iż od miasta, w którym sklep ma firmę dzieli mnie kilkaset kilometrów. Co do objęcia promocją, to zaraz po złożeniu zamówienia dzwonił do mnie przedstawiciel firmy próbując namówić mnie do kupna filtra UV na ten obiektyw w jakiejś podobno korzystnej cenie (mówię "podobno", bo nie sprawdzałem).
    Co tam jeszcze było w tych punktach wymienionych przez Kubamana? Informacje dodatkowe... Wiem, że to off topic, ale kolega niedawno kupował tam Sigmę Apo 70-300 DG Macro i został potraktowany tak jak ja, czyli miło, solidnie, rzetelnie, szybko, fachowo, tanio, kulturalnie... Jednym słowem: polecam!
    ,

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Peri Noid Zobacz posta
    No to ja będę pierwszy.

    Fotoit z siedzibą w Warszawie, ul. Czerniakowska 73/79.
    Kupiłem tam EOS-a 30D z gripem. W kwietniu. Kosztowało mnie to ok.5200 za komplet, co stanowiło trochę mniej niż na Allegro. W wakacje kupiłem dodatkowo nampę 430EX. Znów było trochę taniej. Towar odbierałem osobiście po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu. Miałem możliwość pomacać sprzęt, pstryknąć kilka fotek (w biurze sklepu). Przyjęty zostałem życzliwie.
    Tak jak kolega fotoit, tylko kupiłem tam 20D i 5D, było tanio, miło itd.

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •