Strona 275 z 410 PierwszyPierwszy ... 175225265273274275276277285325375 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 741 do 2 750 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #2741
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Teraz rozumiem. Sam się zastanawiam nad wyborem i czasem przez myśl przechodzi mi aby porzucić C.

  2. #2742
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 430

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Bez wchodzenia w szczegóły (niektórzy mają słabe serca) w S miałem szkła systemowe i mogłem spokojnie poczekać na R2-3.
    Cytat Zamieszczone przez saxjas Zobacz posta
    Teraz rozumiem. Sam się zastanawiam nad wyborem i czasem przez myśl przechodzi mi aby porzucić C.
    A ja nic nie rozumiem, weźcie mnie oświećcie. Jak można mieć system, gdzie nawet w lodówce u Krystyny Pawłowicz mówią, że jest lepszy - mówię o Sony. Sprzedać go, kupić gorszy ( świeży i nieodpracowany system R ) i żałować, że się sprzedało system Sony, bo można było poczekać, by za rok lub dwa kupić nadal gorszy system Canona. Bo przecież za rok czy dwa Sony wypuści kolejne modela które nadal będą lepsze od Canona.

    Szandor naprawdę myślisz, że jakimś cudem, po latach rywalizacji Canon zrobi lepszą matrycę od matryc Sony? Ja nie.
    Chciałbym się po prostu dowiedzieć czym się kierowałeś przy takiej decyzji. Bez bólu d, bez cwaniakowania. Ciekawość ludzka, zwykła, pogaduchy.

  3. #2743
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    daj spokój, ten cały S to taki święty Gral fotografii, jest tak ********y ze trzeba go po pewnym czasie sprzedać by kupując jakiś zacofany i przestarzały szit firm C , N czy F docenić jego brak
    miałeś chamie złoty sznur....
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  4. #2744
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Chciałbym się po prostu dowiedzieć czym się kierowałeś przy takiej decyzji. Bez bólu d, bez cwaniakowania. Ciekawość ludzka, zwykła, pogaduchy.
    nie chce odpowiadac za adresata pytania , ale co tutaj jest niezrozumialego?

    kupujesz nowy aparat , ktorego jeszcze nie znasz , masz jakies wyobrazenie , oczekiwania na podstawie przeczytanych opini w sieci i okazuje sie , ze jest gorzej niz oczekiwales.
    Tego wczesniej nie mogles wiedziec.
    Wiec kupujesz , gdyz sadzisz ze zamienisz na lepszy , a okazuje sie ze jest to rozczarowaniem.

    nic nowego.
    sam tak mialem kupujac pierwszy dslr na podstawie opini uczestnikow Forum.
    nie kieruje sie od tej pory przy wyborze zadnymi opiniami z sieci , a YT to nawet nie zamierzam ogladac. Tego gledzenia nie da sie sluchac , nie wchodzac juz w wartosc merytoryczna.

    R jest znakomitym aparatem , tyle tylko, ze sposrod wiodacej trojki S,C,N - najslabszym.
    Jesli R2 ma miec 62 mpx, reszte jak do tej pory , to widze juz wyplyw zalu w sieci.
    Bez stabilizowanej matrycy C bedzie sukcesywnie spychany przez sony.
    Pozostale rozwiazania , tez sa mowiac delikatnie " dziwne". Na tyle dziwne , iz rownolegle korzystanie z obydwu systemow - EF i RF jest niewygodne. W moim odczuciu R jest hybryda znakomitego doswiadczenia canona i wyglupow mlodziezy projektujacej.

    Do tego dochodzi slabe wsparcie softwarowe. LR nie opanowal wolania cr3 , DPP ma silne ograniczenia - jest Idealny do szybkiej obrobki , przy bardziej wymagajacej staje sie koszmarem.

    chcialbym sie nie mylic traktujac R cos jak pierwszy a7. Nastepnym mozna bylo coraz mniej zarzucic.
    Niepokoi mnie cena. W ostatnich 5 - ciu latach C zaskakiwal wylaczenie wysoka cena - pod tym wzgledem byl prekursorem , o ile pamiec mnie nie zawodzi.

  5. #2745
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 430

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    nie chce odpowiadac za adresata pytania , ale co tutaj jest niezrozumialego?

    kupujesz nowy aparat , ktorego jeszcze nie znasz , masz jakies wyobrazenie , oczekiwania na podstawie przeczytanych opini w sieci i okazuje sie , ze jest gorzej niz oczekiwales.
    Tego wczesniej nie mogles wiedziec.
    Wiec kupujesz , gdyz sadzisz ze zamienisz na lepszy , a okazuje sie ze jest to rozczarowaniem.

    nic nowego.
    sam tak mialem kupujac pierwszy dslr na podstawie opini uczestnikow Forum.
    nie kieruje sie od tej pory przy wyborze zadnymi opiniami z sieci , a YT to nawet nie zamierzam ogladac. Tego gledzenia nie da sie sluchac , nie wchodzac juz w wartosc merytoryczna.

    R jest znakomitym aparatem , tyle tylko, ze sposrod wiodacej trojki S,C,N - najslabszym.
    Jesli R2 ma miec 62 mpx, reszte jak do tej pory , to widze juz wyplyw zalu w sieci.
    Bez stabilizowanej matrycy C bedzie sukcesywnie spychany przez sony.
    Pozostale rozwiazania , tez sa mowiac delikatnie " dziwne". Na tyle dziwne , iz rownolegle korzystanie z obydwu systemow - EF i RF jest niewygodne. W moim odczuciu R jest hybryda znakomitego doswiadczenia canona i wyglupow mlodziezy projektujacej.

    Do tego dochodzi slabe wsparcie softwarowe. LR nie opanowal wolania cr3 , DPP ma silne ograniczenia - jest Idealny do szybkiej obrobki , przy bardziej wymagajacej staje sie koszmarem.

    chcialbym sie nie mylic traktujac R cos jak pierwszy a7. Nastepnym mozna bylo coraz mniej zarzucic.
    Niepokoi mnie cena. W ostatnich 5 - ciu latach C zaskakiwal wylaczenie wysoka cena - pod tym wzgledem byl prekursorem , o ile pamiec mnie nie zawodzi.
    Ja bym jednak wolał poznać decyzję szandora, niż Twoją. Bo z twojej wynika, że znakomity aparat( jak go określiłeś ) nie jest znakomity i najgorszy z możliwego obecnie wyboru.
    A twój niepokój o cenę, to co to ma być LOL

  6. #2746
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Ja bym jednak wolał poznać decyzję szandora, niż Twoją. Bo z twojej wynika, że znakomity aparat( jak go określiłeś ) nie jest znakomity i najgorszy z możliwego obecnie wyboru.
    A twój niepokój o cenę, to co to ma być LOL
    jak to nie jest znakomity? - wyraznie napisalem , ze jest znakomity.
    inne sa znakomitsze.
    nie uczyli w szkole stopniowania przymiotnikow?

    Tak ciezko jest zrozumiec , ze ktos jest rozczarowany zakupem ?
    Nie pierwszy i nie ostatni raz. Decyzje o zakupie podejmujemy na podstawie nabytej wiedzy . Widocznie nie byla ona pelna.

    niepokoj o cene jest taki , ze aparaty C o porownywalnych parametrach a wlasciwie nieco slabszych jak konkurencji byly w wydaniu canona drozsze niz N , S , P.
    Nie zdziwie sie wiec , ze R mk2 na ktory tak wielu czeka , ostudzi zapal najwyzsza cena wsrod ML.
    Pewnosci oczywiscie nie mam. Byc moze C pojdzie droga S - niewygorowane ceny puszek , wysoka cena optyki , na co moglyby wskazywac ceny obiektywow RF z gornej polki.

    Bo jesli dojdzie do wysokich cen optyki rowniez wysoka cen puszek ML , to nie spodziewalbym sie sukcesow.
    Ilez mozna zyc na koszt przeszlosci , czyli odcinac kupony od bardzo udanych w przeszlosci aparatow ?

  7. #2747
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    A ja nic nie rozumiem, ..............

    Szandor naprawdę myślisz, że jakimś cudem, po latach rywalizacji Canon zrobi lepszą matrycę od matryc Sony? Ja nie.
    Chciałbym się po prostu dowiedzieć czym się kierowałeś przy takiej decyzji. Bez bólu d, bez cwaniakowania. Ciekawość ludzka, zwykła, pogaduchy.
    Zdecydował sentyment, kilkanaście lat z Canonem, oraz kłopoty z kolorem (zdjęcia z wypraw podczas których było ponure światło, wymagały w posprocesie sporo gimnastyki). Byłem na rozdrożu, stałem przed wyborem A7III czy R. Wybrałem się na prezentację R-ki do Kraśnika i muszę powiedzieć, że R-ka lepiej nie wypadła od mojej A7II (o szkłach zacnych/ogórach nie wspomnę bo mi takie nie są potrzebne). O zakupie R zadecydował przypadek, trafiłem w grudniu 2018 r. na człowieka, który ze względu na nietrafiony zakup, chciał się pozbyć kompletu: dwumiesięcznego R + RF24-105 z przebiegiem niespełna 2 tyś. klatek za 10 kzł (stracił 5400 zł). Potraktowałem to jako okazję i kupiłem na próbę, no i ... polubiliśmy się. Co nie znaczy, że wybór był właściwy. Serce wybrało nie konsultując się z rozumem (a może przeważyła chytrość).
    Jak pisałem brak mi w R stabilizacji i lepszej baterii. Po ostatniej aktualizacji yoj stał się dla mnie zbędny. Wyjaśniam dlaczego: podczas moich wypraw R-kę noszę w uchwycie na pasku od plecaka peak desing, ale też często dynda na szyi, ekran dotyka klaty. Przykładając puszkę do oka najpierw musiałem sprawdzać parametry, poszukać punktu AF i miziać palem po ekranie ustawiając go tam gdzie bym chciał. Teraz odkręcam/zamykam ekran tyłem - nic mi się nie może zmienić, jeśli trzeba jednym przyciskiem ustawiam punkt AF na środku, wciskam spust do połowy i ... AF pozostaje przyklejony do obiektu.
    Jest to (dla mnie) lepsze niż yojstik

    PS Podkreślam R-ka da się polubić.

    Przepraszam, za długi wywód , ale zostałem "sprowokowany do wynurzeń".
    Ostatnio edytowane przez szandor ; 03-12-2019 o 19:46
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  8. #2748
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 430

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Zdecydował sentyment, kilkanaście lat z Canonem, oraz kłopoty z kolorem (zdjęcia z wypraw podczas których było ponure światło, wymagały w posprocesie sporo gimnastyki). Byłem na rozdrożu, stałem przed wyborem A7III czy R. Wybrałem się na prezentację R-ki do Kraśnika i muszę powiedzieć, że R-ka lepiej nie wypadła od mojej A7II (o szkłach zacnych/ogórach nie wspomnę bo mi takie nie są potrzebne). O zakupie R zadecydował przypadek, trafiłem w grudniu 2018 r. na człowieka, który ze względu na nietrafiony zakup, chciał się pozbyć kompletu: dwumiesięcznego R + RF24-105 z przebiegiem niespełna 2 tyś. klatek za 10 kzł (stracił 5400 zł). Potraktowałem to jako okazję i kupiłem na próbę, no i ... polubiliśmy się. Co nie znaczy, że wybór był właściwy. Serce wybrało nie konsultując się z rozumem (a może przeważyła chytrość).
    Jak pisałem brak mi w R stabilizacji i lepszej baterii. Po ostatniej aktualizacji yoj stał się dla mnie zbędny. Wyjaśniam dlaczego: podczas moich wypraw R-kę noszę w uchwycie na pasku od plecaka peak desing, ale też często dynda na szyi, ekran dotyka klaty. Przykładając puszkę do oka najpierw musiałem sprawdzać parametry, poszukać punktu AF i miziać palem po ekranie ustawiając go tam gdzie bym chciał. Teraz odkręcam/zamykam ekran tyłem - nic mi się nie może zmienić, jeśli trzeba jednym przyciskiem ustawiam punkt AF na środku, wciskam spust do połowy i ... AF pozostaje przyklejony do obiektu.
    Jest to (dla mnie) lepsze niż yojstik

    PS Podkreślam R-ka da się polubić.

    Przepraszam, za długi wywód , ale zostałem "sprowokowany do wynurzeń".
    Dzięki za odpowiedź.

  9. #2749
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    podczas moich wypraw R-kę noszę w uchwycie na pasku od plecaka peak desing, ale też często dynda na szyi, ekran dotyka klaty. Przykładając puszkę do oka najpierw musiałem sprawdzać parametry, poszukać punktu AF i miziać palem po ekranie ustawiając go tam gdzie bym chciał.
    Nadpobudliwość to dla mnie obecnie jedyna wada R-ki.
    Podoba mi się w R wszystko inne, stabilizacji matrycy nie chcę bo widzę, że Canon nie opanował jeszcze współpracy stabilizacji matrycy z IS w obiektywie.
    Nadpobudliwość zżera baterię i nerwy. Byle co wybudza body i stąd coś się może przypadkowo poprzestawiać.
    Po raz kolejny napiszę, że czekam na firmware, które pozwoli usypiać body klawiszem Lock a wybudzać tradycyjnie.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #2750
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    ...poszukać punktu AF i miziać palem po ekranie ustawiając go tam gdzie bym chciał.
    Ja ustawiłem sobie środkowanie punktu af pod guzikiem M-Fn - przydaje się w różnych trybach AFu.

    Co do słabych kolorów R w LR (zielono-żółte) spróbujcie pobawić się innymi profilami kolorystycznymi dostarczanymi prze adobe. W tym filmiku akurat korekta dotyczy Sony, ale rozwiązanie problemu jest podobne: https://www.youtube.com/watch?v=wGherHIAWFY

    ...lub spróbować Capture One. Od lat bardzo lubię kolory z tego softu. Również na R.
    Miłego dnia
    moja www

Strona 275 z 410 PierwszyPierwszy ... 175225265273274275276277285325375 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •