Strona 5 z 82 PierwszyPierwszy ... 345671555 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 819

Wątek: [ Pezet85 ] - portrety

  1. #41
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Re: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Czyli jednak: „Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne”. Szkoda mojego czasu.
    Tutaj nie chodzi żeby się upierać przy swoim zdaniu.
    Czy jeżeli chciałbyś pozostać przy kolorystyce idącej w odcien brązu/czekolady z którymi suwakami byś poszedł żeby pozbyć się zafarbow?
    Generalnie kolorystyka to kwestia gustu, tylko czy w tym przypadku da się to pogodzić z odpowiednim balansem bieli?


    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  2. #42
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Re: Odp: Re: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    Tutaj nie chodzi żeby się upierać przy swoim zdaniu.
    Acha. A o co ? Nie odpowiadaj proszę, to było pytanie retoryczne.

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    Czy jeżeli chciałbyś pozostać przy kolorystyce idącej w odcien brązu/czekolady z którymi suwakami byś poszedł żeby pozbyć się zafarbow?
    Generalnie kolorystyka to kwestia gustu, tylko czy w tym przypadku da się to pogodzić z odpowiednim balansem bieli?


    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Nie rozumiesz jednego i proponuję zacząc od podstaw. Wszystko zaczyna się od poprawnego balansu bieli i po to jest RAW. A później trzeba odpowiednio zgrać barwy ciała, strojów i tła. Jeśli zamierzasz zdjęcia ze złym WB "poprawiać" w jpg przez nakładanie jakiś filtrów to wyłącznie Twoja sprawa. Pamiętaj tylko, że fotografowana osoba będącą na tym zdjęciu i mającą jako takie pojęcie o fotografii przewróci się, gdy zobaczy taki efekt finalny i będzie to pierwszy oraz ostatni raz, w którym robiłeś jej zdjęcia.

    BTW - po co się pytasz, jak wiesz już wszystko lepiej od osób, które próbowały Ci to wytłumaczyć. No fakt, byłeś na profesjonalnych warsztatach z modelką, która pięknie zapozowała i teraz już wszystko wiesz lepiej od komentujących. Nie mam więcej pytań.

    ps.
    jak pisałem wyżej, szkoda mojego czasu.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 04-02-2020 o 13:16
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #43
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    ocieplasz usta i twarz nagle staje sie inna - to sa drobiazgi , ktore sie dopracowywuje w wielogodzinnej pracy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jednodwa.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	1,68 MB
ID:	3818

  4. #44
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Acha. A o co ? Nie odpowiadaj proszę, to było pytanie retoryczne.



    Nie rozumiesz jednego i proponuję zacząc od podstaw. Wszystko zaczyna się od poprawnego balansu bieli i po to jest RAW. A później trzeba odpowiednio zgrać barwy ciała, strojów i tła. Jeśli zamierzasz zdjęcia ze złym WB "poprawiać" w jpg przez nakładanie jakiś filtrów to wyłącznie Twoja sprawa. Pamiętaj tylko, że każdy odbiorca będący na tym zdjęciu i mający jako takie pojęcie o fotografii przewróci się, gdy zobaczy taki efekt finalny i będzie to pierwszy oraz ostatni raz, w którym robiłeś mu zdjęcia.

    BTW - po co się pytasz, jak wiesz już wszystko lepiej od osób, które próbowały Ci to wytłumaczyć. No fakt, byłeś na warsztatach z modelka, która pięknie zapozowała i teraz już wszystko wiesz lepiej od komentujących. Nie mam więcej pytań.

    ps.
    jak pisałem wyżej, szkoda mojego czasu.
    To zacznijmy jeszcze raz wszytsko od początku.
    Zdjęcia były zrobione w Raw, nie tak jak sugerujesz w jpg i nie były nakładane żadne gotowe filtry.
    Balans bieli był również ustawiony na początku obróbki a jeszcze wcześniej z poziomu aparatu.
    Było święcone jedną octą z lampa studyjna gdzie temperatura błysku była około 5600K. Tak też ustawiłem balans bieli.

    Btw, pytania zadaje po to żeby poznać opinie innych i wziąć je pod uwage. Nigdzie też nie napisałem że wiem lepiej od Was bo gdybym wiedział to bym nie pytał.
    Nikt też z Was nie napisał w stylu: skopales balans bieli itd tylko było napisane że to sukienka, perły były w innym kolorze.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  5. #45
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    To zacznijmy jeszcze raz wszytsko od początku.
    Zdjęcia były zrobione w Raw, nie tak jak sugerujesz w jpg i nie były nakładane żadne gotowe filtry.
    Balans bieli był również ustawiony na początku obróbki a jeszcze wcześniej z poziomu aparatu.
    Było święcone jedną octą z lampa studyjna gdzie temperatura błysku była około 5600K. Tak też ustawiłem balans bieli.

    Btw, pytania zadaje po to żeby poznać opinie innych i wziąć je pod uwage. Nigdzie też nie napisałem że wiem lepiej od Was bo gdybym wiedział to bym nie pytał.
    Nikt też z Was nie napisał w stylu: skopales balans bieli itd tylko było napisane że to sukienka, perły były w innym kolorze.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Wywołałem RAWa i kolory z RAW wyglądają tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9169 (2)m.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	451,7 KB
ID:	3819

    I teraz trzeba się pobawić nad wyrównaniem kolorów skóry oraz świateł. Tak więc proszę nie pisz, że kolory w rzeczywistości były "sraczkowate"(jak na Twoich fotach) , bo tak nie wyglądały.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 04-02-2020 o 13:49
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #46
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    Candar to pokaże Ci zdjęcie naszej grupy wrzucone bez żadnej obróbki.
    Jest tam widoczne tło na którym były robione zdjęcia, jak widzisz jest ono brązowo sraczkowate.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Pezet85 ; 04-02-2020 o 13:53

  7. #47
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Re: Odp: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    Candar to pokaże Ci zdjęcie naszej grupy wrzucone bez żadnej obróbki.
    Jest tam widoczne tło na którym były robione zdjęcia, jak widzisz jest ono brązowo sraczkowate.https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...e0e5ebba83.jpg

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Ok. To rób dalej zdjęcia "brązowo sraczkowate" To Twoje zdjęcia
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #48
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ok. To rób dalej zdjęcia "brązowo sraczkowate" To Twoje zdjęcia
    Nie upieram się w tym że źle dobrałem kolory i wpadają w sraczkowaty kolor. Celem było osiągnięcie brązowo czekoladowego koloru. Bazą było tło fotograficzne i kolorystyka stroju modelki.
    Na wywolanym Rawie sugerujesz że tło było niebiesko-szare co nie jest prawdą i dlatego z tym dyskutuje.



    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  9. #49
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    Pezet - widać ogromny postęp - poprzednie zdjęcia i te ostatnie! Tak trzymaj

  10. #50
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Pierwsze kroki w fotografii studyjnej

    albo masz zle ustawiony i to totalnie monitor i widzisz kolory inaczej niz sa w rzeczywistosci , albo nie chcesz widziec bledow.

    podkoszulek z bialymi napisami.

    wartosci RGB na bialych napisach to 253,235,213

    a powinny byc sobie rowne.

    masz kolosalna dominante R.
    Najpierw sie z tym uporaj.

    Jaka wartosc balansu bieli nastawisz w aparacie , nie ma to zadnego, najmniejszego znaczenia jesli robisz w raw.

Strona 5 z 82 PierwszyPierwszy ... 345671555 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •