Strona 160 z 260 PierwszyPierwszy ... 60110150158159160161162170210 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 591 do 1 600 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #1591
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    bo jak masz dwa RF-y i piec EF-ow, to w taki korpus R5 zakladasz kazde jak natywne. w R pierniczysz sie z jednym adapterem. mam M-ke, przerobilem, to sie nie nadaje do uzywania M albo EF. albo rybka albo pipka.
    No może dla Ciebie się nie nadaje ale nie pisz tak kategorycznie bo to się nie przenosi na resztę populacji . Ja mam dwie eMki i używam szkieł EF i wszystko gra. Nawet wolę niektóre szkła EF niż natywne.

    A używałeś eRki z EFami? Czy teoretyzujesz? Bo ja używałem i nie widzę ergonomicznie żadnej różnicy w porównaniu ze szkłami natywnymi. Mało tego z niektórymi adapterami zyskujesz funkcjonalność której z EFami w innej kombinacji zwyczajnie nie ma.

    Po prostu każdy obiektyw jest o 2 cm dłuższy - jak rozumiem to jest jakiś piramidalny problem dla niektórych.... ??
    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    a taki korpus sam by sobie wykrywal co mu zalozyli i stosownie do tego dosuwalby/odsuwalby matryce. zadnych pierscieni psujacych sztywnosc polaczenia, nie tylko z kobylami pokroju 500/4 czy 400/2.8. cos dla majacych worek czerwonych paskow EF i chetnych sprobowac nowych RF.
    Tak, a to odsuwanie będzie realizowane przez pole tachionowe czy dodatkowy mechanizm . Bo jeśli zejdziemy na ziemię to tam jednak musi być dodatkowy mechanizm który będzie przesuwał tę matrycę z migawką, a to nie ma bata - musi zajmować miejsce, zużywać prąd, stanowi kolejny element który się może zepsuć albo gorzej..... rozregulować i wymagać kalibracji....
    Nadal tego nie widzę. Zwykły adapter jest moim zdaniem optymalny przez prostotę tego rozwiązania.


    Cytat Zamieszczone przez rysz Zobacz posta
    Jestem wrogiem przejściówek, bo nawet na pojedynczym bagnecie bywają problemy z kontaktowaniem styków. Więcej połączeń = gorzej.
    Przejściówka na stałe to kompletny absurd, bo wtedy drugie mocowanie jest bezużyteczne i równie dobrze można od razu mieć korpus odpowiednim bagnetem. A jak chcemy używać drugiego, to wracamy do pierwszej linijki tego posta.

    Co do "megakomplikacji" - w porównaniu ze stabilizacją matrycy rozwiązanie to jest wręcz trywialnie proste. Przesunięcie i zablokowanie w nowej pozycji. Żadnego ruchu w trakcie robienia zdjęcia i tylko jedna oś.
    No nie jest to takie proste właśnie ze względu na lustro - pomyśl. Jak wyrzucisz lustro to cała ta operacja jest po nic. Jedyny sens to pozostawienie optycznego celownika, inaczej tak jak napisałem wyżej i co napisał też @Jacek_Z - to pomyłka.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 03-12-2019 o 00:22
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #1592
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie Re: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    @Kolekcjoner
    Miałeś kiedykolwiek problem z niekontaktującymi stykami w obiektywie? Chodzi nie o kwestię o 2 cm większej długości obiektywu, ale o dodatkowe połączenie na którym ten (znam z autopsji i dlatego podkreślam) i inne problemy mogą wystąpić.

    Oczywiście, że można też z wizjerem optycznym. Wtedy będzie jeszcze zabawa z dodaniem zintegrowanego elektronicznego (nie wyobrażam sobie, żeby nie było możliwości pracy przez wizjer ze szkłami RF), ale to się daje robić i już istnieją takie rozwiązania na rynku.
    A co do tego, czy to pomyłka - my tu możemy gdybać. Jak widać ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników.
    Jeśli Canon coś takiego wypuści, to się przekonamy. Jeśli nie, to nasze dyskusje tutaj są bezcelowe.

  3. #1593
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez rysz Zobacz posta
    @Kolekcjoner
    Miałeś kiedykolwiek problem z niekontaktującymi stykami w obiektywie? Chodzi nie o kwestię o 2 cm większej długości obiektywu, ale o dodatkowe połączenie na którym ten (znam z autopsji i dlatego podkreślam) i inne problemy mogą wystąpić.

    Oczywiście, że można też z wizjerem optycznym. Wtedy będzie jeszcze zabawa z dodaniem zintegrowanego elektronicznego (nie wyobrażam sobie, żeby nie było możliwości pracy przez wizjer ze szkłami RF), ale to się daje robić i już istnieją takie rozwiązania na rynku.
    A co do tego, czy to pomyłka - my tu możemy gdybać. Jak widać ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników.
    Jeśli Canon coś takiego wypuści, to się przekonamy. Jeśli nie, to nasze dyskusje tutaj są bezcelowe.
    Ale ja nie sądzę żeby wypuścili - przynajmniej w formie o której dyskutujemy.

    Co do styków nie - nie miałem. Natomiast oczywiście wszystko może się zepsuć zużyć itd. Przy tym im bardziej coś jest skomplikowane tym większa szansa na awarię. Dlatego uważam że takie dodatkowe mechanizmy to ślepa uliczka.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #1594
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez rysz Zobacz posta
    Jestem wrogiem przejściówek, bo nawet na pojedynczym bagnecie bywają problemy z kontaktowaniem styków. Więcej połączeń = gorzej.
    Przejściówka na stałe to kompletny absurd, bo wtedy drugie mocowanie jest bezużyteczne i równie dobrze można od razu mieć korpus odpowiednim bagnetem. A jak chcemy używać drugiego, to wracamy do pierwszej linijki tego posta.

    Co do "megakomplikacji" - w porównaniu ze stabilizacją matrycy rozwiązanie to jest wręcz trywialnie proste. Przesunięcie i zablokowanie w nowej pozycji. Żadnego ruchu w trakcie robienia zdjęcia i tylko jedna oś.
    Zwróć uwagę na to, że układ styków w EF różni się od tego w EF - dochodzi problem zamiany/zmiany drugiego zestawu styków. Przesunięcie matrycy może i jest trywialnie proste, trochę gorzej z powtarzalnością położenia, oraz co z bagnetem, próbowałem założyć EFa do R-ki i lipa. Biedny ten nasz Canon, trudno mu nadążyć technologicznie za konkurencją, to wymyśla takie cuda na kiju.
    Nie wierzę, że ta plotka ma choćby na włos coś wspólnego z prawdą.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  5. #1595
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 598

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Nigdy nie miałem problemów ze stykami. Używałem kilku TC i to nie tylko firmowego nikonowskiego TC 14, ale też taniego Kenko 1,5X. Pierścienie macro ze stykami, zwykła chińszczyzna - zero problemów.
    Ja nie wiem czego wy używacie, że macie tyle problemów.

  6. #1596
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nigdy nie miałem problemów ze stykami. Używałem kilku TC i to nie tylko firmowego nikonowskiego TC 14, ale też taniego Kenko 1,5X. Pierścienie macro ze stykami, zwykła chińszczyzna - zero problemów.
    Ja nie wiem czego wy używacie, że macie tyle problemów.
    Ja problemy miałem/widziałem w kilku przypadkach. Po raz pierwszy z TC Tamrona (Kenko pod inną nazwą). Obecnie EF-S 60 Macro: jak przekręcę bagnet do oporu, to nie kontaktuje. Muszę trochę 'cofnąć' i wtedy działa - świat się od tego nie wali, ale bywa mocno denerwujące.

  7. #1597
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Z aktualności z DP:

    "Według rankingu BCN Sony wyprzedziło Canona i Nikona, aby zająć pierwsze miejsce w rynku aparatów pełnoklatkowych w Japonii."

    https://www.dpreview.com/news/786920...traffic_source
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  8. #1598
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Coraz więcej ponurych wieści odnośnie nowego R:
    https://www.canonrumors.com/rumoured...fications-cr1/
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #1599

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Coraz więcej ponurych wieści odnośnie nowego R:
    https://www.canonrumors.com/rumoured...fications-cr1/
    Ale dlaczego ponurych? Przecież to logiczne, że prędzej czy później wypuszczą body z dużą ilości mpixów. Analogicznie do serii 5d mk3: 5d, 5ds, 5dsr, tyle że w R na ten moment zamiast Rsr dostaliśmy Ra. To czego wy oczekujecie to modelu z segmentu wyżej będącego czymś na kształt 1ds lub czymś między serią 5d a 1ds. To, że teraz wypuszczą Rs nie determinuje tego, że nie będzie czegoś typu Rpro lub jakkolwiek miałoby się to nazywać.
    3xEos R | 16-35L 2.8 III | 16-35L 4 IS | 24 1.4 art |35L 1.4 II | 50 1.4 art | 50 2.5 MACRO | 85L 1.4 IS | 85 1.4 art | 135 1.8 art | 70-200L 2.8 IS II | 70-300L 4-5.6 | 6x430ex rt III |

  10. #1600
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    no przeciez potrzebna im jest puszka, ktora ustawi w szeregu stare L-ki EF i pokaze zawodowcom po co sa te wiadereczka f/1.2 do mocowania RF taki EF 50/1.2 nie jest ogolnie mistrzem testow rozdzielczosci, a na 75Mpix podejrzewam ze nowy RF 50/1.2 zrobi mu z d* Bitwe pod Grunwaldem

    puszka z pierdylionem megapikseli pasuje do tych nowych L-ek. w koncu bedzie w RF spojny zestaw do focenia studyjnego obiektow.
    www albo tez flickr

Strona 160 z 260 PierwszyPierwszy ... 60110150158159160161162170210 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •