Strona 165 z 175 PierwszyPierwszy ... 65115155163164165166167 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 641 do 1 650 z 1745

Wątek: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

  1. #1641

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Hej,
    Mam Canona 600D i lampę Yongnuo Speedlite YN600ex-rt. Pierwszy raz potrzebuję wyzwalać ją bezprzewodowo. Niestety mam problem, bo nie błyska w żadnym stopniu.
    Poniżej załączam fotki ustawień zarówno lampy jak i body. Czy robię coś źle? Będę wdzięczny za pomoc.


  2. #1642
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    926

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    To może takie głupie pytanie ode mnie na początek: próbujesz ją wyzwolić radiowo, tak? A masz do tego założony na sankach aparatu nadajnik YN-E3-RT?
    600D nie ma wbudowanego kontrolera radiowego do zdalnego sterowania lampami - może jedynie sterować lampami za pomocą sekwencji błysków wbudowanej lampki. Żeby to zadziałało koniecznie trzeba zachować widoczność obydwóch lampek między sobą - lampa wyzwalana zdalnie musi widzieć błysk lampki wbudowanej. Teraz nie wiem tylko, czy YN-600EX-RT da się tak wyzwolić przez 600D. Patrząc na załączone zdjęcie wyświetlacza tej lampy, to masz ją ustawioną do komunikacji radiowej, więc coś tam trzeba pewnie poprzestawiać w jej menu. Nie powiem Ci co dokładnie, bo nie mam takiej lampy.
    W każdym razie mogę Ci napisać, ze na 100% YN-600EX-RT można wyzwolić radiowo tylko za pomocą innej 600EX-RT (Yongnuo lub Canona) bądź nadajnika E3-RT (Yongnuo bądź Canona). Jeśli nie masz takiego nadajnika bądź drugiej lampy, to o radiowym wyzwalaniu możesz chwilowo zapomnieć.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  3. #1643
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Cytat Zamieszczone przez Skurecky Zobacz posta
    Mam Canona 600D i lampę Yongnuo Speedlite YN600ex-rt. Pierwszy raz potrzebuję wyzwalać ją bezprzewodowo.
    Jak wyżej, brakuje Ci na aparacie czegoś, co wyzwoli tą lampę radiowo, tzn. na sankach aparatu albo sterownika YN E3-RT, albo drugiej lampy 600EX-RT.
    Sterowanie bezprzewodowe z aparatów Canona polega na błyskaniu odpowiednimi kombinacjami przez lampę wbudowaną, lampa zdalna musi mieć możliwość odbierania tych błysków, poszukaj w instrukcji jak ją ustawić w trybie "Sc" (optical slave-Canon).

  4. #1644

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    To może takie głupie pytanie ode mnie na początek: próbujesz ją wyzwolić radiowo, tak? A masz do tego założony na sankach aparatu nadajnik YN-E3-RT?
    600D nie ma wbudowanego kontrolera radiowego do zdalnego sterowania lampami - może jedynie sterować lampami za pomocą sekwencji błysków wbudowanej lampki. Żeby to zadziałało koniecznie trzeba zachować widoczność obydwóch lampek między sobą - lampa wyzwalana zdalnie musi widzieć błysk lampki wbudowanej. Teraz nie wiem tylko, czy YN-600EX-RT da się tak wyzwolić przez 600D. Patrząc na załączone zdjęcie wyświetlacza tej lampy, to masz ją ustawioną do komunikacji radiowej, więc coś tam trzeba pewnie poprzestawiać w jej menu. Nie powiem Ci co dokładnie, bo nie mam takiej lampy.
    W każdym razie mogę Ci napisać, ze na 100% YN-600EX-RT można wyzwolić radiowo tylko za pomocą innej 600EX-RT (Yongnuo lub Canona) bądź nadajnika E3-RT (Yongnuo bądź Canona). Jeśli nie masz takiego nadajnika bądź drugiej lampy, to o radiowym wyzwalaniu możesz chwilowo zapomnieć.
    Nie, nie Chcę ją wyzwolić błyskiem wbudowanego flasha

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Jak wyżej, brakuje Ci na aparacie czegoś, co wyzwoli tą lampę radiowo, tzn. na sankach aparatu albo sterownika YN E3-RT, albo drugiej lampy 600EX-RT.
    Sterowanie bezprzewodowe z aparatów Canona polega na błyskaniu odpowiednimi kombinacjami przez lampę wbudowaną, lampa zdalna musi mieć możliwość odbierania tych błysków, poszukaj w instrukcji jak ją ustawić w trybie "Sc" (optical slave-Canon).
    Oooo właśnie, wychodzi na to, że muszę lampę przestawić na SC. Jak naładuję wszystkie akumulatory to sprawdzę
    Dam jutro znać czy wszystko działa. Dzięki!

  5. #1645

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Hej, trochę mnie rozłożyło a potem sporo miałem rzeczy do ogarnięcia, ale wracam i daję znać - wszystko gra i buczy
    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    jak ją ustawić w trybie "Sc" (optical slave-Canon).
    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    może jedynie sterować lampami za pomocą sekwencji błysków wbudowanej lampki
    Dzięki raz jeszcze!

  6. #1646

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Witam.
    Mam problem z wyzwalaniem optycznym. Mój aparat to Canon EOS 80D, kilka tygodni temu kupiłem lampę Canon Speedlight 430EXIII-RT. Konfiguracji dokonałem zgodnie z instrukcją i testowałem wyzwalanie optyczne w trybach Slave oraz Individual Slave. Podczas robienia zdjęcia w trybie P, Tv, Av i M lampa zostaje wyzwolona, ale zdjęcie jest niedoświetlone. Błysku po prostu nie widać na zdjęciu. Sytuacja wygląda jakby błysk z lampy zewnętrznej następował za szybko lub za późno. Czy ktoś z Was się z czymś podobnym spotkał i wie co można z tym zrobić?

  7. #1647
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Baranów
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Lampe na aparacie masz w trybie slave czy master? Masz jedną lampę czy dwie? Jakie?

  8. #1648

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Jedna lampa 430EXIII-RT wyzwalana optycznie lampą wbudowaną w aparat. Na 430EXIII-RT tryb Slave.

    Przed chwilą sprawdzałem jak mój aparat współpracuje z lampą znajomego - Canon Speedlight 600EX RT i tu nie ma problemu. Tzn widać błysk na zdjęciu. Próbowałem też wyzwalać optycznie moją lampę z jego aparatu (EOS 6D + 600EX RT) i sytuacja jest taka sama jak w moim pierwszym poście - jest błysk, ale nie ma go na zdjęciu. Przekopałem już wszystkie ustawienia lampy i nie umiem niczego znaleźć co mogło by tą sytuację zmienić.

  9. #1649

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Cześć! Nie chcę zaśmiecać forum nowym tematem, dlatego piszę tutaj.

    Chciałabym wyzwolić błysk z dwóch lamp błyskowych ustawionych na statywach w rogach sali weselnej. Posiadam Canona 6D + dwie lampy YN 565EX oraz 600EX. Szukam wyzwalaczy, które wypadają najlepiej w zestawieniu cena/jakość. Może mógłby ktoś zaproponować coś fajnego? Zależy mi na przeniesieniu całej automatyki błysku (TTL).

    Z góry dziękuję za odpowiedź :>

  10. #1650
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Cytat Zamieszczone przez Dorotek Zobacz posta
    Nie chcę zaśmiecać forum nowym tematem, dlatego piszę tutaj.
    Niby racja, ale ...

    Cytat Zamieszczone przez Dorotek Zobacz posta
    Posiadam Canona 6D + dwie lampy YN 565EX oraz 600EX
    ... mając lampę z wbudowanym odbiornikiem radiowym jednego systemu, chyba jesteś skazana na ten właśnie system (YN E3-RT + YN E3-RX), jeśli nie chcesz niepotrzebnie wydawać kasy na dodatkowe urządzenia?

Strona 165 z 175 PierwszyPierwszy ... 65115155163164165166167 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •