Strona 6 z 189 PierwszyPierwszy ... 456781656106 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #51
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    jestes w stanie napisdac rzeczowy post ?

    lustro z napedem , modul af , pryzmat i modul pomiaru swiatla to 30 % ceny aparatu.

    to sa oszczednosci , ktore czynia w ogole Technologie mf przy masowej produkcji tansza.

    --- Kolejny post ---

    wystarczyc to przewaznie wystrcza , ale jesli bedzie mial np 80 mpx , to oczywistym jest, ze sie przejdzie na s-raw , co skutkuje obnizeniem szumu i wzorstem dynamiki w stosunku do pelnej rozdzielczsoci.Tracimy na rozdzielczsoci zyskujemy na dynamice - naczynia polaczone
    pierwsze co zrobilbym to przejscie na nizsza rozdzielczosc , a jesli trzeba - to sie wykorzysta te najwyzsza.

    Niestety ale z rosnaca rozdzielczosci optyki ( a te w RF podniesiono) , Konieczny jest wzrost rozdzielczosci matryc. Inaczej para idzie w gwizdek .

    poniewaz model biznesowy sony okazal sie wielkim sukcesem , wiec spodziewam sie , ze canoan wypusci rowniez model o nizszej rozdzilcszoci , i bedzie je produkowal rownolegle z wczesniejszymi modelami przez dluzszy czas.

  2. #52
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    jestes w stanie napisdac rzeczowy post ?
    Oczywiście. Tylko po co, skoro go i tak nie zrozumiesz?
    Na Twój post odpowiadam adekwatnym do Twojego poziomu komentarzem.

  3. #53
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Oczywiście. Tylko po co, skoro go i tak nie zrozumiesz?
    Na Twój post odpowiadam adekwatnym do Twojego poziomu komentarzem.
    Slusznie , popieram .Tez tak bym zrobil , gdybym byl niedoinformowany.

    Widze , ze jestes czlowiekiem niedoinformowanym , co sprawia mi porzykrosc, nie wypada mi pozostawic moje stanowisko bez uzasadnienia.

    mkIV byl aparatem przeszacowanym. Jesli odniesiemy jego cene do n850 i s7IV , biorac pod uwage mozliwosci i wyposazenie , matryce , to jego cena byla oceniana przez rynek na poziomie ok 3300 euro. Niemal o 1000 euro byl przeszadcowany ( nowa cena na rynku europejskim to bylo ok 4250-4300 euro).
    Jesli odejmiemy od tego wartosc mechaniki i optyki , ktora w ML jest zbedna - ok 1000 euro , to mamy reserwe cenowa na wypdrodukowanie ML ok 2000 euro w stosunku do ceny MIV , co pozwala na produkcje modelu znacznie zaaawansowanego niz IV.

    nie jest to nierealne . Czy Canon taka ceny utrzyma to nie wiem , ale rezerwa jest.

    Ciekawi mnie , a wlasciwie nie , nie odpowiadaj gdyz wiem ( to ta prostolinijnosc) , na jakiej podstawie oceniasz moje komntatrze za bledne , skoro nic konkretnego o r5 nie wiemy . Wiemy tylko ze sie ukaze i wiemy jak bedzie z zewnatrz wygladal oraz ma miec IBIS . Akutrattemu przeczyles . Czy nie przesadzasz aby w swojej prostolininosci ?

  4. #54
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 324

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    no jest przełom - księgowi przciśnięci do muru nawet znaleźli 50 centów na czujnik zbliżenia oka - to się chwali - wraca stare idzie nowe - jak wyczytałem w chińskiej wróżbie z ciasteczka - obrotowy ekran - mi się nie podoba ale to pewnie tylko moje zdanie

  5. #55
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    A ja coś czuje w kościach, że te 12 i 20 fps to bedzie w jpg. 8K z mega cropem. I ogólnie połowa wszystkiego będzie z ale..

  6. #56
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie Re: Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    no jest przełom - księgowi przciśnięci do muru nawet znaleźli 50 centów na czujnik zbliżenia oka - to się chwali - wraca stare idzie nowe - jak wyczytałem w chińskiej wróżbie z ciasteczka - obrotowy ekran - mi się nie podoba ale to pewnie tylko moje zdanie
    Nie tylko Twoje.
    Ja ekranów z przegubem z boku też nie lubię. Zdecydowanie odchylany góra-dół w osi obiektywu, a najlepszy moim zdaniem jest system zastosowany w Fuji X-T3. Idealny do pracy na statywie szczególnie z płytką typu L.

    Mam nadzieję, że nie wszystkie nowe Canony będą miały takie ekrany, jak R5.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    A ja coś czuje w kościach, że te 12 i 20 fps to bedzie w jpg. 8K z mega cropem. I ogólnie połowa wszystkiego będzie z ale..
    W 8K dużego cropa być nie może, bo rozdzielczości matrycy zabraknie.
    Ostatnio edytowane przez rysz ; 13-02-2020 o 20:14

  7. #57
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2016
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    25
    Posty
    57

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez rysz Zobacz posta
    W 8K dużego cropa być nie może, bo rozdzielczości matrycy zabraknie.
    To się przeskaluje w górę, dla chcącego nic trudnego Podobno w 90D i M6II 4K to tak naprawdę przeskalowane 3K.
    1300D → 80D + R
    10-400/1.4-6.3 Canony, Sigmy, Tamrony...

  8. #58
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Gdy kiedyś "wszechmocna" wtedy na rynku Leica ... zamieściła całostronicowe ogłoszenia w czasopismach że jeśli jakość technologii lustrzanek będzie już taka do której przyzwyczaili się użytkownicy aparatów Leica to wtedy Leica taki aparat wyprodukuje.
    Może nie wszyscy wiedzą, podam 2 informacje.
    Leica potem zaczęła produkować (świetne) lustrzanki, ale nigdy nie przebiły one linię dalmierzy M. To jednak dalmierze są do dziś robione.
    Ciekawostka druga, nazwa zapowiadanego modelu Canona to R5. Symbol R5 był juz użyty przez inną firmę. I przypadkiem tą firmą była .. Leica.
    Leica R5 i to była ... lustrzanka

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    IBIS w Sony to jest namiastka. ...W Sony IBIS zawsze będzie namiastką, bo rozmiaru bagnetu nie zmienią. Sony nie ma w tej chwili kompletnie nic do zaoferowania, czym mogłoby konkurować z Canonem. Nikon podobnie, wystarczy porównać 1dx mk III z wczorajszą premierą Nikona D6.
    Jak ty lubisz przekręcac i przemilczać fakty. Canon R5 to zapowiedź. Sony A9II istnieje i ma lepsze parametry niz jakiekolwiek bezlustro Canona. Tak samo lepszy jest Nikon Z7. No i otwór bagnetu - w Nikonie jest większy niż w Canonie a Nikon oferuje IBIS w bezlustrze. Canon nie oferuje.

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Nie mogę tak napisać, bo to 1dx mk III rozjechał wszystko :-) Po pierwszej zabawie tym sprzętem mogę to tylko potwierdzić, choć z bólem stwierdzam, że będę musiał wymienić komputer. W r5 przeszkadza mi rozdzielczość. Mnie wystarczy 20-24 mpix.
    Montujesz filmy 4K na słabym komputerze? Na czym będziesz montował filmy 8K?

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    wedlug mnie ten aparat winen byc tanszy ..
    nie ma przeciez Lustra z calym mechanizmem , nie ma pryzmatu , nie ma modulu af , modulu pomiaru swiatla - prostsza konstrukcja.
    Bezlustra powinny byc tańsze od lustrzanek, to oczywiste. Marketing robi ludziom wodę z mózgu. Weźmy za przykład samochody. Ma byc ekologiczne. Czyli kupujmy elektryki. I kupujemy SUVy. Do jazdy po mieście. Spalające więcej niz limuzyny. Antyekologiczne. Mistrzostwo w wytwarzaniu popytu na coś, co nie jest potrzebne/konieczne.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    ..poniewaz model biznesowy sony okazal sie wielkim sukcesem ..
    I tu pies pogrzebany. Zrobić rzecz tańszą, a sprzedawac ją drożej. Mistrzostwo. Producenci się cieszą, popyt na duże aparaty maleje zastraszająco, to zmianę wizjera opakowano opowiadaniem o nowej technologii i dzięki temu sprzeda się setki tysięcy bezluster, bo setek tysięcy lustrzanek sie nie sprzeda. Nie ma ogromnego postępu w lustrzankach. Co potwierdzają wszelakie premiery lustrzanek. Dodają co? Lepsze wysyłanie zdjęć na serwer? Ja się pytam jaki jest postęp w matrycach w ostatnich 5 latach? Minimalny.
    Zauważcie, że rozwój bezluster Sony prawie stanął, a mieli ogromną przewagę. Dlaczego nie rzucają niczego nowego fantastycznego? Canon z Nikonem dali pierwsze modele jako badanie rynku, testowanie technologii itp. Teraz wypuszczą modele w stylu A9mk2 i .. i co dalej? Co 2-3 lata kolejny model oferujący 5% więcej. Stagnacja. Ciekawe co zrobią gdy sie rynek nasyci ML, jaka to technologię zapowiedza jako rewolucyjną by fotografowie zechcieli sie przesiąść po raz kolejny na sprzęt, który "muszą mieć".
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 13-02-2020 o 22:55

  9. #59
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez Tmwstw Zobacz posta
    To się przeskaluje w górę, dla chcącego nic trudnego Podobno w 90D i M6II 4K to tak naprawdę przeskalowane 3K.
    A podasz jakieś źródło? "Podobno" to ziemia jest płaska ...
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta

    Zauważcie, że rozwój bezluster Sony prawie stanął, a mieli ogromną przewagę. Dlaczego nie rzucają niczego nowego fantastycznego?
    Jacek ale co mają dać? Technologicznie mam wrażenie że to co dali jest maximum obecnych możliwości. Wiadomo że każdy sobie zostawia coś na półce do następnych modeli i na pewno są testowane nowe rozwiązania ale jakiegoś wielkiego przełomu bym się nie spodziewał. Ot udoskonalanie tego co jest.

    Myślę że następnym większym krokiem będzie migawka elektroniczna i całkowite wywalenie mechaniki z aparatów. Jak opanują jeszcze lagi wizjera to dni dslr będą policzone.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #60
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Myślę że następnym większym krokiem będzie migawka elektroniczna i całkowite wywalenie mechaniki z aparatów. Jak opanują jeszcze lagi wizjera to dni dslr będą policzone.
    Migawki elektroniczne to są już od dawna, ale rozumiem, że miałeś na myśli globalną. Sam na to czekam - brak problemów ze zużyciem mechanicznej przy braku zniekształceń obrazu spowodowanych odczytem linia po linii, bez problemów z paskami w sztucznym świetle i bez ograniczeń czasu synchronizacji
    W sumie A9 w obu wersjach daje już namiastkę tego w trybie foto, bo sporą część wad migawki elektronicznej wyeliminowali, ale dalej nie jest prawdziwa migawka globalna i nie działa też przy filmowaniu.

    Zastanawia mnie, że ostatnio ucichły plotki o rozwoju matryc organicznych. Prawdopodobnie związane jest to ze sprzedażą działu matryc przez Panasonica, który najgłośniej mówił o tej technologii. Ciekaw jestem, czy ta ścieżka rozwoju została już całkiem porzucona, czy jeszcze producenci do tego wrócą? To jednak tylko czysta ciekawość, bo nigdy nie wiązałem z tą technologią większych nadziei. Może poza faktem, że matryce te miały właśnie mieć globalną migawkę elektroniczną.

Strona 6 z 189 PierwszyPierwszy ... 456781656106 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •