Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Wątek: Canon AE-1 Program - Zacięta migawka?

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar airhead
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 495

    Domyślnie

    bez sensu
    lepiej kupić EOS-a
    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
    Fujifilm x100

    mgrochocki.wordpress.com

  2. #12
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    bialystok
    Wiek
    59
    Posty
    195

    Domyślnie

    chyba kolego nie doczytałeś.... - przez ten adapter moęsz podłączyć szkło fd do eos - a nie odwrotnie.
    tak jak kolega napisał w pierwszej odpowiedzi - nie ma możliwości sterowania przysłoną z poziomu body fd obiektywami eos - to nie działa....!!!
    canon/yashica/nikon/minolta - i co z tego jak zdjęć nie umiem robić?

  3. #13
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    stolyca
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krisv740 Zobacz posta
    chyba kolego nie doczytałeś.... - przez ten adapter moęsz podłączyć szkło fd do eos - a nie odwrotnie.
    tak jak kolega napisał w pierwszej odpowiedzi - nie ma możliwości sterowania przysłoną z poziomu body fd obiektywami eos - to nie działa....!!!


    tak odnosnie tego adaptera to wiedzialem, ludzilem sie tylko ze jest tez mozliwosc podpiecia innego adaptera i szkiel z cyfrowki do AE-1
    moje zludzenia juz zostaly rozwiane, wiem ze nie, teraz zastanawiam sie czy jest sens kupowac ten zestaw, plus adapter zeby miec mozliwosc podpiac szkiel FD do cyfry .

    Nie mam pojecia jakie by były rezultaty z tymi szkłami.
    A dwa w analogach jestem ciemny, jakos AE-1 przypadl mi do gustu, ale nie mam odniesienia jaka jest jakosc zdjec z tego aparatu, a z np eos 50e, 30 lub ewentualnie 5-tki, na 3-jke lub 1-nke juz nie patrze, zbyt duzy wydatek na samo body .

    o AE-1 chodzi mi konkretnie o ta aukcje

    http://www.allegro.pl/item1071258247...wy_gratis.html

    sa tu az 4-ry szkielka, czyli mozliwosc zabawy analogiem, plus po zakupie adaptera 4-y dodatkowe szkla do 40 D .

    ewentualnie gola 50-tka za 200 pln, 30-tka za troche ponad 300 lub 5-tka za troche ponad 400 pln a do dyspozycji do nich mialbym 50-tke 1,8 II , 17-85 is usm i 70-200 f 4l , ktora mozliwosc bylaby najlepsza??

  4. #14
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    bialystok
    Wiek
    59
    Posty
    195

    Domyślnie

    nie wiem czy tak bardzo jest sens . warunkiem jest dobra przejściówka i dobrej kalsy szkła - te z aukcji mnie przynajmniej nie "powalają"
    canon/yashica/nikon/minolta - i co z tego jak zdjęć nie umiem robić?

  5. #15
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    stolyca
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krisv740 Zobacz posta
    nie wiem czy tak bardzo jest sens . warunkiem jest dobra przejściówka i dobrej kalsy szkła - te z aukcji mnie przynajmniej nie "powalają"


    w dodatku tak jak patrze to mam odpowiedniki kilku z nich pod cyfre ,wiec raczej marne szanse zebylbym pod wrazeniem na plus podpinajac ktorys z tych obiektywow pod 40 D

    musze chyba w takim razie pomyslec nad samym body , 50 e, 30 lub ewentualnie 5 , czy jest moze jeszcze sens patrzec tez na 300 lub 500 ? sa znacznie tansze i za nie wielkie pieniadze juz z obiektywami, podejrzewam jednak ze to juz klasa znacnize nizsza od tych wczesniej wymienionych .

  6. #16
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    bialystok
    Wiek
    59
    Posty
    195

    Domyślnie

    wszystko zależy od ciebie - co sobie cenisz...

    ja poniżej 30/33 nie zawracałbym sobie głowy (no chyba że 5 ale ideał)...
    canon/yashica/nikon/minolta - i co z tego jak zdjęć nie umiem robić?

  7. #17
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    stolyca
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krisv740 Zobacz posta
    wszystko zależy od ciebie - co sobie cenisz...

    ja poniżej 30/33 nie zawracałbym sobie głowy (no chyba że 5 ale ideał)...

    Co sobie cenie, o analogach pojecia wiekszego jeszcze nie mam, wiec na bazie cyfry powiem ze chcialbym powiedzmy taki odpowiednik 40 D , jeszcze nie profesionalny za umiarkowane pieniadze, ale zdecydowanie lepszy od typowo amatorskiego ,czyli co powinien posiadac

    1 dobry wytrzymały oraz praktyczny korpus
    2 dobro odwzorowanie kolorow na zdjeciach
    3 zeby nie bylo mega problemem zrobienie ostrych zdjec, mozliwosc czasami uzycia np do reporterki nie tylko krajobraz i statyczne portrety .

    Patrzac na modele analogowe czytalem troche opisow i kierowalem sie tez symbolami przy nazwie jak i w cyfrach, stad 50 e tez bralem pod uwage, pomijajac te brzydkie kolory body

    czyli 50 e lepiej sobie odpuscic ??
    a 5-tka to model nizszy niz 30-tka?

    pozdrawiam

  8. #18
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    bialystok
    Wiek
    59
    Posty
    195

    Domyślnie

    40d w analogu...

    to trochę inna bajka i epoka , ale imho - eos3, eos 5 eos 1N - może 30/33 - ale to juz niech wypowiedza się inni - ja serii tej nie miałem.
    na pewno nie 50 i cos w tym sensie..

    co do odwzorowania kolorów na zdjęciach... - wyedytuj jeśli możesz...
    to już kwestia szkła i zastosowanego filmu/filtrow... :cool:
    canon/yashica/nikon/minolta - i co z tego jak zdjęć nie umiem robić?

  9. #19
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    stolyca
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krisv740 Zobacz posta
    40d w analogu...

    to trochę inna bajka i epoka , ale imho - eos3, eos 5 eos 1N - może 30/33 - ale to juz niech wypowiedza się inni - ja serii tej nie miałem.
    na pewno nie 50 i cos w tym sensie..

    co do odwzorowania kolorów na zdjęciach... - wyedytuj jeśli możesz...
    to już kwestia szkła i zastosowanego filmu/filtrow... :cool:
    sorki miałem na myśli szczegóły, napisałem o kolorach

    Co do porównania z 40D to tak jak pisałem, chodzi mi o analoga który w systemie analogowym zajmuje podobne miejsce jak 40D w cyfrowym .
    Zostałem już olśniony że najlepiej to kupić eosa i nie pchać sie w starsze systemy ale ten AE-1 cały czzas mnie rozbraja, raczej to kwestia jego wygladu, taki typowy klasyk , cos na zrelaksowanie sie po robocie z cyfrowkia

    jednak chyba lepiej jak pojde za zdrowym rozsadkiem i nie bede pozniej musial dzwigac nie dosc ze 2 aparatow , to jeszcze do kazdego po kilka innych obiektywow bo tojzu bez sensu .

    1N i 3 raczej musze odrzucic z powodu ze takiej kwoty na samo body to sobei nie ustalalem do przeznaczenia, zaczne sie w takim razie orientowac o 30-tki i 5-tki , chcialbym najpierw jednka pomacac wszystkie mozliwe opcje na zywo .
    Sa takie sprzety na gieldzie w warszawie, jest wybor ?

  10. #20
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    bialystok
    Wiek
    59
    Posty
    195

    Domyślnie

    to "porównanie ze smiechem" to oczywiście żart - dalsza część mojej odpowiedzi świadczy , że jednak cię zrozumialem.
    co do 1N to radzę nie odrzucać go już na wstepie. z powodu pięciopolowego af te aparaty są tańsze . dodatkowo brak wsparcia dla e-ttl jeszcze obniza cenę.
    jeśli nie potrzebujesz pełnego (czytaj żadnego) wsparcia dla lampy z e-ttl i af "pociąga cię w jednym punkcie" to za cenę zbliżona do eos33e/30e możesz zanabyć właśnie już na serio poważną serię 1. - i to jest piękna sprawa.... - później szukasz już cyfrowych jedynek... - mniej piękna sprawa... well.....
    canon/yashica/nikon/minolta - i co z tego jak zdjęć nie umiem robić?

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •