Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Fotograficzny mentoring

  1. #1

    Domyślnie Fotograficzny mentoring

    Czy ktoś z Was myślał kiedyś o tym żeby wziąć sobie podopiecznego i uczyć go fotografii? Jako alternatywa dla kursów stacjonarnych, z co najmniej kilkoma kursantami. Po prostu brać kogoś na swoje własne sesje jako dodatkowy fotograf, któremu czasem trzeba będzie coś podpowiedzieć.
    Widziałam, że można czasem faktycznie pójść "na doczepkę". Niestety nie wiem, jak to dokładnie działa - czy to w miarę stała współpraca i na ile jest to mentoring, a na ile po prostu "idź i rób swoje, masz załatwione tylko miejsce i warunki".

    Mnie np. interesowałyby zajęcia pod okiem doświadczonego fotografa z zakresu portretu, we Wrocławiu.
    Gdyby ktoś z forumowiczów chciał się podjąć to poproszę o wiadomość - można od razu z propozycją ceny np. za godzinę lub jedne zajęcia jako całość.

  2. #2

    Domyślnie Odp: Fotograficzny mentoring

    Nie sądzę żebyś doczekał się ciekawej oferty. Sam próbowałem czegoś takiego kilka lat temu. Na kilkadziesiąt(ponad 40) wysłanych wiadomości nie dostałem żadnej odpowiedzi.
    Jedni prowadzą kursy i "czeladnik" nie jest im potrzebny. Za darmochę nie zdradzą warsztatu. Dla innych będziesz konkurencją.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Fotograficzny mentoring

    Z tego co widzę we Wrocku jest multum takowych warsztatów - wujek google podpowiada https://www.google.com/search?q=wars...hrome&ie=UTF-8

    Przykładowo Adam i Gosia prowadzą takowe warsztaty w całym kraju i bardzo ich polecam https://fotoadamix.com/ Znam Adama i potrafi rzetelnie przekazać posiadaną wiedzę. Tak samo Gosia http://www.warsztatywzlodziejewie.pl...e/gosia-jurasz.

    Inna sprawa,że wiele takich warsztatów reklamowanych w sieci można o kant ... rozbić. W większości wypadków prowadzą je osoby mające małe pojęcie o fotografii a dodatkowo (co już się kilkakrotnie zdarzyło) ogłaszający się często są świeżo upieczonymi absolwentami takich właśnie profesjonalnych warsztatów, którzy uważają, że posiadają już odpowiednią wiedzę aby uczyć innych co jest całkowitą pomyłką.

    Tak więc szukając dobrych warsztatów przed wydaniem kasy proponuję bezwzględnie zweryfikować wiedzę i portfolio prowadzącego bo niejednokrotnie się już zdarzały sytuacje, że portfolio prowadzącego skradzione było innym fotografom.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #4

    Domyślnie Odp: Fotograficzny mentoring

    Cytat Zamieszczone przez ppp221 Zobacz posta
    Za darmochę nie zdradzą warsztatu.
    Ale ja też nigdzie nie napisałam, że chcę cokolwiek "za darmochę".

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Z tego co widzę we Wrocku jest multum takowych warsztatów - wujek google podpowiada
    Przejrzałam większość z nich i większość mi nie pasuje z różnych względów. Raczej wolałabym też coś indywidualnego - dlatego grupowe warsztaty póki co odrzucam. W ostateczności pomyślę.
    Ale tak jak piszesz - sporo stron przejrzałam i przy wielu pojawiło się pytanie, czy te osoby są jakkolwiek kompetentne.

    Gosi prace już widziałam, ale dzięki za podesłanie strony Adama - te dwie opcje wyglądają rzeczywiście sensownie.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Fotograficzny mentoring

    Cytat Zamieszczone przez Nymerth Zobacz posta

    Przejrzałam większość z nich i większość mi nie pasuje z różnych względów. Raczej wolałabym też coś indywidualnego - dlatego grupowe warsztaty póki co odrzucam. W ostateczności pomyślę.
    Ale tak jak piszesz - sporo stron przejrzałam i przy wielu pojawiło się pytanie, czy te osoby są jakkolwiek kompetentne.

    Gosi prace już widziałam, ale dzięki za podesłanie strony Adama - te dwie opcje wyglądają rzeczywiście sensownie.
    Gosię i Adama znam osobiście (bywają czasem w 3M) i stąd wiem, że potrafią przekazać swoją wiedzę zarówno w większym gronie, jak i w małym. Tak więc nie bój się większej grupy przy ich udziale Zawsze możesz zagadać do Adama https://www.facebook.com/fotoadamix/ i dopytać co i jak (Sesja w plenerze oraz studio - praca z lampami Quadralite, Nauka obróbki w programach Lr i PS od podstaw itp.). Tu masz Wrocek https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...08&oe=5E537255


    Co do sensownych indywidualnych warsztatów to nawet nie wiem czy takowe znajdziesz (to raz). A kolejna sprawa - niekoniecznie osoba dająca indywidualne korki bez organizowania warsztatów będzie dla mnie wiarygodna. Może nie mieć ani odpowiedniego sprzętu, ani doświadczenia. Nie ukrywam, że kłania się tu znajomość sprzętu różnych producentów a w szczególności praca z tym sprzętem w studiu i w plenerze. Osoba nie prowadząca cyklicznie warsztatów nie będzie zapewne dobrym "wykładowcą", nie będzie też miała sponsorów i sprzętu najlepszych firm na rynku.

    BTW - osobiście nigdy nie korzystałem z żadnych warsztatów bo lubię samemu rozkminiać różne rzeczy, ale to wyboista droga dla wytrwałych
    Ostatnio edytowane przez candar ; 02-11-2019 o 23:21
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •