Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Prośba o poradę

  1. #1
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Prośba o poradę

    Dzień dobry wszystkim
    Natkąłem się na taki wynalazek:
    https://www.lifelinking.co.uk/produc...17520204382254

    Czy ktoś używał tego filtra? Czy warto się pchać w to? I czy faktycznie są one neutralne?
    Cena nie jest zbyt wygórowana i to mnie właśnie zastanawia.
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  2. #2
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Prośba o poradę

    ale do filmow czy do foto?

    do filmow obleci, do zdjec to niekoniecznie. psuje ostrosc przy dluzszych ogniskowych i paskudzi kolory
    www albo tez flickr

  3. #3
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Re: Prośba o poradę

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta

    do zdjec to niekoniecznie. psuje ostrosc przy dluzszych ogniskowych i paskudzi kolory
    Do zdjęć. Bo mam wyjazd za niedługo i chodzi mi o jakieś fajne zdjęcia plenerów, nieba, wodospadów itepeitede. A będę miał 16-35 i 70-200. tak że chyba odpowiedziałeś na moje pytanie. A przy okazji to jakiego producenta filtry są najmniej "psujące kolory"? Mam jakieś firmy "krzak" ale wprowadzają paskudny fioletowo-różowy zafarb...mocowanie cokin
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  4. #4
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Prośba o poradę

    Cytat Zamieszczone przez trothlik Zobacz posta
    Do zdjęć. Bo mam wyjazd za niedługo i chodzi mi o jakieś fajne zdjęcia plenerów, nieba, wodospadów itepeitede. A będę miał 16-35 i 70-200. tak że chyba odpowiedziałeś na moje pytanie. A przy okazji to jakiego producenta filtry są najmniej "psujące kolory"? Mam jakieś firmy "krzak" ale wprowadzają paskudny fioletowo-różowy zafarb...mocowanie cokin
    vari-ND to sa dwa polary, to jest ciezko dobrac tak, zeby wynikowo dawalo neutralna transmisje barw. ja mialem cos takiego pare lat temu (LCW) i tamto robilo szpetne "piaskowe" kolory (brakowalo temu soczystosci i czystych blekitow, czerwieni, zieleni). nie wiem czy to sie wiele poprawilo od tamtych czasow...

    co do firmy, to zalezy o jakie filtry pytasz. nakrecane lubie Marumi Super DHG albo Hoya HD. prostokatne polowkowe Lee, pelne ND u mnie Haida.

    niedrogo fajny filtr ND do rozmycia wodospadu - Haida ND 64 (6 dzialek). bardzo fajny filtr, ladne kolory daje.
    www albo tez flickr

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Prośba o poradę

    nie ma sensu w ogole zakup b. ciemnego filtra nizszej jakosci dla kilku prob.
    efekt rozmycia wody itp dostaje sie bez filtra.
    robisz ze statywu kilka - kilkanascie zdjec na normalnych czasach naswietlenia , potem te zdjecia nakladasz na siebie w PS. dostajesz efekt rozmycia elementow ruchomych. Odpada cala niewygodna zabawa z filtrami.
    efekt mozna dozowac lub stosowac parcjalnie , co daje wiecej wolnosci tworczej ( np poruszona woda wodospadu , ale ostre liscie na poruszajacych sie galeziach ).

  6. #6
    Bywalec Awatar rostek andrzej
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Szczecin/Kraków
    Wiek
    50
    Posty
    218

    Domyślnie Odp: Prośba o poradę

    Akustyk. Miałeś może doczynienia z filtrami marumi Magnetic? Interesuje mnie szara połówka 3 działki z miękkim przejsciem. Wgryzam się w temat czy te marumi czy Lee. Marumi drogie ale ciekawy wydaje się ten uchwyt z regulacją np filtra polaryzacyjnego kołowego. Tylko nie wiem czy każdy kołowy pasuje czy trzeba kupić ten ich polar za 500 zł, bo to plus połówkowy szary i Holder i już mamy 1700 zł

    Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Prośba o poradę

    Cytat Zamieszczone przez rostek andrzej Zobacz posta
    Akustyk. Miałeś może doczynienia z filtrami marumi Magnetic?
    z tego co wiem to sa przepakowane ("prze-etykietowane") filtry H+K. osobiscie zadnych doswiadczen nie mam, wiec sie nie wypowiem.

    Cytat Zamieszczone przez rostek andrzej Zobacz posta
    Interesuje mnie szara połówka 3 działki z miękkim przejsciem. Wgryzam się w temat czy te marumi czy Lee.
    jesli chodzi o filtry, to jakies 2 lata temu powymienialem to co mialem (84.5) na Lee i bardzo sobie chwale. polowki Lee maja swietne kolory i nawet bladym switem czy o zachodzie slonca mozna focic bez obawy o buraczkowy zafarb - cos czego nie widzialem ani w 84.5 (bardzo fajne filtry, jak ktos na budzecie szuka to polecam) ani tym bardziej Hitechu ani zwlaszcza wynalazkach typu Cokin. Lee nie jest tanie ale jak sie duzo foci przy niskim sloncu to warto rozwazyc, zeby sie na nie szarpnac.

    plus: w Lee sa twardosci: Soft, Medium, Hard i Very Hard. z tym ostatnim nie mam doswiadczen, natomiast Medium w moim przypadku sprawdza sie idealnie, z 80% zdjec ktore robie polowkami to sa wlasnie Medium. w innych filtrach, ktorych uzywalem przejscie Soft jest zauwazalnie (Hitech) lub nieco (84.5) twardsze niz w Lee Soft, ale jednak mieksze niz Lee Medium, ale to jednak ten Medium jest takim zlotym srodkiem

    Cytat Zamieszczone przez rostek andrzej Zobacz posta
    Marumi drogie ale ciekawy wydaje się ten uchwyt z regulacją np filtra polaryzacyjnego kołowego. Tylko nie wiem czy każdy kołowy pasuje czy trzeba kupić ten ich polar za 500 zł, bo to plus połówkowy szary i Holder i już mamy 1700 zł
    nie uzywalem, nie wypowiem sie. sam mam uchwyt Nisi V3, bardzo fajna jest mozliwosc zamocowania polara w uchwycie bez zadnego ryzyka winietowania przy nawet 16mm. samo rozwiazanie do krecenia polarem jest wpieniajace a na mrozie dosc uciazliwe, ale da sie z nim zyc. to co w mojej opinii dobija ten uchwyt (i z wolna sklania mnie do wymiany) to 1. masakrycznie niewygodne wkrecanie polara (to projektowali zolci ludzie zyjacy na rowniku, wiec mieli zero wyobrazenia, ze j* sie z malenkimi uchwytami na 10-stopniowym mrozie to dramat), 2. technicznie rzecz biorac to dla kogos kto ma obiektywy o srednicy 77mm i 67mm uchwyt Nisi wybiera sie na jedna z nich. tam jest pierscien redukcyjny ze srednicy obiektywu do srednicy pierscienia uchwytu (82mm) i dla wygodnej pracy tym zestawem trzeba te dwa skrecic ze soba raz a dobrze na sztywno. u mnie konczy sie to trzymaniem filtrow w lapie przed 70-300L, bo tam jest 67mm a bawienie sie w trzeci pierscien sie po prostu nie sprawdza.

    z fajnych uchwytow o podobnej funkcjonalnosci jest Haida M10 i ona mi sie poki co najbardziej podoba. to tez wymaga dedykowanego polara, ale generalnie w cenie 650 PLN jest zestaw uchtyw + pierscien na obiektyw + polar, wiec nie jest zle.

    do tego i tak beda pasowac polowki Lee czy Hitech czy 84.5 czy Nisi czy Benro...
    www albo tez flickr

  8. #8
    Bywalec Awatar rostek andrzej
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Szczecin/Kraków
    Wiek
    50
    Posty
    218

    Domyślnie Odp: Prośba o poradę

    Dzięki za wyczerpującą informacje. A jak spisuje się ta dedykowana polaryzacyjna Haida? Ja mam póki co polaryzatory: Hoya, czarną seria antystatyczna i marumi fujijama czy jakoś tak i raczej nie chciał bym niczego slabszego

    Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Prośba o poradę

    ja mam wbudowana w Nisi. polar ktory dawali w oryginalnym zestawie V3 byl sredni, tzn. dosc malej mocy. wymienilem na nowsza wersje, tzn. to co daja standardowo do V5, i ta jest bardzo w porzadku. co do Haidy to nie wiem
    www albo tez flickr

  10. #10
    Bywalec Awatar rostek andrzej
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Szczecin/Kraków
    Wiek
    50
    Posty
    218

    Domyślnie Odp: Prośba o poradę

    Człowiek to glupieje od tych zakupów. Myśli, wgryza się w temat, traci czas, który mógłby spędzić znacznie przyjemniej niż oglądanie testów na youtube. Mnie właśnie dopadł demon kupowania. Era konsumpcjonizmu

    Ten Holder Haida wydaje się fajny i na niego zagiąlem parol, jak to mawiali nasi przodkowie.
    Teraz tylko szara miękka polówka i wybór Haida czy Lee? Haida wydaje się troszkę cieplejsza ale tyle wiem co jakiś filmik porównawczy zobaczylem.

    Celuje w tą serię Red Diamond, też mają wersję soft midium. No i właśnie jak ich midium wygląda wobec midium Lee. Jezu jakie rozkminy.


    Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •