Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 93

Wątek: [missgruszka] zdjęcia ślubne

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Tarnobrzeg
    Wiek
    40
    Posty
    30

    Domyślnie

    Wydaje mi się że na tych fotkach jest jakiś preset z lightroom'a, coś w stylu wet chrome, czy może tylko mi się wydaje? zdjęcia są wg. bardzo nastrojowe a efekt winiety to "wina" szkiełka czy też jakiejś obróbki? i przypuszzcam że to Canon 50mm 1.4 tak?
    Dodam od siebie że nie tak dawno miałem okazję być na 2 ślubach dobrych znajomych i pokusiłem się o kilka fotek, generalnie najwiekszym wyzwaniem jest kościół:] na południu kraju dodatkowo roi sie od nadufanych plebanów;/ i nigdy nie wiadomo kiedy tak naprawdę wielebny przemówi przez mikrofon w stronę fotografa, ale nie odbiegając od tematu, to ważne jest zajęcie odpowiedniego miejsca, szczególnei przy przysiędze, najlepiej porozmawiac z kamerzystą, żeby wzajemnie nie wchodzić sobie w kadr to naprawdę ważne
    Jeśli chodzi o sprzęt to super było by mieć 5D, choć jak wiadomo ceny starej piątki nie rozpieszczają a na MKII to potrzeba kupe kasy:] W kościele fotografowałem na M czasy 1/30 do 1/60 ze wskazaniem na 1/60:] iso 800, speedlite 430 mkII z pseudostofenem za 19 zł i głowicą pod kątem 45 stopni, choć przyznam że zastanawiam się nad zakupem dyfuzora coś w stylu lumiquest promax system-przydaje sie kiedy nie można odbić światła lapmy od sufitu, co tez przydażyło mi się na przyjęciu po ślubie;]coś takiego tylko że tańszego tumax'a
    http://www.allegro.pl/item663119780_...580_ex_ii.html
    sala w kształcie łódki, niesymetryczne ściany i w zasadzie brak sufitu;/ i to wszystko w kolorze drewnianej boazerii i tutaj właśnie lumiquest bardzo by sie przydał, a i dodam jezszce ze focilem głównie tamronem dopiero na drugim ślubie zapiąłem 85 1.8 i jechałem na AV isoo 800 a czasy wychodziły w granicach 1/125-1250 co jak wiadomo dla tego szkiełka na cropie jest współczynnikiem minimalnego bezpieczeństwa nieporuszneia zdj.
    Generalnei myślę jezszce nad sigma 20 1.8 jako coś szerszego do pleneru i właśnie przysięgi i to oczywiście na drugim body a na pierwszym będzie zapewne 85 1.8 i myślę że takim zestawem da sie obskoczyć ślub i wesele
    Gratuluję fotek!) jak na 1 raz to napawdę nie masz sie czego wstydzic no i sam fakt ze nie byłaś głównym fotografem najwazniejsze to sie oswoic z tematyką fotografii ślubnej bo jak widzę to napawdę ciężkie rzemiosło:P
    Ostatnio edytowane przez Sayeret ; 18-06-2009 o 00:51
    EOS 40D+Tamron 17-50mm F/2.8 Di II+C 85mm 1.8+Zamiennik OC-E3 Delta+Speedlite 430 EXII-2xSanyo eneloop 2000mAh-Powerex MH-C9000+Sandisk Compactflash 4 GB Extreme III+Velbon Sherpa 600R

  2. #12
    Początki nałogu Awatar Szczur88
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    35
    Posty
    384

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez missgruszka Zobacz posta
    Z ostrością to w ogóle beznadziejnie jest wszędzie Głupia wtedy jeszcze bardzo byłam i nie potrafiłam jej dobrze chwytać teraz trochę lepiej to opanowałam

    Byłam wtedy jeszcze poza tym w stanie zachwycania się światłem 1.4 i wszystkie zdjecia były robione praktycznie na tej przysłonie... no i wyszło nie za dobrze

    Wysokie ISO niestety było koniecznością A konsekwencje wysokiego iso w 350d sa jakie są
    Ja nie uznaję używania lampy wbudowanej w aparat, a innej nie mam (i tak nie potrafiłabym jej użyć, w życiu na oczy dobrej lampy nie widziałam i nie używałam... nie mam pojęcia jaką wybrać itd)

    Dziękuję za kompletnie nie zjechanie mnie za pokazywanie takich fotek, ale stwierdziłam ze się przemogę i je pokażę, a nóż czegoś się nauczę

    Swoją drogą, jakim programem polecacie dobrze odszumiać zdjęcia?
    Mi się podoba Noise Ninja jako filtr do PS-a, ale pewnie zaraz się dowiem, że to bardzo źle, że mi się podoba, bo jest do bani
    www.t-jack.pl
    Sprzęt: 5D mk II, 30D, 17-40/4L USM, 85/1,8 USM, 50/1,2L USM, 100/2,8L Macro, 135/2L USM, 2x580EX II, 6x430EX II, 2x430EX, Pocket Wizard Transcivers, lampy studyjne Bowens + akcesoria.

  3. #13
    Dopiero zaczyna Awatar missgruszka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    35
    Posty
    35

    Domyślnie

    ode mnie się tego nie dowiesz, bo ja się na tym nie znam

  4. #14
    Początki nałogu Awatar Szczur88
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    35
    Posty
    384

    Domyślnie

    Też się nie znam, w ogóle na fotografii się nie znam, jedyne, na czym się znam, to selfpromotion Ale zdjęcia koncertowe, jak przepuszczałem przez ten filtr ninjowy, bardzo ładnie odszumiało, choć to pewnie zależy od ISO, puszki, i proporcji kanałów w zdjęciu. A co do lampki i ogólnie zdjęć ślubnych, ogromniasta skarbnica wiedzy na ten temat:

    http://planetneil.com/
    www.t-jack.pl
    Sprzęt: 5D mk II, 30D, 17-40/4L USM, 85/1,8 USM, 50/1,2L USM, 100/2,8L Macro, 135/2L USM, 2x580EX II, 6x430EX II, 2x430EX, Pocket Wizard Transcivers, lampy studyjne Bowens + akcesoria.

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar pank
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    wawa
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    Szału nie ma, ale strasznie też nie jest. Pamiętając czym robiłaś to efekt nawet niezły. Z mankamentów to WB leży i kwiczy, zwłaszcza na ostatnich.
    Nazywam się Piotr Knap, to i informacja że moje nazwisko można wyguglać nie jest zdaje się sprzeczne z 8 punktem regulaminu forum więc nie rozumiem czemu zostało to usunięte. Albo inaczej, rozumiem, ale powód jest dość żenujący

  6. #16
    Dopiero zaczyna Awatar missgruszka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    35
    Posty
    35

    Domyślnie

    A co konkretne jest z nim nie tak? Da się poprawić

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar pank
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    wawa
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    No, konkretnie, nie taki jak trzeba jest. Najlepiej jest na 1 i 3, 2 jeszcze ujdzie, 4 jakieś różowe, reszta też ma taki blado, różowo żółty zafarb.
    Nazywam się Piotr Knap, to i informacja że moje nazwisko można wyguglać nie jest zdaje się sprzeczne z 8 punktem regulaminu forum więc nie rozumiem czemu zostało to usunięte. Albo inaczej, rozumiem, ale powód jest dość żenujący

  8. #18
    Dopiero zaczyna Awatar missgruszka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    35
    Posty
    35

    Domyślnie

    Dzięki pank, spróbuję to w przyszłości poprawić

    a tymczasem kolejne.

    11.

    12.

    13.

    14.

    15.

    16.

  9. #19
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Tarnobrzeg
    Wiek
    40
    Posty
    30

    Domyślnie

    Zdjątka robione na AV? jakie czasy uzyskiwałaś? i przy jakim iso ?
    EOS 40D+Tamron 17-50mm F/2.8 Di II+C 85mm 1.8+Zamiennik OC-E3 Delta+Speedlite 430 EXII-2xSanyo eneloop 2000mAh-Powerex MH-C9000+Sandisk Compactflash 4 GB Extreme III+Velbon Sherpa 600R

  10. #20
    Dopiero zaczyna Awatar missgruszka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    35
    Posty
    35

    Domyślnie

    Zdjęcia robię zawsze na M

    iso przeważnie 800, czasy od 1/100 do 1/200, przysłona prawie wszędzie 1.4. To nie były dobre ustawienia na te warunki.

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •