Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Canon 450D vs FujiFilm (X-T100 lub X-A10)

  1. #1

    Domyślnie Canon 450D vs FujiFilm (X-T100 lub X-A10)

    Wybór trochę dziwny, ale jestem ciekawy, co jest lepsze dla amatora - starsza lustrzanka, czy nowy bezlusterkowiec. Jaka będzie jakość zdjęć wykonywanych przez te aparaty?

    Obecnie posiadam Canona 450D mojego brata z uszkodzonym obiektywem kit (nie działa AF, ale z tego co wyczytałem to standardowa usterka). Chciałbym dokupić obiektywy i mieć sprzęt na lata. I teraz pojawia się dylemat, czy warto inwestować w tego Canona? Czy może lepiej przenieść się na bezlusterkowce? Dużo poczytałem i FujiFilm wydaje się ciekawą opcją, ale chciałbym wiedzieć, jak ma się jakość zdjęć, w stosunku do mojego Canona.

    Jeśli ktoś nie ma odniesienia do FujiFilm, to może wypowie się jaka jest różnica w jakości zdjęć pomiędzy Canon 450D, a bezlusterkowcem od Canona w przedziale cenowym 1500-2200?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon 450D vs FujiFilm (X-T100 lub X-A10)

    Cytat Zamieszczone przez zdenek117 Zobacz posta
    Wybór trochę dziwny, ale jestem ciekawy, co jest lepsze dla amatora - starsza lustrzanka, czy nowy bezlusterkowiec. Jaka będzie jakość zdjęć wykonywanych przez te aparaty?

    Obecnie posiadam Canona 450D mojego brata z uszkodzonym obiektywem kit (nie działa AF, ale z tego co wyczytałem to standardowa usterka). Chciałbym dokupić obiektywy i mieć sprzęt na lata. I teraz pojawia się dylemat, czy warto inwestować w tego Canona? Czy może lepiej przenieść się na bezlusterkowce? Dużo poczytałem i FujiFilm wydaje się ciekawą opcją, ale chciałbym wiedzieć, jak ma się jakość zdjęć, w stosunku do mojego Canona.

    Jeśli ktoś nie ma odniesienia do FujiFilm, to może wypowie się jaka jest różnica w jakości zdjęć pomiędzy Canon 450D, a bezlusterkowcem od Canona w przedziale cenowym 1500-2200?
    Od ośmiu lat siedzę w bezlusterkowcach i nie widzę sensu zakupu DSLR entry level. Przerobiłem Sony Nex 5, 5N, A7 i A7II , Nikona J1 oraz Fuji X-E1, X-T1 i X-T2. Obecnie używam zamiennie Fuji X-T2 i Sony A7 II i nie widzę w Twoim przypadku potrzeby ładowania kasy w puszki DSLR entry level ze stajni Canona. Wolę obrazek z Sony i Fuji. O DR pisałem już tysiąc razy, ale nie to zbyt lubiany temat na CB z oczywistych powodów - tak więc info o DR radzę szukać w archiwum, albo na innych forach.

    A to, czy wybierzesz ML Canona, Fuji, czy Sony to Twoja prywatna sprawa. Foty z X-T2 i A7 II u mnie w stopce https://35photo.pro/andcar . Zaręczam, że ML da się fotogtafować podobnie jak DLRS-ami z dużo większą przyjemnością (mniejsze gabaryty* i waga*) z tą samą jakością.

    W Fuji wisienką na torcie są doskonałe profile barwne na poziomie plików jpg z puszki bez konieczności postprodukcji w programach graficznych, co jest koniecznością w innych systemach https://fujifilm-blog.com/2017/12/08...professionals/ Mnie osobiście najbardziej pasuje profil "Astia" - jest genialny przy portretach.

    Na twoim miejscu zamiast okrojonych z wielu funkcji X-T100 lub X-A10 celowałbym raczej w używanego flagowca Fuji X-T1, którego kupisz za 1.400 zł https://allegro.pl/kategoria/aparaty...&price_to=2000 Doskonały aparat, doskonały EVF, znakomite zdjęcia. Oferta szkieł X w Fuji jest całkiem spora https://alikgriffin.com/a-complete-l...-mount-lenses/ i można znaleźć doskonale szkła z serii XF i tańsze z serii XC.

    *nie dotyczy szkieł ML z mocowaniem RF Canona.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 07-07-2019 o 11:31
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #3

    Domyślnie Odp: Canon 450D vs FujiFilm (X-T100 lub X-A10)

    Nie planowałem zakupu lusterkowca. Mam Canona 450D i nie wiem, czy dokupować do niego obiektywy, czy pójść w FujiFilm, bo w jakości zdjęć bedzie przepaść.

    EDIT

    Usinięto „bez”
    Ostatnio edytowane przez zdenek117 ; 07-07-2019 o 13:31 Powód: Błąd w nazwie aparatu

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Canon 450D vs FujiFilm (X-T100 lub X-A10)

    Cytat Zamieszczone przez zdenek117 Zobacz posta
    Nie planowałem zakupu bezlusterkowca.
    To się zdecyduj na jakąś wiarygodną wersję , bo tytułowe X-T100 lub X-A10 to właśnie bezlusterkowce a dokładnie chwilę wcześniej napisałeś:

    Cytat Zamieszczone przez zdenek117 Zobacz posta
    Chciałbym dokupić obiektywy i mieć sprzęt na lata. I teraz pojawia się dylemat, czy warto inwestować w tego Canona? Czy może lepiej przenieść się na bezlusterkowce? Dużo poczytałem i FujiFilm wydaje się ciekawą opcją, ale chciałbym wiedzieć, jak ma się jakość zdjęć, w stosunku do mojego Canona.
    Zupełnie jak tzw. baba u lekarza: "niech się Pan zdecyduje! Pan wkłada, czy wyjmuje ?" http://miedziowe.pl/content/view/3702/209/

    Cytat Zamieszczone przez zdenek117 Zobacz posta
    Mam Canona 450D i nie wiem, czy dokupować do niego obiektywy, czy pójść w FujiFilm, bo w jakości zdjęć bedzie przepaść.
    "Przepaść w jakości" na czyją korzyść ? Powtarzasz wyślizgane slogany o wyższości DSLR nad ML ? O mamo... Retorycznie pytam bo ja wiem z autopsji jaka jest odpowiedź Całe info o Fuji napisałem powyżej, a czy z niego skorzystasz - Twój wybór...
    Ostatnio edytowane przez candar ; 07-07-2019 o 13:27
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #5

    Domyślnie Odp: Canon 450D vs FujiFilm (X-T100 lub X-A10)

    Mój błąd. Nie planowałem zakupu lusterkowca. O bezlusterkowcu myślę.

    A mówiąc o przepaści mam na myśli fakt, że Canon 450D jest względnie stary i jestem ciekawy, czy Fuji, np xt100, będzie dużo lepszy od tego Canona. Wiadomo, że w ciągu 10 lat dokonał się duży postęp, ale czy na tyle duży, żeby dostrzegł go amator

  6. #6
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Canon 450D vs FujiFilm (X-T100 lub X-A10)

    Miałem 450d, i jak na dzisiejsze standardy to bardzo stara pucha, z używalnym ISO rzędu max 400. oczywiście, w pełnym słońcu zrobisz jakiegoś fajnego landskejpa, ale nie licz, że coś więcej. moim zdaniem nie warto pchać się w tę puchę dokupując obiektywy. szybko zacznie Cię ograniczać, jeśli chcesz się rozwijać. do tego swoje lata pewnie Twój 450d ma, więc w każdej chwili może paść, a wtedy jego naprawa będzie nieopłacalna.
    ebe ebe

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Canon 450D vs FujiFilm (X-T100 lub X-A10)

    Cytat Zamieszczone przez zdenek117 Zobacz posta
    Mój błąd. Nie planowałem zakupu lusterkowca. O bezlusterkowcu myślę.

    A mówiąc o przepaści mam na myśli fakt, że Canon 450D jest względnie stary i jestem ciekawy, czy Fuji, np xt100, będzie dużo lepszy od tego Canona. Wiadomo, że w ciągu 10 lat dokonał się duży postęp, ale czy na tyle duży, żeby dostrzegł go amator
    No i zmusiłeś do tego DR - tu masz coś ode mnie w tej kwestii https://www.canon-board.info/threads...=1#post1389031 Zrób foty na światła, wyciągnij cienie i będziesz wiedział, czy dokonał się postęp, czy też nie

    http://www.photonstophotos.net/Chart...ony%20ILCE-7M3
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dr m.JPG
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	2483
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #8
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon 450D vs FujiFilm (X-T100 lub X-A10)

    Możesz sobie kupić jakieś bezlustro Canona serii M - szczególnie jeśli posiadasz jakieś szkła systemowe. Jakościowo to jest inna epoka niż Twoja lustrzanka.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #9

    Domyślnie Odp: Canon 450D vs FujiFilm (X-T100 lub X-A10)

    Dziękuję za odpowiedzi.

    Dziś byłem oglądać bezlusterkowce. Jestem rozczarowany ich wielkością - są strasznie małe. Podpiąć do tego 55-230 i człowiek będzie zastanawiać się jak to trzymać zamiast skupić się na zdjęciu.

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon 450D vs FujiFilm (X-T100 lub X-A10)

    Cytat Zamieszczone przez zdenek117 Zobacz posta
    Dziękuję za odpowiedzi.

    Dziś byłem oglądać bezlusterkowce. Jestem rozczarowany ich wielkością - są strasznie małe. Podpiąć do tego 55-230 i człowiek będzie zastanawiać się jak to trzymać zamiast skupić się na zdjęciu.
    To kup używanego 6d bedziesz miał magiczną pełną klatkę i bedzie ci sie go dobrze trzymało, bedziesz mógł się skupić na zdjęciu a nie zastanawiał jak go trzymać

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •