Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: [recenzja] Canon EF 400mm f/2.8L IS II USM

  1. #1
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie [recenzja] Canon EF 400mm f/2.8L IS II USM

    1.

    Chyba każdy fotograf przyrody marzył o obiektywie o tych parametrach.
    Ogniskowa 400mm wśród tele to chyba najbardziej uniwersalna ogniskowa. Wystarcza do fotografowania
    czujnych i płochliwych jeleni, i nie jest zbyt duża by użyć jej pod norami borsuka czy lisa.
    O czatowniach i inscenizowanych fotkach na nęciskach nawet nie ma co mówić, tam wystarczy nawet 200mm szkło.
    Połączenie 400mm ogniskowej wraz z otworem przysłony równym f2.8 daje naprawdę piękną plastykę.
    Przerobiłem 70-200/4, 200/2.8, 300/4, 300/2.8, S500/4.5, 400/2.8 IS i w końcu skończyłem na najnowszej wersji.
    Oczywiście nie było żadnego "wow" gdy wyjąłem ją z kartonu lub podpiąłem pod aparat i wykonałem pierwsze zdjęcia - byłem
    oswojony z jakością L.

    Obiektyw jest porządnie wykonany, kawał szkła i metalu. Pancerna i szczelna obudowa. Producent odchudził nową wersję o 1.5kg w
    porównaniu z poprzednia wersją co daje się odczuć(5.3kg-3.8kg).
    Nie będę opisywał przycisków na obudowie bo to można znaleźć na stronie producenta.
    Warto zwrócić uwagę na łącznik statywowy, który po obrocie 90 stopni wyraźnie "wpada" w odpowiednią pozycję co daje nam
    pewność że zmieniliśmy pozycję z poziomej na pionową lub odwrotnie idealnie o 90 stopni, więc nie musimy się martwić kolejnym poziomowaniem kadru.
    Proste i ułatwiające.

    Ostrość...chyba to na czym najbardziej nam zależy jest na wysokim poziomie. Nie napisze znowu o "wow" bo to co prezentuje sobą ten obiektyw to po prostu to
    za co się zapłaciło i co stanowi tak na prawdę standard w obecnej optyce. Jest porządnie czyli tak jak powinno być w obiektywie za tą kasę.
    Różnice w obiektywach jakie posiadałem wcześniej są aptekarskie, widoczne jedynie przy skali 1:1.
    Dla porównania wrzucam zrzut 1:1 starszej i nowej wersji 400/2.8 IS na pełnej dziurze bez żadnego wyostrzania:
    2.

    AF...to dość trudny temat do przetestowania. Warunki w jakich fotografuję są bardzo zmienne, używałem różncyh puszek. W chwili testowania 400/2.8 is II używam 1D4.
    Nie można narzekać na skuteczność AF, ale tak samo nie mogłem narzekać na AF w pozostałych szkłach jakie używałem.

    Na pewno poprawiona została skuteczność IS. W poprzedniej wersji tego szkła nie odważyłbym się fotografowania na czasach 1/20s. natomiast tutaj można uzyskać ostry obrazek
    nawet bez używania tryby seryjnego:

    3. Włączone IS 1/20s.

    4. Wyłączone IS 1/20s.

    Stabilizacja działa też ciszej niż u poprzednika, lecz podczas włączania i wyłączania się tak samo głośno "Zaskakuje".

    Całość zapakowana w ładną walizkę, lecz dla mnie to gadżet który ma zadanie jedynie bezpiecznie zachować sprzęt w drodze z fabryki do mojego domu. Po wyjęciu z walizki obiektyw i tak przebywa w plecaku foto a kuferek w piwnicy :P

    Celowo nie rozwodzę się nad tym czy warto płacić aż tyle, czy nie? czy warto zmieniać nową na starą, czy lepiej 400mm czy 600mm?
    Każdy ma swoje preferencje fotograficzne i swoją technikę.
    Chodziło mi tylko o przedstawienie obiektywu takim jaki jest, a nie porównaniem go do innych czy dywagacjami o tym czego mu brakuje.
    Gdy sam szukałem informacji o obiektywach tego typu to ciężko było coś znaleźć a tym bardziej doprosić się o jakieś sample, surowe rawy.
    Obiektyw mam od niedawna zatem jakby pojawiły się jakieś pytania albo gdybym ja coś dostrzegł istotnego to na pewno dopiszę o tym w temacie.

    Wrzucam kilka zdjęć oraz jakiegoś rawa gdyby ktoś chciał się pobawić

    5. 1D4, 400mm, f2.8, iso 200, 1/60s.

    6. 1D4, 400mm, f2.8, iso 160, 1/1000s.

    7. 1D4, 400mm, f4, iso 1000, 1/800s.

    8. 1D4, 400mm, f2.8, iso 3200, 1/800s.

    9. 1D4, 400mm, f2.8, iso 1000, 1/100s.

    10. 1D4, 400mm, f2.8, iso 400, 1/160s.
    raw: http://dzikiswiat.fotoprzyroda.pl/im...8-blotniak.cr2

    Na pewno jesteście ciekawi współpracy z telekonwerterami, ja też :P. Niestety nie posiadam żadnego, ale niewykluczone że
    zanabędę a wtedy na pewno coś napiszę i wrzucę zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez KNC ; 07-04-2017 o 19:03

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon EF 400mm f/2.8L IS II USM

    4 słabe, 8,9 świetne

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon EF 400mm f/2.8L IS II USM

    Na 8 napatrzeć się nie mogę

  4. #4
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon EF 400mm f/2.8L IS II USM

    Samiczka mi hipnotyzujący wzrok
    a co do 4...żeby takich było jak najmniej! :P

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon EF 400mm f/2.8L IS II USM

    Witaj.Ten"dekielek"na rzep do osłony przeciwsłonecznej też kupowałeś w Huga Nature?

  6. #6
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon EF 400mm f/2.8L IS II USM

    Witaj. Nie to z zestawu od canona.
    Ale Huga też robi takie

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon EF 400mm f/2.8L IS II USM

    Cytat Zamieszczone przez KNC Zobacz posta
    Witaj. Nie to z zestawu od canona.
    Ale Huga też robi takie
    Jasne.Jutro się z nim skontaktuję.Nie widziałem na jego stronie a jakoś nie przyszło mi do głowy żeby zapytać przy zamówieniu... ?

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon EF 400mm f/2.8L IS II USM

    Cytat Zamieszczone przez KNC Zobacz posta
    1.
    Na pewno jesteście ciekawi współpracy z telekonwerterami, ja też :P. Niestety nie posiadam żadnego, ale niewykluczone że
    zanabędę a wtedy na pewno coś napiszę i wrzucę zdjęcia.
    To najlepsze szkło do współpracy z telekonwerterami (obok 300/2.8). Jakbyś wybierał się kiedyś w okolice Poznania, to zapraszam Oba (2x, 1.4x) wersja III czekają na półce właśnie z myślą o takich obiektywach.

  9. #9
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon EF 400mm f/2.8L IS II USM

    Co do TCx2III to kilka dni temu nabyłem
    Jestem mile zaskoczony jakością obrazka jaki daje ten tandem. A zbliżenie - kolosalne

    11. 1D4, 800mm, f6.3, iso 400, 1/125s.
    sarna-91.jpg
    raw: http://dzikiswiat.fotoprzyroda.pl/im...47/F2G6311.cr2

    AF działa cały czas dobrze, choć przy parametrach ekspozycji 1/50s. iso 12800 f5.6 lubi się zgubić :P

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon EF 400mm f/2.8L IS II USM

    Dzięki za RAWa To dość rzadka praktyka na forum, a pozwala dokładnie zorientować się w temacie. W kontekście 400/2.8 spodziewam się też wkrótce jakiejś wrzutki z 6d2 , ale bardziej jestem ciekaw Twoich spostrzeżeń odnośnie porównania AF 6d2 vs 1d4. W szczególności właśnie z 400/2.8 II.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •