Strona 5 z 27 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 264

Wątek: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

  1. #41
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 018

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Cu-dow-nie
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  2. #42
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 284

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Cytat Zamieszczone przez rojo Zobacz posta
    wołałem format B1 z 6d1, nawet też na iso 12800, bilbordy komercyjne wielometrowe też kilka, nigdy klient nie miał żadnych zastrzeżeń co do jakości. Obrazek z R6 powiększony 2x w takcie wołania z rawa daje obrazek 40MPX, do którego naprawdę trzeba mieć problem ze sobą poważny, żeby się przyczepić. Ba, a pomyśl co mieli Ci którzy 1dx III za 30 tysi kupowali, to jest dopiero mindfuck.
    Papier wszystko przyjmie, ale mi nie chodzi o wydruki. Dla mnie satysfakcjonujące jest dobrej jakości zdjęcie przycięte do rozmiaru mojego ekranu, tj. 2560 x 1440 pikseli lub większe. Na ekranie widać wszystkie plagi- szumy i nieostrości, a na wydruku to ginie. W fotografii przyrodniczej trzeba albo mieć gęsto upakowane matryce, albo inwestować w długie i kosztowne obiektywy, albo jedno i drugie, bo coś takiego, jak wykorzystanie pełnego kadru, mało kiedy się zdarza, zwłaszcza gdy nie korzysta się z czatowni. Każde zwierzę i ptak ma swoją strefę komfortu, której nie pozwala naruszyć, więc przeciętnie otrzymuje się motyw główny w okolicach 1/3 wysokości kadru, co przy matrycy 24 Mp na APS-C jest dość satysfakcjonujące. Większe przybliżenie, np. za pomocą dłuższej ogniskowej lub gdy obiekt sam podejdzie bliżej, lub pozwoli na bliższe podejście do niego, już stwarza inne problemy: niedostatek GO na obiekcie, konieczność precyzyjniejszego ustalania kadru, co nie zawsze się udaje, gdy obiekt się rusza; ciągłe przestawianie aktywnego punktu AF, żeby ostrzyć na oko. To nie jest tak, że sobie ustawiasz aktywny punkt AF i spokojnie komponujesz kadr, tylko ciągle walczysz z dynamicznie zmieniającą się sytuacją, a wielopolowy AF można wykorzystać tylko wtedy, gdy obiekt ma szansę cały zmieścić się w GO przy zadanej przysłonie, bo inaczej tą źle nastawioną ostrość widać jak cholera.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #43
    Początki nałogu Awatar rojo
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    325

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Papier wszystko przyjmie, ale mi nie chodzi o wydruki. Dla mnie satysfakcjonujące jest dobrej jakości zdjęcie przycięte do rozmiaru mojego ekranu, tj. 2560 x 1440 pikseli lub większe. Na ekranie widać wszystkie plagi- szumy i nieostrości, a na wydruku to ginie. W fotografii przyrodniczej trzeba albo mieć gęsto upakowane matryc....
    naprawdę nikt Ci go nie każe kupować, wierzę że do fotografowania dzikiej przyrody są lepsze aparaty (R5?), ja tam akurat mam zachwyt nad R6 i do reporterki wszelakiej to najlepsze narzędzie jakie w łapkach trzymałem w swoim życiu, zaś matryca 20 mpx to sama zaleta, bo obrabianie zdjęc w porównaniu do choćby do zdjęc z 5d4 jest dużo szybsze i sprawniejsze... Kompletnie nie rozumiem Twoich żali do matrycy, to prawie taka sama jak 1dx ostatnim i nikt jakoś nie miał do tego za dużo fąchów. Jak na mój gust R6 za 10k jest wart każdej złotówki, za 5d4 płaciłem swego czasu o połowę więcej a szczerze nie ma on za bardzo startu to R6 jesłi chodzi i szybką i sprawną reporterkę, też w ciężkich warunkach światła, bo w takich najczęściej pracuję. Już naprawdę czepianie się matrycy 20mpx w XXI wieku, to zabawne dosyć szukania dziury w całym....

  4. #44
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 018

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Ok, aparat od kuriera nie przyjęty, wraca skąd przyjechał, dzieki temu szybciej bede mial zwrot kasy. Tylko po co był ten cały *******nik, choćby zawracanie głowy kurierowi, który mogl ten czas poświęcic na dostarczenie paczki komuś kto na nią czeka? Ech Canon polska.. powinni przy skladaniu zamowienia napisac czerwonymi kapitalikami, ze nie wystawiają FVAT.

    Anyway, kupilem wczoraj jeszcze w Fotoformie tez w promce, z cashbackiem. Popytalem czy z zamowieniem jest wszystko ok, i jest ok. Po czym dzis dostaje info że zamowień w weekend dostali wiecej niz mają na magazynie a ich system w weekendy nie wystawia dokumentow wiec pozwalal przyjmowac zamowienia nie patrzac na zejscia towaru z magazynu. Teraz czekaja na potw. wysylki od Canona, jesli bedzie to za 2 tygodnie. No oby
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  5. #45
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 284

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Matryca 45 Mp na FF to ok. 18 Mp na APS-C i to jest do strawienia, gdyby nie kosztowało ponad 10 patoli, ale 20 Mp na FF to jest mało, bo daje ledwie to samo, co 8 Mp na APS-C. FF daje zawsze lepszy obrazek, a tym lepszy, im mniejsza gęstość pikseli, ale to wymusza wielką, ciężką i drogą optykę, a przynajmniej wielką i ciężką. No sorry, ale na obiektyw za 40 patoli sobie nie pozwolę, ani mi się nie chce targać tych dodatkowych 2-3 kg obiektywu plus dodatkowych 3-4 kg statywu. Niestety, ale wolę poświęcić jakość obrazka po to, aby ganiać ze sprzętem o masie całkowitej 2 kg, a nie 8 kg, mając uzysk pikseli z obiektywu 100-400 (relatywne 640 mm) a matrycy 24 Mp taki, jak z obiektywu 4/500 + TC 1,4x, czyli 700 mm, na matrycy FF 18 czy 20 Mp.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  6. #46
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 018

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Hmm
    To jak ludzie dawali sobie radę w polowie 2000s gdy typowa rozdzielczość była ok 10mpx skoro teraz 20 to za malo?
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  7. #47
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Ciekawe. Kilka dekad fotografowałem Canonem 10D z 6 Mpix i później 5D z 12 Mpix, czyli jak większość osób na forum i wielu fotografów. A nagle dowiaduję się, że 20 Mpix to za mało do zrobienia zdjęć.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #48
    Początki nałogu Awatar rojo
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    325

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Ok, aparat od kuriera nie przyjęty, wraca skąd przyjechał, dzieki temu szybciej bede mial zwrot kasy. Tylko po co był ten cały *******nik, choćby zawracanie głowy kurierowi, który mogl ten czas poświęcic na dostarczenie paczki komuś kto na nią czeka? Ech Canon polska.. powinni przy skladaniu zamowienia napisac czerwonymi kapitalikami, ze nie wystawiają FVAT.

    Anyway, kupilem wczoraj jeszcze w Fotoformie tez w promce, z cashbackiem. Popytalem czy z zamowieniem jest wszystko ok, i jest ok. Po czym dzis dostaje info że zamowień w weekend dostali wiecej niz mają na magazynie a ich system w weekendy nie wystawia dokumentow wiec pozwalal przyjmowac zamowienia nie patrzac na zejscia towaru z magazynu. Teraz czekaja na potw. wysylki od Canona, jesli bedzie to za 2 tygodnie. No oby
    swoją drogą brzmi to jak gruby wał, jak to oficjalny sklep canona nie może wystawiać FV? Nie to żebym jako się interesował księgowością i coś widział w tym temacie, ale jakoś to mi mindfucka zrobiło że tak można...

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Matryca 45 Mp na FF to ok. 18 Mp na APS-C i to jest do strawienia, gdyby nie kosztowało ponad 10 patoli, ale 20 Mp na FF to jest mało, bo daje ledwie to samo, co 8 Mp na APS-C. FF daje zawsze lepszy obrazek, a tym lepszy, im mniejsza gęstość pikseli, ale to wymusza wielką, ciężką i drogą optykę, a przynajmniej wielką i ciężką. No sorry, ale na obiektyw za 40 patoli sobie nie pozwolę, ani mi się nie chce targać tych dodatkowych 2-3 kg obiektywu plus dodatkowych 3-4 kg statywu. Niestety, ale wolę poświęcić jakość obrazka po to, aby ganiać ze sprzętem o masie całkowitej 2 kg, a nie 8 kg, mając uzysk pikseli z obiektywu 100-400 (relatywne 640 mm) a matrycy 24 Mp taki, jak z obiektywu 4/500 + TC 1,4x, czyli 700 mm, na matrycy FF 18 czy 20 Mp.
    dzizas, kup sobie jakieś 90D czy co tam teraz w cropie jest na topie teraz, za jakieś pewnie 5k pln i przestań jojczyć, że Ci matryca w R6 jest za mała, bo nie pasuje Ci do Twojej wizji robienia ptaszków w cropie, serio to widać nie jest aparat do tego, a ptaszników wsród fotografów jest ilu? 1%? Rozumiem, że specjalnie dla Ciebie mogli wrzucić 45K matrycę do R6 tylko po co wtedy by robili R5? Nie chcesz, nie kupuj, znajdz aparat dla siebie, a nie jęcz na forach że jest drogo, bo za mała matryca na te pieniądze, kiedy ten rozmiar specjalnie jest zachowany pod specyfikację aparatu, głownie ze względu, że to aparat pod szybką reporterkę i wiele innych zadań, które robi z 85% fotografów...

  9. #49
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 284

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Hmm
    To jak ludzie dawali sobie radę w polowie 2000s gdy typowa rozdzielczość była ok 10mpx skoro teraz 20 to za malo?
    Po prostu rosną oczekiwania, żeby to, co kiedyś było niemożliwe, stało się możliwe za sprawą sprzętu. Na pewno każdy ptasiarz docenił wzrost rozdzielczości matryc czy to w segmencie FF, czy APS-C, rozwój optyki i nowe konstrukcje producentów niezależnych. Kiedyś trzeba było włożyć więcej wysiłku w rzeczy, które dzisiaj są banalne, jak np. robienie zdjęć z ręki długimi teleobiektywami ze stabilizacją.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  10. #50
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Black Friday - promocje sprzętu, okazje.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Po prostu rosną oczekiwania, żeby to, co kiedyś było niemożliwe, stało się możliwe za sprawą sprzętu. Na pewno każdy ptasiarz docenił wzrost rozdzielczości matryc czy to w segmencie FF, czy APS-C, rozwój optyki i nowe konstrukcje producentów niezależnych. Kiedyś trzeba było włożyć więcej wysiłku w rzeczy, które dzisiaj są banalne, jak np. robienie zdjęć z ręki długimi teleobiektywami ze stabilizacją.
    Żeby trochę nawiązać do tytułu wątku to właśnie zmieniłem M50 na M6II (była sensowna promocja). Ta gęsta matryca zachowuje się bardzo OK.
    Myślałem, że będzie gorzej - szum chrominancji śladowy. Zawsze lubiłem gęste matryce jeśli nie było to okupione marną jakością. Ilość detali i możliwość cropowania bywa przydatna.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 5 z 27 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •