Strona 16 z 22 PierwszyPierwszy ... 61415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 219

Wątek: Canon 5d mk1 w 2018

  1. #151

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    5D II już niestety nie ma takiego fajnego obrazowania jak 5D.
    No to chyba zacznę szukać mk1. Lubię matryce ccd z Nikona ale niestety czułość ogranicza.

  2. #152
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Mam podobne odczucia jak przedmówcy. Obrazek piękny, dźwięk migawki wspaniały. Do tego body wracałem 5 razy i jeszcze raz go na pewno kupię. Zaletą tego body jest to, że aparat z przebiegiem 30 i 300 tys wygląda praktycznie tak samo

  3. #153
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez Karlbuk Zobacz posta
    A 5d mk2 jeszcze ujdzie za 'magiczny'?
    Nie ...
    Tak trochę poważniej to matryca z 5D to inna technologia. Wafel naświetlany w trzech przebiegach, inny układ warstw i inne filtry Bayera /w nowych konstrukcjach pocienione ze względu na ilość przepuszczanego światła/. Nie wiem czy to sumarycznie składa się na ową magię ale to że obrazek jest trochę inny to w niektórych sytuacjach daje się zauważyć.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 15-10-2019 o 19:20
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #154
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2019
    Miasto
    Silesia
    Posty
    30

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie wiem czy to sumarycznie składa się na ową magię ale to że obrazek jest trochę inny to w niektórych sytuacjach daje się zauważyć.
    Dokładnie,
    Miałem Canona 1000D, 7D, pierwsze FF 6D, Sony A6000. Wydaję mi się że jak ktoś już raz miał pełną klatkę, to chyba już nie ma odwrotu. Były braki finansowe i musiałem sprzedać sporo sprzętów. Ale że bez puszki? nie... Szukałem, czytałem... Kupiłem najtańszą puszkę z FF 5D classic. Dźwięk migawki nie powiem co można dostać, byłem w szoku że fotki są piekne(samo jpg od razu mnie zachwycił, że LR nie było co poprawiać).
    Jestem naprawdę zadowolony. Martwi mnie tylko fakt, że nie można wysłać żytnią jak coś padnie Jak macie jakieś namiary gdzie jeszcze naprawiają migawki to dajcie cynk.Mam znowu hajs na inna puszkę, ale już innej nie chce, znowu poczułem frajdę z focenia
    Ostatnio edytowane przez MR_ ; 15-10-2019 o 21:21

  5. #155

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Cytat Zamieszczone przez MR_ Zobacz posta
    Dokładnie,
    Miałem Canona 1000D, 7D, pierwsze FF 6D, Sony A6000. Wydaję mi się że jak ktoś już raz miał pełną klatkę, to chyba już nie ma odwrotu. Były braki finansowe i musiałem sprzedać sporo sprzętów. Ale że bez puszki? nie... Szukałem, czytałem... Kupiłem najtańszą puszkę z FF 5D classic. Dźwięk migawki nie powiem co można dostać, byłem w szoku że fotki są piekne(samo jpg od razu mnie zachwycił, że LR nie było co poprawiać).
    Jestem naprawdę zadowolony. Martwi mnie tylko fakt, że nie można wysłać żytnią jak coś padnie Jak macie jakieś namiary gdzie jeszcze naprawiają migawki to dajcie cynk.Mam znowu hajs na inna puszkę, ale już innej nie chce, znowu poczułem frajdę z focenia
    a jednak można... miałem FuFu a jedna wróciłem do cropa, dokładnie do fujika

  6. #156

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    @hrabia_vader czy tu jest i ma jeszcze 5d?

  7. #157
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wwa
    Wiek
    53
    Posty
    449

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Jeszcze trochę czasu i wartość niezajechanego 5D zacznie rosnąć
    5D 50/1.8 STM + 100/2.8 L IS USM

  8. #158
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Chyba czas kupić jeszcze jedno 5D na zapas

  9. #159
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    to ciekawe bo właśnie miałem sprzedawać swojego a ceny śmieszne. Mam stan idealny 30tys przebiegu, obrazek faktycznie piękny. Z rawami mam jakiś problem jakby camera raw w photoshope nie obsługiwała starych rawów bo przy wywoływaniu dziwne artefakty dostaje

  10. #160
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: Canon 5d mk1 w 2018

    Jak chcesz to mi wyślij jakiegoś RAWa zobaczę u siebie w porównaniu z tymi z mojego 5D

Strona 16 z 22 PierwszyPierwszy ... 61415161718 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •