Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Canon C70

  1. #1
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Canon C70

    Zadebiutował Canon C70. Pierwsza kamera Canona z mocowaniem RF.
    Szczegóły tutaj:
    https://www.canon.pl/video-cameras/eos-c70/

    Przy okazji Canon zaprezentował nowy adapter mocowania EFów z optyką. Adapter daje mnożnik ogniskowej 0.71 zapewniając zwiększenie jasności o 1 stopień przysłony. Myślę że ten adapter zainteresuje nie tylko filmowców.
    https://www.canon.pl/lenses/mount-ad...pecifications/
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Canon C70

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Przy okazji Canon zaprezentował nowy adapter mocowania EFów z optyką. Adapter daje mnożnik ogniskowej 0.71 zapewniając zwiększenie jasności o 1 stopień przysłony. Myślę że ten adapter zainteresuje nie tylko filmowców.
    https://www.canon.pl/lenses/mount-ad...pecifications/
    Coś dla biadolących na temat cropa 4k w R i RP
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #3
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon C70

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Myślę że ten adapter zainteresuje nie tylko filmowców.
    https://www.canon.pl/lenses/mount-ad...pecifications/
    Dla fotografów nie bardzo widzę zastosowanie dopóki nie pojawi się matryca APS-C w mocowaniu RF.
    A C70 znakomita i zaskakująco dobrze wyceniona. Takie baby C300 mk III za połowę ceny (a ze speedboosterem od Canona, to nawet małe C500 II :-)
    Ciekawe czasy nastały; kryzys w pełni, a co chwila pojawia się jakiś nowy sprzęt.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 26-09-2020 o 21:43

  4. #4
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon C70

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Dla fotografów nie bardzo widzę zastosowanie dopóki nie pojawi się matryca APS-C w mocowaniu RF.
    A C70 znakomita i zaskakująco dobrze wyceniona. Takie baby C300 mk III za połowę ceny (a ze speedboosterem od Canona, to nawet małe C500 II :-)
    Ciekawe czasy nastały; kryzys w pełni, a co chwila pojawia się jakiś nowy sprzęt.
    No biorąc pod uwagę że siedzi tam sensor z C300 to rzeczywiście cena jest git, natomiast dla mnie chyba pozostaje czekać na C50... Choć nie wiem czy w sumie nie skończy się na C200
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #5
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon C70

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No biorąc pod uwagę że siedzi tam sensor z C300 to rzeczywiście cena jest git, natomiast dla mnie chyba pozostaje czekać na C50... Choć nie wiem czy w sumie nie skończy się na C200
    Miałem przez chwilę C300 mk III i wiem, że ten sensor z DGO to jest najlepszy sensor Canona. Do tego mocowanie RF i Speedbooster. Nie zamieniłbym tego na C200 nawet wtedy gdyby była o 5000,- zł tańsza od C70. Za tydzień lub dwa będę miał C70 do testów, a końcem listopada mam nadzieję, że będzie już dostępna i będę mógł kupić swoją. Ta kamera ma wszystko czego potrzebuję, brakować mi będzie jedynie wizjera, ale mam nadzieję, że niedługo ktoś wyprodukuje lupę do tego LCD. I jeszcze jedno; bardzo się cieszę, że nie zamieniłem szkieł EF na RF. Przyjemnie będzie podpiąć szkła EF i zyskać działkę światła :-) 70-200/2 :-)
    Ostatnio edytowane przez sv ; 26-09-2020 o 21:54

  6. #6
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon C70

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Miałem przez chwilę C300 mk III i wiem, że ten sensor z DGO to jest najlepszy sensor Canona. Do tego mocowanie RF i Speedbooster. Nie zamieniłbym tego na C200 nawet wtedy gdyby była o 5000,- zł tańsza od C70. Za tydzień lub dwa będę miał C70 do testów, a końcem listopada mam nadzieję, że będzie już dostępna i będę mógł kupić swoją. Ta kamera ma wszystko czego potrzebuję, brakować mi będzie jedynie wizjera, ale mam nadzieję, że niedługo ktoś wyprodukuje lupę do tego LCD. I jeszcze jedno; bardzo się cieszę, że nie zamieniłem szkieł EF na RF. Przyjemnie będzie podpiąć szkła EF i zyskać działkę światła :-) 70-200/2 :-)
    A jak ten sensor sprawuje się w ciemnicy? Dla mnie słabością C70 jest brak SDI, brak XLR i kilka innych kwestii ergonomicznych, które póki co są dla mnie zagadką.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 26-09-2020 o 22:07
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #7
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon C70

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    A jak ten sensor sprawuje się w ciemnicy? Dla mnie słabością C70 jest brak SDI, brak XLR i kilka innych kwestii ergonomicznych, które póki co są dla mnie zagadką.
    W ciemnicy sprawuje się znacznie lepiej niż C200 (lepiej nawet niż pełnoklatkowy sensor C500 mk II). Dual Gain Output to ta sama technologia, którą stosuje Arri w Alexach: obraz z sensora jest sczytywany dwa razy: raz dla zachowania informacji w światłach, a drugi obrazek dla obniżenia szumów (i zachowania informacji o kolorze) w cieniach, dlatego ten sensor w CLogu 2 ma 16+ rozpiętości tonalnej. Magia :-)
    XLRy są dwa, co prawda mini XLR, ale są. SDI nie ma, ale jest Timecode (BNC).

    Tu jest sporo informacji:
    https://www.youtube.com/watch?v=_qM6U--chGg
    Ostatnio edytowane przez sv ; 26-09-2020 o 22:25

  8. #8
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon C70

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    W ciemnicy sprawuje się znacznie lepiej niż C200. Dual Gain Output to ta sama technologia, którą stosuje Arri w Alexach: obraz z sensora jest sczytywany dwa razy: raz dla zachowania informacji w światłach, a drugi obrazek dla obniżenia szumów (i zachowania informacji o kolorze) w cieniach, dlatego ten sensor w CLogu 2 ma 16+ rozpiętości tonalnej. Magia :-)
    XLRy są dwa, co prawda mini XLR, ale są. SDI nie ma, ale jest Timecode (BNC).
    Mnie mało interesują te LOGi mnie chodzi o gotowca ale jak rozumiem ten też jest lepszy .
    Co do złącz to wiem co ma ale dla mnie to duża wada kamery za ponad 20 kzł. To niestety tak samo jak z C100 - Canon sobie pogrywa tutaj na maksa.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #9
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon C70

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Mnie mało interesują te LOGi mnie chodzi o gotowca ale jak rozumiem ten też jest lepszy .
    Co do złącz to wiem co ma ale dla mnie to duża wada kamery za ponad 20 kzł. To niestety tak samo jak z C100 - Canon sobie pogrywa tutaj na maksa.
    Ta kamera adresowana jest do innego odbiorcy. Stąd ta niska cena. Gdyby miała SDI i np rawa na zewnątrz, to kto kupiłby C300III za 55 tysi? SDI mnie nie interesują, cała reszta tak :-) Pewnie są jakieś konwertery HDMI - SDI?
    Ostatnio edytowane przez sv ; 26-09-2020 o 22:29

  10. #10
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon C70

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Ta kamera adresowana jest do innego odbiorcy. Stąd ta niska cena. Gdyby miała SDI i np rawa na zewnątrz, to kto kupiłby C300III za 55 tysi? SDI mnie nie interesują, cała reszta tak :-) Pewnie są jakieś konwertery HDMI - SDI?
    Oczywiście że są ale to upierdliwe. Ja używam często po kilka kamer jednocześnie i dla mnie akie szczegóły się liczą.
    Co do adresacji - tak ale jakoś inni potrafią w tej cenie dać "normalne" złącza . Przy czym bardziej tu marudzę na C100 niż C70....
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 26-09-2020 o 22:48
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •