Strona 21 z 120 PierwszyPierwszy ... 1119202122233171 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 1194

Wątek: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

  1. #201
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    az f/8? to tym bedzie mozna w sloneczny dzien dalej niz 30 stopni od rownika cos sfocic...

    szalenstwo. myslalem ze takie wyj* swiatlo to tylko w budzetowych zoomach standardowych daja do RF
    www albo tez flickr

  2. #202
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    A dla maniaków światła i teleobiektywów, to zapomniałem dodać, że jest duża szansa na tele szkło f/2 z bagnetem RF. Ogniskowa 250mm albo 300mm.

  3. #203
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    A dla maniaków światła i teleobiektywów, to zapomniałem dodać, że jest duża szansa na tele szkło f/2 z bagnetem RF. Ogniskowa 250mm albo 300mm.
    wala z grubej rury. albo f/7.1~f/11 albo szkla wielkosci wiaderka lub przynajmniej doniczki na uczciwe drzewko...

    domyslam sie, ze tego gigantycznego poletka pomiedzy tymi dwoma ekstremami (tak z 99% rynku pasjonatow foto) nie ruszaja celowo, tak samo jak celowo nie beda dawac fiuczerow z nowych body RF w korpusach EF (jesli w ogole takowe sie pojawia)... siac zamet w glowach uzytkownikow, niech podnieceni nowoscia rzuca sie na RP czy R6, potem zgrzytaja zebami jak tym sie frustrujaco pracuje na zmiane z adapterem EF i bez... zeby na koniec jeszcze zlupic ich podatkiem od nowosci za te nieliczne wciaz odpowiedniki szkiel EF, ktore mieli zamiar uzywac z R-ka...

    irytuje mnie ta cyniczna premedytacja, zwlaszcza biorac pod uwage, ze rynek sie kurczy i jak nigdy powinno im zalezec na nie wku* aktualnych uzytkownikow ML/DSLR
    www albo tez flickr

  4. #204
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Ponoć Canon rozważa kontynuowanie budżetowych tele z elementami DO. Kolejnym obiektywem miałby być RF 400/8. Mając 100-400 raczej nie będę zainteresowany, ale rozumiem, że przy niewielkich wymiarach i bardzo dobrej cenie tych obiektywów znajdzie się spora klientela.
    Natomiast po pierwszych, wyjątkowo dobrych doświadczeniach z RF 800/11 spokojnie widziałbym miejsce jeszcze dla obiektywu 1000/11. Ale specjalnych nadziei nie mam...
    Ploty mówią, że w Canonie są zaskoczeni wzięciem jakim się cieszę te obiektywy i mają zmienić roadmap więc kto wie.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    wala z grubej rury. albo f/7.1~f/11 albo szkla wielkosci wiaderka lub przynajmniej doniczki na uczciwe drzewko...

    domyslam sie, ze tego gigantycznego poletka pomiedzy tymi dwoma ekstremami (tak z 99% rynku pasjonatow foto) nie ruszaja celowo, tak samo jak celowo nie beda dawac fiuczerow z nowych body RF w korpusach EF (jesli w ogole takowe sie pojawia)... siac zamet w glowach uzytkownikow, niech podnieceni nowoscia rzuca sie na RP czy R6, potem zgrzytaja zebami jak tym sie frustrujaco pracuje na zmiane z adapterem EF i bez... zeby na koniec jeszcze zlupic ich podatkiem od nowosci za te nieliczne wciaz odpowiedniki szkiel EF, ktore mieli zamiar uzywac z R-ka...

    irytuje mnie ta cyniczna premedytacja, zwlaszcza biorac pod uwage, ze rynek sie kurczy i jak nigdy powinno im zalezec na nie wku* aktualnych uzytkownikow ML/DSLR
    Bartek ja rozumiem że tobie bezlustra nie pasują i szukasz dziury w całym ale pisanie, że ktoś się frustruje pracą ze szkłami EF na ML to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. To nie pracuj - nikt Cię do tego nie zmusza ale błagam nie przenoś swoich frustracji na resztę populacji ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #205
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Bartek ja rozumiem że tobie bezlustra nie pasują i szukasz dziury w całym ale pisanie, że ktoś się frustruje pracą ze szkłami EF na ML to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. To nie pracuj - nikt Cię do tego nie zmusza ale błagam nie przenoś swoich frustracji na resztę populacji ...
    ale ja nie jestem sfrustrowany. bo to znaczy co innego niz poirytowany.

    mam dwa korpusy, ktore mi bardzo odpowiadaja i do nich (nad)komplet wiecej niz odpowiedniej optyki. sfrustrowany jestem co najwyzej go* pogoda, krotkimi dniami i nadmiarem roboty. no ale to nie jest wina Canona.

    co mi sie nie podoba w przypadku Canona, i co uwazam za irytujace, to wypuszczanie z premedytacja niedopasowanych do siebie elementow systemu. stresowac mnie to nie stresuje.

    i w ramach sprostowania: ja nie mam problemow z bezlusterkowoscia. mam problem z g* niedopracowanymi aparatami jak M5, gdzie zabraklo wizji zrobienia z tego narzedzia do pracy dla fotografa. a poza tym nie chce bezlustra jako aparatu, ktory zabieram w dwutygodniowa podroz, bo pod tym wzgledem 6D2 pozostaje bezkonkurencyjny (z GPSem i ladowaniem jednej baterii dziennie max). natomiast jak najbardziej moglbym miec uczciwe bezlustro, nawet z nakreconym na stale adapterem, jako podstawowy korpus do landszaftow - szczesliwie (dla mojej karty kredytowej) poki co nie ma wlasciwego modelu...
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 03-12-2020 o 20:13
    www albo tez flickr

  6. #206
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Canon zrezygnował ze spustu migawki
    https://www.canonnews.com/canon-pate...shutter-button
    Była taka technika, że ściągało się dekielek z obiektywu na pewien czas i zakrywało ale później jednak wprowadzono ten spust.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #207
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Canon zrezygnował ze spustu migawki
    https://www.canonnews.com/canon-pate...shutter-button
    Projektanci chyba próbują dalej przepchnąć idée fixe "paska dotykowego", który nie wiedzieć zupełnie czemu nie przypadł do gustu użytkownikom i tym razem ony pasek będzie na spuście. No i po problemie z odwiecznym dwu-kilikiem a i fajnie, bo o ile mechaniczny spust mógł się zepsuć wyłącznie mechanicznie, to pasek dotykowy będzie mógł się np. "zawiesić" przy dowolnym błędzie sygnału via CPU.

    Jak ktoś miał Radmora 5102 (takie kultowe już radio) z sensorami dotykowymi - to wie o czym mowa

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Była taka technika, że ściągało się dekielek z obiektywu na pewien czas i zakrywało ale później jednak wprowadzono ten spust.
    W sumie żadna nowość Takie dajmy na to wyzwalanie mrugnięciem oka, albo na komendę głosową ma jeszcze swoje szanse
    Ostatnio edytowane przez candar ; 21-12-2020 o 23:30
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #208
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Z obrazka w patencie wynika, że ten wynalazek dotyczy DSLR - czyli długo się nim nie nacieszymy .
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #209
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Mnie się bardziej podoba to:
    https://www.canonrumors.com/patent-a...-0x-1-5x-2-0x/
    "zooming teleconverter"
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #210
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 284

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Mnie się bardziej podoba to:
    https://www.canonrumors.com/patent-a...-0x-1-5x-2-0x/
    "zooming teleconverter"
    Pentaxowi telekonwertera z wbudowanym AF do obiektywów manualnych już raczej nie podbiorą

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Canon zrezygnował ze spustu migawki
    https://www.canonnews.com/canon-pate...shutter-button
    Była taka technika, że ściągało się dekielek z obiektywu na pewien czas i zakrywało ale później jednak wprowadzono ten spust.
    Mi się bardzo podoba w bezluserkowcach Fuji przycisk spustu z gwintem na mechaniczny wężyk spustowy

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta



    W sumie żadna nowość Takie dajmy na to wyzwalanie mrugnięciem oka, albo na komendę głosową ma jeszcze swoje szanse
    Może aparat będzie można wprowadzić w stan uśpienia komendą "leżeć!"
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

Strona 21 z 120 PierwszyPierwszy ... 1119202122233171 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •