Strona 1 z 28 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 278

Wątek: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2018
    Posty
    28

    Domyślnie EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Skorzystałem ze zniżki Black Friday i od dziś mam EOSa R w połączeniu z Canonem EF 24-70 2.8L (pierwsza wersja). Niżej wrzucam swoje pierwsze wrażenia, ale jeśli macie jakieś konkretne pytania to piszcie a postaram się odpowiedzieć.

    Przesiadam się z Nikona D800, w którym najbardziej bolał mnie autofocus (precyzja, pokrycie) i cały czas poruszone zdjęcia. Mam też, i zostawiam, Fuji X100F. Wybrałem Canona ze względu na czułość AF w ciemnościach (to się okaże ;-) i spory wybór używanych eLek w dobrych cenach.

    Wrażenia na szybko:
    - pierwsze zdjęcia testowe przy fatalnym listopadowym świetle faktycznie pokazują przyjemniejszy balans bieli/kolory. Nawet po załadowaniu do Lightrooma, który powinien w teorii wszystko wyrównać swoim profilem, różnica pozostaje.
    - grip z przodu jest fajny, z tyłu okej. Porównywałem z Sony A7III w sklepie i dużej różnicy nie było, ale z dodatkowym thumb gripem w stopce to Sony może lepiej leżeć w ręce. Mam taki w Fuji X100F i jest super.
    - wizjer jest bardzo fajny ale różnica w stosunku do Fuji X100F (2.35m-dots) mniejsza niż się spodziewałem i raczej kosmetyczna. Oba EVFy dla mnie wyglądają atrakcyjniej niż OVF w D800
    - Touch & Drag AF jest dla mnie zbyt czuły i za mało precyzyjny, niestety. Może kwestia wprawy, wyjdzie za jakiś czas
    - wybór pokrycia/pola AF bardziej mi się podoba w Fuji - konfigurowalny single point, zone, pełen zakres i moim zdaniem lepiej jest pokazane na ekranie w wizjerze niż np. "Expand AF area: Around"
    - EF 24-70 2.8 ostrzy z turbo-prędkością właściwą zoomom 24-70 "first-party". Tamron 24-70 VC G1 jest sporo wolniejszy.
    - migawka jest cichsza i spokojniejsza niż w Nikonie D800, ale nie tak delikatna jak była w Nikonie F80
    - wykonanie tylnego koło nastawczego robi bardzo pozytywne wrażenie, ale przesiadam się z Nikona, więc położenie dla mnie pewnie bardziej naturalne
    - można ustawić przełączanie między AF one-shot i servo jednym przyciśnięciem i to jest super
    - nie da się, albo nie umiem, wyłączyć wszystkich napisów w wizjerze, a szkoda

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez dexone Zobacz posta
    - nie da się, albo nie umiem, wyłączyć wszystkich napisów w wizjerze, a szkoda
    str 398 w instrukcji

    Ostatnio edytowane przez candar ; 24-11-2018 o 19:41
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Dzięki za podzielenie się wrażeniami! Tworzenie nowego wątku wprowadza jednak pewien bałagan. Identycznie było jak chyba @KNC zrobił wątek z recenzją 6dmkII. W zasadzie te same pytania/problemy/potyczki sprzętowe były wtedy w dwóch wątkach i trzeba było ciągle skakać od jednego do drugiego. Jeśli mają powstawać wątki z recenzjami to najlepiej na zasadzie, że każdy post jest indywidualną recką i tego nie komentujemy, nie pytamy. Co myślicie?
    @dexone pytania oczywiście są, ale może sklejmy to z głównym wątkiem?
    Miłego dnia
    moja www

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2018
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    str 398 w instrukcji
    Dzięki, ale mi chodzi o czas, przysłonę, korektę, etc. wyświetlane na dole na czarnym pasku. Tego się nie da wyłączyć.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez dexone Zobacz posta
    Dzięki, ale mi chodzi o czas, przysłonę, korektę, etc. wyświetlane na dole na czarnym pasku. Tego się nie da wyłączyć.
    Możliwe, że czarnego paska nie da się wyłączyć, ale ww. " czas, przysłona, korekta" to podstawowe i MZ niezbędne informacje z których się cały czas korzysta podczas fotografowania . Mówiąc szczerze w X-T2 nie mam w ogóle górnego ekranu LCD i patrząc w EVF korzystam właśnie z podglądu tych ustawień, które na bieżąco koryguję bez odrywania oka od wizjera. To jest właśnie idea bezlusterkowca, że wszystko masz pod kontrolą.

    Przykładowo nawet w moim canonie New F1 z 1992 roku mam optyczny podgląd przysłony i czasu przy preselekcji czasu, lub przysłony. I jakoś jest to dla mnie oczywiste od zawsze.



    I mówiąc szczerze nie rozumiem dlaczego chcesz z EOSa R zrobić Smienę 8 z wizjerem przeziernikowym bez żadnych informacji w wizjerze
    Ostatnio edytowane przez candar ; 24-11-2018 o 20:41
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez dexone Zobacz posta
    Przesiadam się z Nikona D800, w którym najbardziej bolał mnie autofocus (precyzja, pokrycie) i cały czas poruszone zdjęcia. Mam też, i zostawiam, Fuji X100F. Wybrałem Canona ze względu na czułość AF w ciemnościach (to się okaże ;-) i spory wybór używanych eLek w dobrych cenach.
    I co nie masz już poruszonych zdjęć ?

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2018
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    @dexone pytania oczywiście są, ale może sklejmy to z głównym wątkiem?
    Jasne, można jakoś zamknąć/zablokować wątek?

  8. #8
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez dexone Zobacz posta
    Jasne, można jakoś zamknąć/zablokować wątek?
    Pisz tu i nie marudź , będziemy pilnować żeby w miarę nie odchodzić od tematu. Tamten wątek już dawno "odleciał" z tematyką.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2018
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    I mówiąc szczerze nie rozumiem dlaczego chcesz z EOSa R zrobić Smienę 8 z wizjerem przeziernikowym bez żadnych informacji w wizjerze
    Zależy od osobistych preferencji i sposobu pracy. Ja zwykle mam priorytet przesłony i auto iso z minimalnym czasem, ew. manual + auto iso, więc wiem w jakim zakresie się poruszam i wtedy wolę skupić się na obrazie w wizjerze niż na cyferkach.

    Ale rozumiem, że ktoś woli inaczej.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez dexone Zobacz posta
    Zależy od osobistych preferencji i sposobu pracy. Ja zwykle mam priorytet przesłony i auto iso z minimalnym czasem, ew. manual + auto iso, więc wiem w jakim zakresie się poruszam i wtedy wolę skupić się na obrazie w wizjerze niż na cyferkach.

    Ale rozumiem, że ktoś woli inaczej.
    Nie inaczej a prostu tak, jak to od dawien dawna się praktykuje Naprawdę jesteś szczęśliwym człowiekiem, że nigdy Ci się nie przestawiła przysłona podczas fotografowania oraz nie przestawiło ISO. Bo mnie wielokrotnie ratowała informacja o przysłonie oraz o tym, że robię foty na ISO 8000 bo... zapomniałem przestawić. O korekcie ekspozycji w wizjerze na drabince to już nawet nie wspominam

    Dziwne, ale ok "rozumiem, że ktoś woli inaczej" jak np. woli Leicę M-D (typ 262) bez tylnego LCD. Można i tak
    Ostatnio edytowane przez candar ; 26-11-2018 o 00:37
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 1 z 28 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •