Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: Canon EOS R + RF 24-105 IS USM - Problem z obiektywem

  1. #1

    Domyślnie Canon EOS R + RF 24-105 IS USM - Problem z obiektywem

    Witam,
    tak się jakoś wydarzyło, że zdecydowałem się po latach z lustrzankami canona na zakup EOS R. Generalnie mam całkiem ok wrażenia, natomiast nie jestem przekonany czy z moim obiektywem wszystko jest jak należy. Czy jest tutaj ktoś, kto posiada sprzęt z daną konfiguracją i mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami na ten temat?

    A więc do rzeczy, w zasadzie mam 3 uwagi i nie wiem czy to kwestia mojego egzemplarza czy niedoróbki czasu dziecięcego.

    1. Materiał na obiektywie w miejscu gdzie znajduję się stabilizacja i wybór metody af najzwyczajniej w świecie potrafi wydać z siebie dźwięk "trzaśnięcia" w momencie mocniejszego dotknięcia go, tzn często zdarza mi się, że gdy aparat leży, a ja chwytam go w dłoń robię to właśnie podnosząc aparat przez obiektyw i wtedy czuć że coś nie zostało najwidoczniej dobrze spasowane bo potrafii...wydać z siebie dźwięk delikatnego trzasku.

    2. Stabilizacja...czy u was również działa...yyy bezgłośnie? Kompletnie nic nie słychać?

    3. Tubus od zooma delikatnie się rusza w każdym kierunku jeżeli go dotkniemy, natomiast mam tak, że w momencie gdy robię zdjęcie lewą reką trzymam końcówke obiektywu i niestety wtedy czuć ten delikatny ruch tego elementu obiektywu co trochę irytuję i kojarzy się z taniością.

    Pytanie czy to tylko mój egzemplarz tak ma i go reklamować czy każdy??
    Ostatnio edytowane przez miwt ; 08-06-2019 o 11:35
    Szlakiem fotografii / Blog: Facebook / Instagram
    Canon EOS 5D MK1 Classic / Canon EOS 5 Analog / Canon EOS R / Canon RF 24-105 F4 IS USM

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon EOS R + RF 24-105 IS USM - Problem z obiektywem

    Nie mam w/w sprzętu ale pierwszy raz słyszę narzekanie na cichy IS .

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon EOS R + RF 24-105 IS USM - Problem z obiektywem

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Nie mam w/w sprzętu ale pierwszy raz słyszę narzekanie na cichy IS .
    Dobre fakt, ale myślę że to nie jest forma narzekania tylko raczej niepewność czy IS w ogóle działa
    Ostatnio edytowane przez Marcinus ; 08-06-2019 o 15:11

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Canon EOS R + RF 24-105 IS USM - Problem z obiektywem

    Cytat Zamieszczone przez miwt Zobacz posta
    2. Stabilizacja...czy u was również działa...yyy bezgłośnie? Kompletnie nic nie słychać?
    Łatwo sprawdzić, czy działa IS. Sprawdź obraz w EVF (lub LCD) na 105 mm z włączoną i wyłączoną stabilizacją delikatnie ruszając aparatem.

    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #5
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R + RF 24-105 IS USM - Problem z obiektywem

    Mam taki zestaw i:
    ad.1 nic takiego się nie dzieje.
    ad.2 stabilizacji nie słyszę i tak ma być, jak inaczej użyć tego szkła do filmowania.
    ad.3 tubus nie ma luzów (chyba, że w czasie focenia trzymasz obiektyw za wysuniętą jego przednią część, chociaż trudno mi sobie to wyobrazić).

    ps. mój obiektyw jest "made in japan", czy są inne wersje?
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon EOS R + RF 24-105 IS USM - Problem z obiektywem

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    Dobre fakt, ale myślę że to nie jest forma narzekania tylko raczej niepewność czy IS w ogóle działa
    Na długim końcu zobaczysz czy działa czy nie. Jak masz posture i nic nie drga polecam czystą wyborową.

  7. #7
    Bywalec Awatar Shrek
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    57
    Posty
    121

    Domyślnie Odp: Canon EOS R + RF 24-105 IS USM - Problem z obiektywem

    Też mam ten zestaw i nie słychać żadnych stuknięć to raz, nie słychać IS to dwa, nie ma żadnych luzów to trzy.
    EOS R | EF-s 10-18 IS STM | RF 24-105 f/4L IS USM | EF 70-200 f/2.8L IS USM | 580EX II

  8. #8
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Canon EOS R + RF 24-105 IS USM - Problem z obiektywem

    Mam taki zestaw i nie zaobserwowałem takich objawów jak opisujesz, ale jak wrócę do domu to obmacam jeszcze dokładnie i dam znać
    Co do IS to jest zdecydowanie cichszy niż np. w EF 24-105 L, ale delikatnie go słychać jak przyłożę ucho do obiektywu.

  9. #9

    Domyślnie Odp: Canon EOS R + RF 24-105 IS USM - Problem z obiektywem

    Dziękuje Panowie za opinię, w weekend byłem w większym sklepie "pomacać" kilka egzemplarzy i niestety mój ma jakiś delikatny problem ze spasowaniem. Cała reszta jest jak należy, jednak trzask obudowy zareklamowałem, akurat jutro odbieram nowy model więc mam nadzieje, że problem zniknie...
    Szlakiem fotografii / Blog: Facebook / Instagram
    Canon EOS 5D MK1 Classic / Canon EOS 5 Analog / Canon EOS R / Canon RF 24-105 F4 IS USM

  10. #10
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Canon EOS R + RF 24-105 IS USM - Problem z obiektywem

    Zmacałem dziś sprzęt i żadnych dziwnych luzów, ani też trzasków.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •