Strona 4 z 296 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #31
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    pytanie czy jest na to coś zapotrzebowanie, ja osobiście nie potrzebuję ani komputera ani telefonu w aparacie fotograficznym i wolę żeby dobrze się trzymał w ręce, a nie w kieszeni spodni.

    jakiś aparat z androidem już kiedyś zrobiono - nie wyglądało to na hit rynkowy.

    ogólnie wszystko co opisujesz to półśrodki, wizjonerzy widzą to inaczej - trzeba myśleć dialektycznie i bez tego atawistycznego przywiązania do posiadania materialnych dóbr - metaverse to jest to do czego idziemy - wirtualna symulacja wirtualnego aparatu z czerwoną kropką robiącego zdjęcia wirtualnej rzeczywistości za jedyne 9999ojro, a wirtualne canony R1000 i nikony po 2999ojro - to bedzie to i nawet w kieszeni nie będzie uwierać, a bedzie miało telefon i wszystko co tylko sobie wymyślisz (oczywiście jak zapłacisz), a zdjęcia bajecznych krajobrazów lub modelek albo działań wojennych czy street foto (jak zapłacisz licencję na fotografowanie metaversa) będziesz robił wygodnie leżąc na kanapie - .
    No tak, ale kijem rzeki nie zawrócisz, technologia tak się teraz rozwija, matryce w smartfonach są/będą tej klasy jak w aparatach foto, smartfony mają po kilka coraz lepszych obiektywów i pojawiły się optyczne zoomy. Producenci ostro pchją rozwój tej funkcji bo coraz więcej ludzi używa.
    I praktycznie w obszarze foto technologia doszła już prawie do sciany.
    A firmy muszą zarabiać oferując coś nowego do kupią Ci co już mają aparaty
    Nie ma odwrotu.

    Gdybym teraz musiał fotografować tylko aktualnymi smartfonami to najbardzie by mi brakowało wizjera.
    Gdy wyjmuję z plecaka statyw to wieszam na szyji samowyzwalacz i małą latarkę.
    Równie dobrze mógłby na szyji wisieć dwuręczny uchwyt do którego wsadzałoby się smartfon.
    W uchwytach mogłyby być programowane "przyciski" oraz wyzwalacz.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 31-05-2022 o 10:21
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #32
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Jest jeszcze jedna kwestia mianowicie wszechotaczajaca bylejakość. Muzyki obcenie słucha się na byle jakich glosniczkach, mało kto posiada sprzęt audio grający na poziomie. Filmy ogląda się owszem na dużych ekranach TV ale z żałosnym bitrate że o jakości dźwięku nie wspomnę (grajbelka czyt. soundbar to już coś ekstra a jeszcze nie tak dawno zestawy 5.1 zwane "kinem domowym" były czymś powszechnym). Zdjęcia i filmy robi się smartfonem bo ma się go zawsze przy sobie. Generalnie spada zapotrzebowanie na jakość.

  3. #33
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 023

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    wg mnie technologia wcale tak szybko się nie rozwija, kolejne generacje smartfonów produkują to samo od kilku lat, z drobnymi tylko poprawkami
    nie mówiąc w ogóle o technologii baterii, ta stoi od ćwierć wieku, ale to osobny temat
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 257

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    pytanie czy jest na to coś zapotrzebowanie, ja osobiście nie potrzebuję ani komputera ani telefonu w aparacie fotograficznym i wolę żeby dobrze się trzymał w ręce, a nie w kieszeni spodni.
    W ostanie wakacje, na Połoninie Caryńskiej widziałem jak chłopak około 13-15 lat robił zdjęcie rodzicom i siostrze. Wiało jak skurczybyk i ojciec go poganiał, a ten odpowiedział: "Musimy poczekać, po nie mam neta i zdjęcie się nie prześle".
    Innego dnia, na innym szczycie, jakiś koleś mówi do mnie: "Duży aparat, widać że Polak. Jakie pan robi zdjęcia?". Odpowiedziałem mu "Duże", to się uspokoił. Ale w sumie był sympatyczny, więc sobie miło porozmawialiśmy.
    Ciągle są ludzie słuchający winyli. A ja mam w domu zestaw aparatury 4.1, nie 5.1 bo mam pełnowymiarowe kolumny główne i nie potrzebuję subwoofera.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  5. #35
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    "I praktycznie w obszarze foto technologia doszła już prawie do sciany."
    Nie. Technologia od nastu lat ciągle jest w tym samym pomieszczeniu i nie potrafi znaleźć wyjścia, żeby zobaczyć co jest za ścianami.

  6. #36
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 305

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    W ostanie wakacje, na Połoninie Caryńskiej widziałem jak chłopak około 13-15 lat robił zdjęcie rodzicom i siostrze. Wiało jak skurczybyk i ojciec go poganiał, a ten odpowiedział: "Musimy poczekać, po nie mam neta i zdjęcie się nie prześle".
    Innego dnia, na innym szczycie, jakiś koleś mówi do mnie: "Duży aparat, widać że Polak. Jakie pan robi zdjęcia?". Odpowiedziałem mu "Duże", to się uspokoił. Ale w sumie był sympatyczny, więc sobie miło porozmawialiśmy.
    Ciągle są ludzie słuchający winyli. A ja mam w domu zestaw aparatury 4.1, nie 5.1 bo mam pełnowymiarowe kolumny główne i nie potrzebuję subwoofera.
    też słucham czasem winyli, ale jednak częściej cyfrowej z dedykowanego urządzenia (choć mój telefon niby gra nieźle)
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 31-05-2022 o 13:36

  7. #37

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    W ostanie wakacje, na Połoninie Caryńskiej widziałem jak chłopak około 13-15 lat robił zdjęcie rodzicom i siostrze. Wiało jak skurczybyk i ojciec go poganiał, a ten odpowiedział: "Musimy poczekać, po nie mam neta i zdjęcie się nie prześle".
    Innego dnia, na innym szczycie, jakiś koleś mówi do mnie: "Duży aparat, widać że Polak. Jakie pan robi zdjęcia?". Odpowiedziałem mu "Duże", to się uspokoił. Ale w sumie był sympatyczny, więc sobie miło porozmawialiśmy.
    Ciągle są ludzie słuchający winyli. A ja mam w domu zestaw aparatury 4.1, nie 5.1 bo mam pełnowymiarowe kolumny główne i nie potrzebuję subwoofera.
    Nie masz sprzętu 4.1 tylko 4+1
    Ja mam 2+0

  8. #38
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    https://www.dxomark.com/smartphones/...camera/device-

    DxOmark prowadzi (także) testy smartfonów pod kątem funkcji fotografowania w 3 grupach foto, zoom, wideo w sumie 19 cech.
    Przedstawiono dokładnie całą procedurę testowania i kryteria przyznawania punktów przy ocenie.
    Oceniany jest także wyświetlacz, bateria i system audio oraz sposób selfie.

    Około 200 smartfonów jest w tabeli rankingu

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 31-05-2022 o 16:41
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #39
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Nie ma 4+1 ani 2+0. Jeśli brak subwoofera to po kropce jest 0 więc albo 5.0 (front, central, surround) albo 2.0 czyli inaczej stereo.

  10. #40
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 288

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    O kamerę w oku i implant w mózgu do sterowania i obróbki.
    Implant w mózgu to będziesz miał szybciej, niż się spodziewasz, i będzie o służył do sterowania Tobą Bill Gates i Kalus Schwab już go zatwierdzili.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

Strona 4 z 296 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •